Etiyopya Vize Merkezi, İstanbul

Etiyopya vizesi adına hazırlanması gerekli olan evrakların en temel özelliği güncel olmasıdır. Başvuru sahibi ilk olarak net olacak bir şekilde seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Daha sonra uzman bir vize danışmanından ise ön bilgilendirme formu talep etmesi gerekmektedir.

Böylelikle süreç daha profesyonel ve sağlıklı bir şekilde yürütülmektedir. Etiyopya Vize Merkezi, İstanbul ili ve çevre illerde ikamet etmekte olan kişilere Etiyopya vize başvuru adına gerekli olan tüm işlemler ve süreç adına destek/hizmet vermektedir.

Etiyopya Vize Başvurusu

Etiyopya vize başvurusunda bulunacak olan bireylerin ilk adımda Etiyopya sınırları içerisine yapacak oldukları seyahat asıl amacını belirlemesi gereklidir. Bu nedenden dolayı herhangi bir aksama ya da engel olmadan seyahat amacına göre güncel evrak listesine rahatlıkla ulaşabilmektedir.

  1. Başvuru sahibi, yetkili vize merkezi çağrı uzmanları ile iletişime geçerek seyahat amacını açıklaması gerekmektedir. Daha sonra güncel evrak listesi, vize başvuru merkezi çağrı uzmanları tarafından başvuru sahibinin e-mail adresine güncel bir şekilde ve ayrıca bilgilendirme metni ile de gönderim sağlayacaktır.
  2. Başvuru sahibi e-mailine gelen güncel evrak listesini doğru bir şekilde hazırlaması en önemli husustur. Başvuru sahibi güncel evrak listesi içerisindeki talep edilen evrakları hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi güncel evrakları bir başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye ya da direkt olan bizzat vize başvuru merkezine gelerek teslim etmesi talep edilmektedir.
  4. Başvuru sahibinin yapmış olduğu Etiyopya vize başvurusunun sonucu açıklandıktan daha sonra vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilir ya da başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile şahsen merkeze gelemez ise belirtmiş olduğu adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya vizesi, başvuru sahibinin eksiksiz ve doğru yollar ile yaptığı vize başvurusundan 7 gün sonra karara bağlanmaktadır. Ancak başvuru sahibi, konsolosluğun yoğunluğunu ve her iki ülke içerisindeki resmî tatilleri de göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması tavsiye edilmektedir. Böylelikle başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusunun süreci uzamamaktadır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye