Etiyopya Vize Merkezi, İstanbul - Schengenvize.net
Etiyopya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Etiyopya Vize Merkezi, İstanbul

Etiyopya Vize Merkezi, İstanbul Vize Başvurusu

Etiyopya vizesi için hazırlanması gerekli olan evrakların temel özelliği güncel olmasıdır. Başvuru sahibi ilk adım olarak net olacak bir şekilde seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Daha sonra uzman vize danışmanından ön bilgilendirme formu talep etmesi gerekmektedir.

Etiyopya Vizesi İçin Gereken Evraklar

Böylelikle süreç daha profesyonel ve sağlıklı bir şekilde yürütülmektedir. Etiyopya Vize Merkezi, İstanbul ili ve çevre illerde ikamet etmekte olan kişilere Etiyopya vize başvuru adına gerekli olan tüm işlemler ve süreç adına destek/hizmet vermektedir.

Etiyopya Vize Başvurusu

Etiyopya vize başvurusunda bulunacak olan bireylerin ilk adımda Etiyopya sınırları içerisine yapacak oldukları seyahat asıl amacını belirlemesi gereklidir.

Bu nedenden dolayı herhangi bir aksama ya da engel olmadan seyahat amacına göre güncel evrak listesine rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Etiyopya Vize Merkezi, İstanbul
Etiyopya Vize Merkezi, İstanbul
  1. Başvuru sahibi, yetkili Etiyopya vize başvuru merkezi çağrı uzmanları ile iletişime geçerek seyahat amacını açıklaması gerekmektedir. Daha sonra güncel Etiyopya vize evrak listesi, vize başvuru merkezi çağrı uzmanları tarafından başvuru sahibinin e-mail adresine güncel bir şekilde ve ayrıca bilgilendirme metni ile gönderilecektir.
  2. Başvuru sahibi e-mailine gelen güncel Etiyopya vize evrak listesini doğru bir şekilde hazırlaması en önemli konudur. Başvuru sahibi güncel evrak listesi içerisindeki talep edilen vize belgelerini hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi güncel evrakları bir vize başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye ya da şahsen vize başvuru merkezine gelerek teslim etmesi talep edilmektedir.
  4. Etiyopya vize başvuru sahibinin yapmış olduğu Etiyopya vize başvurusunun sonucu açıklandıktan daha sonra başvuru sahibi vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilir veya başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile şahsen merkeze gelemezse belirtmiş olduğu iletişim adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya vizesi, başvuru sahibinin eksiksiz ve doğru yollar ile yaptığı vize başvurusundan 7 gün sonra karara bağlanmaktadır. Ancak başvuru sahibi, konsolosluğun yoğunluğunu ve her iki ülke içerisindeki resmî tatilleri de göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması tavsiye edilmektedir. Böylelikle başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusunun süreci uzamamaktadır.

Etiyopya Nasıl Bir Ülke?

Orta Afrika ülkesi olan Etiyopya 1993 yılına kadar Kızıldeniz’e kıyısı olsa da Eritre’nin bağımsızlığını ilan etmesi ile Eritre toprakları içerisinde kalmış bir kara ülkesidir. Afrika kıtasında sömürgeleştirilmeyen tek ülkedir.

Habeşistan Ne Zaman Etiyopya Oldu?

Sahil bölgesi 1993 yılında halk oylamasıyla bağımsız Eritre ülkesi olduktan sonra Habeşistan olan ülkenin adı Etiyopya olarak değiştirildi. Habeşistan ismi köleler ülkesi anlamını taşıyordu, ülkenin yüzde 30’u Müslümandır.

İstanbul Etiyopya Vize Başvurusu

Vize işlemlerinde en önemli olan başvuru formunun doldurulmasıdır, eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekir.

Etiyopya Vize Merkezi, İstanbul Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×