Etiyopya Vize Merkezi, Gaziantep

Etiyopya vizesi adına hazırlanması gerekli olan evrakların en temel özelliği güncel olmasıdır. Başvuru sahibi ilk olarak net olacak bir şekilde seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Daha sonra uzman bir vize danışmanından ise ön bilgilendirme formu talep etmesi gerekmektedir.

Bu nedenden dolayı, vize başvuru süreç daha profesyonel ve sağlıklı bir şekilde yürütülmektedir. Etiyopya Vize Merkezi, Gaziantep ili ve çevre illerde ikamet etmekte olan kişilere Etiyopya vize müracaatı için gerekli olan tüm işlemler ve süreç için hizmet sağlamaktadır.

Etiyopya Vize Başvuru Adımları – Gaziantep Vize Merkezi

Etiyopya vize müracaatında bulunacak olan başvuru sahiplerinin ilk adımda Etiyopya sınırları içerisine yapacak oldukları seyahat asıl amacını belirlemesi gereklidir. Bu nedenden dolayı herhangi bir aksama ya da engel olmadan seyahat amacına göre güncel evrak listesine rahatlıkla ulaşabilmektedir.

  • Başvuru sahibi, yetkili vize merkezi çağrı uzmanları ile iletişime geçerek seyahat amacını açıklaması gerekmektedir. Daha sonra güncel evrak listesi, vize başvuru merkezi çağrı uzmanları tarafından başvuru sahibinin e-mail adresine güncel bir şekilde ve ayrıca bilgilendirme metni ile de gönderim sağlayacaktır.
  • Başvuru sahibi e-mailine gelen güncel evrak listesini doğru bir şekilde hazırlaması en önemli husustur. Başvuru sahibi güncel evrak listesi içerisindeki talep edilen evrakları hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi güncel evrakları bir başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye ya da direkt olan bizzat vize başvuru merkezine gelerek teslim etmesi talep edilmektedir.
  • Başvuru sahibinin yapmış olduğu Etiyopya vize müracaatının sonucu açıklandıktan daha sonra vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilir ya da başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile şahsen merkeze gelemez ise belirtmiş olduğu adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderimi sağlanmaktadır.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Etiyopya vizesi, başvuru sahibinin eksiksiz ve tutarlı yollar ile yaptığı vize müracaatından 7 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Ancak başvuru sahibi, konsolosluğun yoğunluğunu ve her iki ülke arasındaki resmî tatilleri de göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Böylece başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusunun süreci uzamamaktadır.

 

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye