Gaziantep Gana Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

Gaziantep Gana Vize İşlemleri

Gaziantep Gana Vize Başvuru İşlemi 2021

Gaziantep Gana Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Gana Fahri Konsolosluğu yetki alanında sadece Gana vatandaşlarının konsolosluk işlemleri yer almaktadır. Bu yüzden Fahri Konsolosluk, T.C. vatandaşları için vize başvurusu işlemlerini yerine getirebilme yetkisine sahip değildir. Gana Konsolosluğu tarafından resmi olarak görevlendirilen Gaziantep vize merkezimiz vasıtası ile Gana vizesi başvuru işlemleri yapılmaktadır.

Gaziantep Slovakya Vize İşlemleri

Gaziantep Gana Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Gana vize merkezimizde online başvuru işlemlerinin yanı sıra belge ibraz ve vize başvurusu takip süreci gibi hizmetler de veriliyor. Bu hizmetlerden faydalanmak için daha önce vize başvurusunda bulunmuş olmak gerekiyor. Çünkü Gana vize başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik verilerinin konsolosluk şubelerine ibraz edilmesi bekleniyor.

Daha önce herhangi bir şekilde Gana vizesi başvurusunda bulunmamış vatandaşlarımızın da Ankara Gana Büyükelçiliği vasıtası ile vize başvurusu yapması gerekmektedir. Biyometrik verilerin ilk ibrazı konsolosluk şubeleri üzerinden yapılmaktadır.
 
Gaziantep Gana Vize İşlemleri
Gaziantep Gana Vize İşlemleri

Gaziantep Gana Vizesi Hakkında

Gaziantep Gana vize merkezimizde online başvuru, belge ibrazı ve takip süreci gibi vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurusunun ardından takip işlemlerinde de vize merkezimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Gaziantep Gana vizesi başvurularının sonuçlanması için geçen ortalama süre ise yaklaşık 7 işgünüdür. Bazı durumlarda bu süre 10 iş gününe çıkabildiği gibi vizenin onaylanması 1 – 2 ayı da bulabilir.

Bu tip uzatmalar yüzünden problem yaşamak istemiyorsanız Gana vizesi başvurularınızı seyahat planınızdan 1- 2 ay önce yapmanızda fayda olacaktır.

Gaziantep Gana Vize Çeşitleri

Gaziantep Gana vize merkezimiz ile her çeşit Gana vizesi başvurusunu gerçekleştirmeniz sağlanıyor. Gana için yapacağınız seyahat planında alacağınız vize çeşidi de büyük önem taşıyor. Seyahat amacınıza uygun vize talebinde bulunmak ülkede yapacağınız işleri daha kolay bir hale getirecektir. Bu yüzden vize merkezimizdeki temsilcimize seyahat amacınızı belirtmenizde fayda vardır.

  • Gana Turistik Vizesi
  • Gana Ticari Vize
  • Gana Aile Ziyareti Vizesi
  • Gana Eğitim Vizesi
  • Uzun Süreli Gana Vizesi

Gaziantep Gana Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Gana vize merkezimiz tarafından başvuruda bulunan herkese Gana vizesi için gerekli belgelerin listesi gönderilmektedir. Gana vizesi için talep edilen standart belgelerin yanı sıra bazı özel vizelerde özel belge talebinde de bulunulabilir. Bu yüzden vize çeşidinize göre belge listesi oluşturmanızda fayda olacaktır.

Eğitim vizeleri için okulunuzdan alacağınız öğrenci belgesi ve Gana’daki eğitim kurumundan aldığını kabul ya da davet mektubu da listede yer almalıdır. Bunun yanında Ticari Vize için de iş yeriniz ya da yapacağınız iş ile ilgili resmi belgeleri sunmanız istenir.

Gana için Uzun Süreli Vize taleplerinde de oldukça geniş kapsamlı bir belge dosyası sunmanız bekleniyor. Uzun Süreli Vize içerisinde çalışma ve oturma izni de yer aldığından bu listenin oldukça kapsamlı olması normaldir.

Gana Vize Ücretleri:

  • Gana Turistik Vizesi: 180 Euro olarak belirlenmiş olup bu fiyat değişim gösterebilir.
  • Uzun Süreli Gana Vizesi için belirlenen ücret de Gana Hükümeti tarafından güncellenmektedir.

Gana Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Gana vize merkezimizden vize başvurusu işlemlerinizi yapmak amacı ile ön görüşme randevusu talep edebilirsiniz. Bunun için temsilcimiz ile görüşerek size en uygun zaman dilimine randevu alabilirsiniz. Daha önce Gana vizesi başvurusunda bulunmamış vatandaşlarımızın da Gana konsolosluğundan vize randevusu alınması gerekli olduğundan vize merkezimiz aracılığı ile vize randevularını alabilmektedirler.

Gana Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep Gana vize merkezimizde yapılan vize başvurularının geneli olumlu yanıtlar almaktadır. Fakat bazı bürokratik sebeplerden dolayı Gana vize başvurusunun reddedilmesi de mümkün olabilmektedir. Vize merkezimiz başvuru sürecinin en iyi şekilde sonuçlanması için çalışmalar yapmaktadır. Ancak Gana Konsolosluğu tarafından verilen vize reddi kararına müdahalesi mümkün olmamaktadır.

Gana'dan Türkiye'ye Vize Var Mı?

Türkiye’den Gana’ya gitmek için 180 günlük vize hakkı verilmiştir. Vizesiz işlemler için yeşil, siyah ve gri pasaport sahipleri 2 sayfası boş pasaportlarıyla geçiş yapabilir.

Gana Nasıl Gidilir?

Gana’ya gitmek için öncellikle vize ve pasaport işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir.

Gana’ya Gaziantep’ten Gitme

Vize merkezi işlemleriyle, rezervasyon ve konsolosluk işlemlerinin tamamlanmasıyla Gana’ya gidebilirsiniz. Vize işlemleri için başvuru seçeneklerinizi ve rezervasyon işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir.

Gaziantep Gana Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×