Gaziantep Etiyopya Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Etiyopya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Etiyopya Vize İşlemleri

Gaziantep Etiyopya Vize Başvuru İşlemi 2021

Etiyopya Vize Ücretleri

Etiyopya gezisi için vize almak zorunlu bir işlemdir. Vize sahibi olmak isteyenler vize ücreti ödemelidir. Aynı zamanda konsolosluk vize harcının ödenmesi gerekmektedir.

Gaziantep Dubai Vize İşlemleri

Etiyopya vize ücreti başvuru sürecinde eksiksiz bir şekilde ödenmelidir. Ücret ödendikten sonra banka dekontunun ibraz edilmesi gereklidir. Başvuru sürecini tamamlamak için gerekli evrakların da eksiksiz bir şekilde sunulması önemlidir.

Vize ücretleri almak istediğiniz vizenin tipine uygun olarak, aynı zamanda ziyaret süresine bağlı olarak değişmektedir. Etiyopya vizesi ticari ve turistik olmak üzere iki farklı bölüme ayrılmaktadır.

Bu vize tiplerinden seyahat amacınıza uygun olanı seçmelisiniz. Ardından vize tipine uygun olan ücreti ödemelisiniz.

Etiyopya Vize Ücreti Ne Kadar?

Etiyopya`ya turistik maksatla seyahat etmek isteyenler e- vize sistemi ile 1 ay veya 3 aylık vize başvurusunda bulunmalıdır.

Etiyopya turistik vize almak için ödenmesi gereken ücretler ise aşağıdaki şekildedir.

 • 1 Aylık e-vize – 75 Dolar
 • 3 Aylık e-vize – 100 Dolar

Etiyopya ticari vize için talep edilen ücretler ise şu şekildedir.

Gaziantep Etiyopya Vize İşlemleri
Gaziantep Etiyopya Vize İşlemleri
 • 1 Aylık Tek Girişli Vize – 150 Dolar
 • 3 Aylık Multi Girişli Vize – 180 Dolar

Belirtilen vize ücretleri dönemsel olarak değişebilir. Kur değişimine bağlı olarak ödemeniz gereken ücretler daha farklı olabilir. Bu sebepten ötürü en güncel vize ücretleri için vize merkezini ile görüşmeniz önerilmektedir.

Gaziantep Etiyopya vize başvuru işlemleri için https://www.schengenvize.net/etiyopya-vize-merkezi-gaziantep/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Etiyopya Vize Ücretleri Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Başvuru sürecinde ödenen ücretin başvuru vize başvuru sahibine devredilmesi mümkün değildir.
 • Vize başvurusu herhangi sebepten ötürü reddedilebilir. Fakat ret cevabı sonrasında vize ücreti iadesi talep edemezsiniz. Yeniden vize ücreti ödemeli ve tekrar başvuruda bulunmalısınız.
 • Vize ücretinin ödendiğini kanıtlayan banka dekontu ve diğer evrakların ibraz edilmesi gereklidir. Belgelerde herhangi eksiklik olmamalıdır.

 Etiyopya Fahri Konsolosluğu

Etiyopya Fahri konsolosluğu sadece Etiyopya vatandaşlarının işlemlerini yapma yetkisindedir. Etiyopya vizesi başvurusu sürecinde,  vize merkezi temsilcilerimiz Etiyopya vizesi hakkında sizlere gerekli bilgilendirmeyi yaparak vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Ayrıca Etiyopya vizesi için bizzat başvuru yapılmasına gerek yoktur.  vize merkezi olarak vize işlemlerinizi sizin adınıza güvenli ve hızlı şekilde yapabilmekteyiz.

 Etiyopya Konsolosluk işlemleri

vize merkezi tarafından Etiyopya vize başvurusu online yapılabilmektedir. Vize başvurusu yapıldıktan sonra sizi Konsolosluktan arayabilirler.

Genellikle bilgilerin teyiti için yapılan bu arama bazen ek belge talebi için de olabilir. Vize işlemlerinin eksiksiz olarak tamamlanabilmesi için mutlaka  vize merkezimize detaylı bilgi verilmesi gerekmektedir.

Etiyopya vizesi için sahsen başvuru yapılması zorunlu olan hallerde başvuru yapılabilecek Etiyopya Konsoloslukları; Ankara, İstanbul, Bursa, Mersin, Antalya, Adana illerinde bulunmaktadır. Ancak her konsolosluğun vize işlemleri için hizmet verdiği iller farklı olabilmektedir. Bu konu hakkında  vize merkezimizden size gerekli bilgi verilecektir.

 Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya vizesi başvurusunun yapılmasının ardından vize işlemleri  3 ile 8 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır.  Fakat bazı dönemler yoğun olduğundan dolayı bu süre 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Bu süre sonunda Etiyopya Başkonsolosluğu tarafından vize başvurunuzun onaylandığına ya da reddedildiğine dair size bilgi verilmektedir.

Etiyopya vizesi başvuru süreciniz devam ederken Etiyopya konsolosluğu tarafından bilgilerinizin teyit edilmesi amacı ile aranabilir ya da ek belge verilmesi istenebilir. Böyle bir durumda  vize merkezimize bilgi vermeniz işlemlerinizin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için önemlidir.

 Etiyopya Vize Çeşitleri

Etiyopya vizesi için farklı vize çeşitleri mevcuttur.

 • Ticari vize
 • Turistlik vize
 • Ziyaret vizesi

Yukarıda bahsedilen Etiyopya vizesinin farklı ücretleri mevcuttur. Fakat 90 günlük vizelerde 120 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için mutlaka  vize merkezine gelmeniz gerekmektedir. Ülkemizde diplomatik pasaporta sahip kişiler 90 günü aşmayacak şekilde vizeden muaf tutulmaktadır.

 Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Etiyopya vizesi için gerekli evraklar başvuru tipine göre değişiklikler göstermektedir. Ticari olarak alınacak vize, turistlik olarak alınacak vize ve ziyaret vizesinde Etiyopya Başkonsolosluğu farklı belgeler talep etmektedir. Bu belgelerin detaylarını  vize merkezine gelerek öğrenebilirsiniz.

 • Tüm belgeleri Her vize başvurusunda gerekli olan temel belgeler; geçerliliği ve süresi olan Pasaport, Kimlik fotokopisi, fotoğraf, Gidiş- dönüş uçak bileti ve konaklama belgeleri, Davetiye ve vize ücretinin ödendiğine dair makbuzdur. Özellikle vize ücretinin ödendiğine dair makbuzu kesinlikle atmayınız. Zira bu makbuz olmadan vize işlemleri yapılamamaktadır.

Etiyopya  Vize Randevusu

Etiyopya vizesi başvurusu online vize randevusu alınarak yapılmaktadır. Ayrıca Etiyopya vizesi için bizzat başvuru yapmanıza gerek yoktur.  vize merkezimize gelerek e-vize başvuru işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun dışında vize işlemlerinizi Etiyopya konsolosluğu ile yürütmeniz gerektiği hallerde mutlaka Konsolosluk vize randevusu almanız gerekmektedir.

Etiyopya  Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Etiyopya  vizesi başvurusu çeşitli nedenlerden dolayı olumsuz sonuçlanabilir. Vize başvurunuzun sonucu mutlaka size bildirilecektir. Herhangi bir olumsuzluk durumunda mutlaka  vize merkezine bilgi vermeniz işlemlerin tekrar başlaması adına önemlidir. Ayrıca konsolosluk vize başvuru süreci boyunca sizleri arayabilir veya ek belge talep edebilir. Bu tip durumlarda mutlaka bizleri bilgilendirmeniz gerekmektedir.  vize merkezi olarak tüm vize işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde yapmaktayız. Ancak vize sonucuna etki etme yetkimiz bulunmamaktadır.

Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

Etiyopya Konsolosluğu ya da Etiyopya yetkili müdürlüklerine başvuruda bulunularak vize alınabilir.

Etiyopya Vizesi Kaç Lira?

Etiyopya vize ücreti, 150 dolardır.

Etiyopya Vize Gerekli Mi?

Etiyopya seyahati için vize gereklidir. Fakat ülke, belirli ülkeleri vizeden muaf tutmuştur.

Gaziantep Etiyopya Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×