Gaziantep Etiyopya Vize İşlemleri

  Gaziantep Etiyopya Vize, Gaziantep Etiyopya Vize İşlemleri

  Gaziantep Etiyopya Fahri Konsolosluğu

  Gaziantep Etiyopya Fahri konsolosluğu sadece Etiyopya vatandaşlarının işlemlerini yapma yetkisindedir. Etiyopya vizesi başvurusu sürecinde, Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz Etiyopya vizesi hakkında sizlere gerekli bilgilendirmeyi yaparak vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Ayrıca Etiyopya vizesi için bizzat başvuru yapılmasına gerek yoktur. Gaziantep vize merkezi olarak vize işlemlerinizi sizin adınıza güvenli ve hızlı şekilde yapabilmekteyiz.

  Gaziantep Etiyopya Konsolosluk işlemleri

  Gaziantep vize merkezi tarafından Etiyopya vize başvurusu online yapılabilmektedir. Vize başvurusu yapıldıktan sonra sizi Konsolosluktan arayabilirler. Genellikle bilgilerin teyiti için yapılan bu arama bazen ek belge talebi için de olabilir. Vize işlemlerinin eksiksiz olarak tamamlanabilmesi için mutlaka Gaziantep vize merkezimize detaylı bilgi verilmesi gerekmektedir.

  Etiyopya vizesi için sahsen başvuru yapılması zorunlu olan hallerde başvuru yapılabilecek Etiyopya Konsoloslukları; Ankara, İstanbul, Bursa, Mersin, Antalya, Adana illerinde bulunmaktadır. Ancak her konsolosluğun vize işlemleri için hizmet verdiği iller farklı olabilmektedir. Bu konu hakkında Gaziantep vize merkezimizden size gerekli bilgi verilecektir.

  Gaziantep Etiyopya Vize, Gaziantep Etiyopya Vize İşlemleri

  Gaziantep Etiyopya Vize İşlemleri

  Gaziantep Etiyopya Vize İşlemleri

  Gaziantep Etiyopya vizesi başvurusunun yapılmasının ardından vize işlemleri  3 ile 8 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır.  Fakat bazı dönemler yoğun olduğundan dolayı bu süre 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Bu süre sonunda Etiyopya Başkonsolosluğu tarafından vize başvurunuzun onaylandığına ya da reddedildiğine dair size bilgi verilmektedir.

  Gaziantep Etiyopya vizesi başvuru süreciniz devam ederken Etiyopya konsolosluğu tarafından bilgilerinizin teyit edilmesi amacı ile aranabilir ya da ek belge verilmesi istenebilir. Böyle bir durumda Gaziantep vize merkezimize bilgi vermeniz işlemlerinizin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için önemlidir.

  Gaziantep Etiyopya Vize Çeşitleri

  Gaziantep Etiyopya vizesi için farklı vize çeşitleri mevcuttur.

  • Ticari vize
  • Turistlik vize
  • Ziyaret vizesi

  Yukarıda bahsedilen Etiyopya vizesinin farklı ücretleri mevcuttur. Fakat 90 günlük vizelerde 120 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için mutlaka Gaziantep vize merkezine gelmeniz gerekmektedir. Ülkemizde diplomatik pasaporta sahip kişiler 90 günü aşmayacak şekilde vizeden muaf tutulmaktadır.

  Gaziantep Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  Gaziantep Etiyopya vizesi için gerekli evraklar başvuru tipine göre değişiklikler göstermektedir. Ticari olarak alınacak vize, turistlik olarak alınacak vize ve ziyaret vizesinde Etiyopya Başkonsolosluğu farklı belgeler talep etmektedir. Bu belgelerin detaylarını Gaziantep vize merkezine gelerek öğrenebilirsiniz. Tüm belgeleri Her vize başvurusunda gerekli olan temel belgeler; geçerliliği ve süresi olan Pasaport, Kimlik fotokopisi, fotoğraf, Gidiş- dönüş uçak bileti ve konaklama belgeleri, Davetiye ve vize ücretinin ödendiğine dair makbuzdur. Özellikle vize ücretinin ödendiğine dair makbuzu kesinlikle atmayınız. Zira bu makbuz olmadan vize işlemleri yapılamamaktadır.

  Etiyopya Gaziantep Vize Randevusu

  Gaziantep Etiyopya vizesi başvurusu online vize randevusu alınarak yapılmaktadır. Ayrıca Etiyopya vizesi için bizzat başvuru yapmanıza gerek yoktur. Gaziantep vize merkezimize gelerek e-vize başvuru işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun dışında vize işlemlerinizi Etiyopya konsolosluğu ile yürütmeniz gerektiği hallerde mutlaka Konsolosluk vize randevusu almanız gerekmektedir.

  Etiyopya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

  Etiyopya Gaziantep vizesi başvurusu çeşitli nedenlerden dolayı olumsuz sonuçlanabilir. Vize başvurunuzun sonucu mutlaka size bildirilecektir. Herhangi bir olumsuzluk durumunda mutlaka Gaziantep vize merkezine bilgi vermeniz işlemlerin tekrar başlaması adına önemlidir. Ayrıca konsolosluk vize başvuru süreci boyunca sizleri arayabilir veya ek belge talep edebilir. Bu tip durumlarda mutlaka bizleri bilgilendirmeniz gerekmektedir. Gaziantep vize merkezi olarak tüm vize işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde yapmaktayız. Ancak vize sonucuna etki etme yetkimiz bulunmamaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir