Etiyopya Vize Merkezi, Hatay - Schengenvize.net
Etiyopya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Etiyopya Vize Merkezi, Hatay

Etiyopya Vize Merkezi, Hatay Vize Başvurusu

Etiyopya Vize Merkezi, Hatay ilinde ve çevresinde mevcut bulunan komşu illerden yapılacak olan her türlü başvuruyu kabul ederek, eksiksiz ve tutarlı olacak bir şekilde başvuru sahibinin vize onayı alabilmesi için gerekli olan tüm görevi ve desteği sağlamak amacı ile yükümlendirilmiş bir kurumdur.

Etiyopya Vizesi İçin Gerekenler

Etiyopya Vize Başvuru Süreci – Hatay Vize Merkezi

Etiyopya vize başvurusunda bulunacak olan vize başvuru sahibi, ilk önce seyahat etme nedenini belirmesi gerekmektedir. Böylece başvuruda bulunacak olan vize başvuru sahibi herhangi bir sıkıntı yaşamadan vize işlemlerini yapabilmektedir.

Başvuru sahibi danışmanlık ile belirleyecek olduğu gezi amacı doğrultusunda herhangi bir eksiklik olmadan vize başvurusunda bulunabilmektedir.
Etiyopya Vize Merkezi, Hatay
Etiyopya Vize Merkezi, Hatay
  • Başvuru sahibi, Etiyopya vize başvuru için öncelikle  doğru bir şekilde Etiyopya sınırlarına yapacak olduğu gezinin nedenini belirlemesi talep edilmektedir. Daha sonra vize başvuru merkezinin deneyimli uzman temsilcileri ile irtibat haline geçerek, seyahat amacına uygun olan güncel vize evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.
  • Etiyopya vize başvuru sahibinin güncel ve aktif olarak kullanmış olduğu e-mail adresine vize merkezi tarafından gönderilmektedir. Etiyopya vize başvuru sahibi e-mailine gelen güncel evrak listesini doğru bir şekilde hazırlamalıdır.
  • Etiyopya vize başvuru sahibi güncel evrak listesi içerisindeki talep edilen evrakları hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Vize başvuru sahibi bu süreç içerisinde oldukça dikkatli olması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi güncel evraklarını başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye veya vize başvuru merkezine gelerek teslim etmesi talep edilmektedir. Başvuru sahibinin yapmış olduğu Etiyopya vize başvurusunun sonucu belli olduktan sonra vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilir yahut başvuru sahibi yoğunluk nedeniyle şahsen merkeze gelemezse belirtmiş olduğu adresine vize merkezi tarafından gönderilmektedir.

Etiyopya Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır, Hatay Vize Merkezi

Etiyopya vizesi, başvuru sahibinin eksiksiz ve doğru yollar ile yaptığı vize başvurusundan en fazla 1 hafta içerisinde karara bağlanmaktadır. Ancak başvuru sahibi, konsolosluğun yoğunluğunu ve her iki ülke arasındaki resmî tatilleri de göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Böylece başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusunun süreci uzamamaktadır.

Etiyopya Vizeli Mi?

Evet, Etiyopya ziyaret için ülkeye giriş yapacak Türk vatandaşlarından vize talep eden ülkedir. Ancak bu durum diplomatik pasaport sahipleri için uygulanmaz.

Etiyopya Hangi Ülkenin Sömürgesi?

Afrika’nın en kalabalık ikinci ülkesi olan Etiyopya, sömürge güçlerinin yenerek ve egemen ülke özelliğini korumayı başarabilen Afrika’nın Liberya ile birlikte 2 ülkesinden biridir.

Hatay Etiyopya Vize Başvurusu

Vize başvuru formunu İngilizce yada Türkçe doldurduktan sonra gerekli olan evrakları hazırlanmasının ardından vize başvurusu gerçekleştirilir.

Etiyopya Vize Merkezi, Hatay Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×