Etiyopya Vize Merkezi, Adana - Schengenvize.net
Etiyopya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Etiyopya Vize Merkezi, Adana

Etiyopya Vize Merkezi, Adana Vize Başvurusu


Etiyopya Vize Merkezi, Adana ilinde ve çevresinde mevcut bulunan komşu illerden yapılacak olan her türlü başvuruyu kabul ederek, eksiksiz ve tutarlı olacak bir şekilde başvuru sahibinin vize onayı alabilmesi için gerekli olan tüm görevi ve desteği sağlamak amacı ile yükümlendirilmiş bir kurumdur.

Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya Vize Başvuru Süreci – Adana Vize Merkezi

Etiyopya vize başvurusunda bulunacak olan kişi, ilk önce doğru bir şekilde seyahat etme nedenini belirmesi gerekmektedir.

Başvuru sahibi danışmanlık ile belirleyecek olduğu seyahat amacı doğrultusunda herhangi bir eksiklik olmadan vize başvurusunda bulunabilmektedir.

Etiyopya Vize Merkezi, Adana
Etiyopya Vize Merkezi, Adana

1.    Adım

Başvuru sahibi, Etiyopya vize başvuru için ilk adım olarak muhakkak doğru bir şekilde Etiyopya sınırlarına yapacak olduğu gezinin amacını belirlemesi gerekmektedir. Daha sonra vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile irtibat haline geçerek, seyahat amacına en uygun olan güncel evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibinin güncel ve aktif olarak kullanmış olduğu e-mail adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.  Başvuru sahibi e-mailine gelen güncel evrak listesini doğru bir şekilde hazırlaması en önemli husustur.

3.    Adım

Başvuru sahibi güncel evrak listesi içerisindeki talep edilen evrakları hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi bu süreç içerisinde oldukça dikkatli olması gerekmektedir.

4.    Adım

Başvuru sahibi güncel evrakları bir başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye ya da direkt olan bizzat vize başvuru merkezine gelerek teslim etmesi talep edilmektedir. Başvuru sahibinin yapmış olduğu Etiyopya vize başvurusunun sonucu açıklandıktan daha sonra vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilir ya da başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile şahsen merkeze gelemez ise belirtmiş olduğu adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? – Adana 

Etiyopya vizesi, başvuru sahibinin eksiksiz ve doğru yollar ile yaptığı vize başvurusundan 7 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Ancak başvuru sahibi, konsolosluğun yoğunluğunu ve her iki ülke arasındaki resmî tatilleri de göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Böylece başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusunun süreci uzamamaktadır.

Adana Etiyopya Vize Başvurusu

Etiyopya her ülke gibi vize zorunluluğu bulunan bir Afrika ülkesidir. Umuma mahsus ya da husus ve hizmet pasaportu bulunan Türk vatandaşları vize başvurusu yapmalıdır.

Etiyopya Ya Nasıl Gidilir?

30 günlük tek girişli vize ile Etiyopya’ya uçakla gitmek gerekir. Türkiye’den gerek direk gerekse aktarmalı uçak seferleri bulunmaktadır.

Etiyopya Vizeli Mi?

Etiyopya vizeli ülkedir, Türkiye’den 30 günlük tek girişli vize ile gitmek söz konusudur. Vize uygulamasında diplomatik pasaport sahibi Türkler muaftır.

Etiyopya Vize Merkezi, Adana Video;

İlginizi Çekilebilir;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×