Etiyopya Vize Merkezi, Mersin - Schengen Vize
Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya Vize Merkezi, Mersin

Etiyopya Vize Merkezi, Mersin ilinde ve çevresinde mevcut bulunan komşu illerden yapılacak olan her türlü başvuruyu kabul ederek, eksiksiz ve tutarlı olacak bir şekilde başvuru sahibinin vize onayı alabilmesi için gerekli olan tüm görevi ve desteği sağlamak amacı ile yükümlendirilmiş bir kurumdur.

Etiyopya Vize Başvuru Nasıl ve Nereden Yapılmalıdır? – Mersin

Etiyopya vize başvurusunda bulunacak olan birey, ilk önce doğru bir şekilde seyahat etme nedenini belirmesi gerekmektedir. Böylece başvuruda bulunacak olan vatandaş herhangi bir sıkıntı yaşamadan vize işlemlerini yapabilmektedir.

Başvuru sahibi danışmanlık ile belirleyecek olduğu seyahat amacı doğrultusunda herhangi bir eksiklik olmadan vize başvurusunda bulunabilmektedir.

  • Başvuru sahibi, Etiyopya vize başvuru için ilk adım olarak muhakkak doğru bir şekilde Etiyopya sınırlarına yapacak olduğu seyahatin nedenini belirlemesi talep edilmektedir. Daha sonra vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile irtibat haline geçerek, seyahat amacına en uygun olan güncel evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin güncel ve aktif olarak kullanmış olduğu e-mail adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir. Başvuru sahibi e-mailine gelen güncel evrak listesini doğru bir şekilde hazırlaması en önemli husustur.  
  • Başvuru sahibi güncel evrak listesi içerisindeki talep edilen evrakları hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi bu süreç içerisinde oldukça dikkatli olması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi güncel evrakları bir başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye ya da direkt olan bizzat vize başvuru merkezine gelerek teslim etmesi talep edilmektedir. Başvuru sahibinin yapmış olduğu Etiyopya vize başvurusunun sonucu açıklandıktan daha sonra vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilir ya da başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile şahsen merkeze gelemez ise belirtmiş olduğu adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.

Etiyopya Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır, Mersin Vize Merkezi

Etiyopya vizesi, başvuru sahibinin eksiksiz ve doğru yollar ile yaptığı vize başvurusundan en fazla 1 hafta içerisinde karara bağlanmaktadır. Bunun akabinde de müracaat edecek olan kişi, konsolosluğun yoğunluğunu ve her iki ülke arasındaki resmî tatilleri de göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Böylece başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusunun süreci uzamamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×