Etiyopya Vize Merkezi, Mersin - Schengenvize.net
Etiyopya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Etiyopya Vize Merkezi, Mersin

Etiyopya Vize Merkezi, Mersin Vize Başvurusu

Etiyopya Vize Merkezi, Mersin ilinde ve çevresinde mevcut bulunan komşu illerden yapılacak olan her türlü başvuruyu kabul ederek, eksiksiz ve tutarlı olacak bir şekilde başvuru sahibinin vize onayı alabilmesi için gerekli olan tüm görevi ve desteği sağlamak amacı ile yükümlendirilmiş bir kurumdur.

Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya Vize Başvuru Nasıl ve Nereden Yapılmalıdır? – Mersin

Etiyopya vize başvurusunda bulunacak olan birey, ilk önce doğru bir şekilde seyahat etme nedenini belirmesi gerekmektedir. Böylece başvuruda bulunacak olan vatandaş herhangi bir sıkıntı yaşamadan vize işlemlerini yapabilmektedir.

 

Başvuru sahibi danışmanlık ile belirleyecek olduğu seyahat amacı doğrultusunda herhangi bir eksiklik olmadan vize başvurusunda bulunabilmektedir.
Etiyopya Vize Merkezi, Mersin
Etiyopya Vize Merkezi, Mersin
  • Başvuru sahibi, Etiyopya vize başvuru için ilk adım olarak muhakkak doğru bir şekilde Etiyopya sınırlarına yapacak olduğu seyahatin nedenini belirlemesi talep edilmektedir. Daha sonra vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile irtibat haline geçerek, seyahat amacına en uygun olan güncel evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin güncel ve aktif olarak kullanmış olduğu e-posta adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir. Başvuru sahibinin e-posta adresine gelen güncel evrak listesini doğru bir şekilde hazırlaması en önemli husustur.  
  • Vize başvuru sahibi güncel evrak listesi içerisindeki talep edilen vize evraklarını hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi bu vize süreci içerisinde oldukça dikkatli olması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi güncel ve kişisel evrakları bir başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye ya da direkt olan bizzat vize başvuru merkezine gelip teslim etmesi talep edilmektedir. Başvuru sahibinin yapmış olduğu Etiyopya vize başvurusunun sonucu kesinleştikten sonra vize başvuru merkezine gelerek vizeli pasaportunu teslim alabilir ya da vize başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile şahsen merkeze gelemezse belirtmiş olduğu adresine vize başvuru merkezi tarafından hızlıca gönderilmektedir.

Etiyopya Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır, Mersin Vize Merkezi

Etiyopya vizesi, başvuru sahibinin eksiksiz ve doğru yollar ile yaptığı vize başvurusundan en fazla 1 hafta içerisinde karara bağlanmaktadır. Bunun akabinde de müracaat edecek olan kişi, konsolosluğun yoğunluğunu ve her iki ülke arasındaki resmî tatilleri de göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Böylece başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusunun süreci uzamamaktadır.

Mersin Etiyopya Vize Başvurusu

Etiyopya büyükelçiliğinin bölge sınırlaması yoktur dolayısı ile Mersin’den evrakların gönderilmesi ile vize başvurusu yapmak mümkündür. Başvuru formunun İngilizce ya da Türkçe dillerinde online doldurulması söz konusudur.

Etiyopya Ya Vize Var Mı?

Afrika ülkesi Etiyopya’ya vize uygulaması bulunmaktadır. Her Türk vatandaşı planladığı gezinin amacına uygun vize türüne müracaat etmesi zorunludur.

Etiyopya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Etiyopya vize başvuruları 3 ile 5 iş günü arasında sonuçlanır ancak bu süre yaşanan yoğunluk ya da tatil günlerine göre uzayabilir.

Etiyopya Vize Merkezi, Mersin Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×