Etiyopya Vize Merkezi, Şanlıurfa

Etiyopya Vize Merkezi, Şanlıurfa şehrinde ve çevresinde bulunan şehirlerden yapılacak olan her türlü müracaat işlemlerini kabul ederek, eksiksiz ve bilgilerin birbiri ile tutarlı olacak bir şekilde başvuru sahibinin vize onayı alabilmesi için gerekli olan tüm görevi ve desteği sağlamak nedeni ile görevlendirilmiş bir kurumdur.

Tüm bu bilgilerin yanı sıra, başvuruda bulunacak olan kişinin bilmesi gereken en önemli konu ise, vize başvuru merkezlerinin vize başvurusu için karar yetkisinin olmamasıdır. Vize başvurusunun karar aşaması ve sonuca bağlandırması sadece konsolosluklar tarafından yapılmaktadır.

Etiyopya Vize Başvuru Nasıl ve Nereden Yapılmalıdır?

Etiyopya vize başvurusunda bulunacak olan birey, ilk önce doğru bir şekilde seyahat etme nedenini belirmesi gerekmektedir. Böylece başvuruda bulunacak olan vatandaş herhangi bir sıkıntı yaşamadan vize işlemlerini yapabilmektedir.

  1. Başvuru sahibi, Etiyopya vize başvuru için ilk adım olarak muhakkak doğru bir şekilde Etiyopya sınırlarına yapacak olduğu seyahatin nedenini belirlemesi talep edilmektedir. Daha sonra vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile irtibat haline geçerek, seyahat amacına en uygun olan güncel evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.
  2. Başvuru sahibinin güncel ve aktif olarak kullanmış olduğu e-mail adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir. Başvuru sahibi e-mailine gelen güncel evrak listesini doğru bir şekilde hazırlaması en önemli husustur.  
  3. Başvuru sahibi güncel evrak listesi içerisindeki talep edilen evrakları hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi bu süreç içerisinde oldukça dikkatli olması gerekmektedir.
  4. Başvuru sahibi güncel evrakları bir başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye ya da direkt olan bizzat vize başvuru merkezine gelerek teslim etmesi talep edilmektedir. Başvuru sahibinin yapmış olduğu Etiyopya vize başvurusunun sonucu açıklandıktan daha sonra vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilir ya da başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile şahsen merkeze gelemez ise belirtmiş olduğu adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.

Etiyopya Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır/ Şanlıurfa Vize Başvuru Merkezi

Etiyopya vizesi, başvuru sahibinin eksiksiz ve doğru yollar ile yaptığı vize başvurusundan en fazla 1 hafta içerisinde karara bağlanmaktadır. Ancak bu süre kesin olarak bi nitelik taşımamaktadır.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye