Etiyopya Vize Merkezi, Şanlıurfa Başvuru - Schengen Vize
Etiyopya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Etiyopya Vize Merkezi, Şanlıurfa

Etiyopya Vize Merkezi, Şanlıurfa Vize Başvurusu

Etiyopya Vize Merkezi, Şanlıurfa şehrinde ve çevresinde bulunan şehirlerden yapılacak olan her türlü müracaat işlemlerini kabul ederek, eksiksiz ve bilgilerin birbiri ile tutarlı olacak bir şekilde başvuru sahibinin vize onayı alabilmesi için gerekli olan tüm görevi ve desteği sağlamak nedeni ile görevlendirilmiş bir kurumdur.

Tüm bu bilgilerin yanı sıra, başvuruda bulunacak olan kişinin bilmesi gereken en önemli konu ise, vize başvuru merkezlerinin vize başvurusu için karar yetkisinin olmamasıdır. Vize başvurusunun karar aşaması ve sonuca bağlandırması sadece konsolosluklar tarafından yapılmaktadır.

Etiyopya Vize Başvuru Nasıl ve Nereden Yapılmalıdır?

Etiyopya vizesi için başvurusunda bulunacak olan birey, ilk adımda doğru bir şekilde seyahat etme nedenini belirmesi gerekmektedir. Böylece başvuruda bulunacak olan birey herhangi bir sıkıntı yaşamadan vize işlemlerini yapabilmektedir.
Etiyopya Vize Merkezi, Şanlıurfa
Etiyopya Vize Merkezi, Şanlıurfa
  1. Başvuru sahibi, Etiyopya vizesi başvurusu için ilk adım olarak muhakkak doğru bir şekilde Etiyopya’ya yapacak olduğu seyahatin nedenini belirlemesi talep edilmektedir. Daha sonra ise vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile iletişim haline geçerek, seyahat amacına en uygun olan güncel ve tam vize  evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.
  2. Etiyopya vize evrak listesi başvuru sahibinin güncel ve aktif olarak kullanmış olduğu e-mail adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilir. Başvuru sahibi e-mailine gelen güncel evrak listesini doğru bir şekilde hazırlayarak bir sonraki aşamaya geçer.
  3. Başvuru sahibi güncel evrak listesi içerisindeki talep edilen evraklarını eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi olan kişinin bu süreç içerisinde oldukça dikkatli olması gerekmektedir.
  4. Başvuru sahibi güncel evrakları bir vize başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye ya da direkt olarak bizzat vize başvuru merkezine gelerek teslim etmesi talep edilmektedir. Başvuru sahibinin yapmış olduğu Etiyopya vize başvurusunun sonucu açıklandıktan sonra vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilir ya da başvuru sahibi yoğunluk nedeniyle şahsen merkeze gelemez ise belirtmiş olduğu adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.

Etiyopya Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır/ Şanlıurfa Vize Başvuru Merkezi

Etiyopya vizesi, vize başvuru sahibinin eksiksiz ve doğru yollar ile yaptığı vize başvurusundan en çok 1 hafta içerisinde karara bağlanmaktadır. Bu süre kesin olarak bir nitelik taşımamaktadır.

Addis Ababa Vize İstiyor Mu?

Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’ya gidebilmek için Türk vatandaşlarının vize alması zorunludur. Başkentte Türk büyükelçiliği bulunmaktadır.

Etiyopya Ya Vize Var Mı?

Etiyopya seyahatlerinde diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar 90 güne kadar vizeden muaftır. Hususi ya da hizmet pasaportu olanların vize alması gereklidir.

Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

Vize başvurusunu hatasız ve zaman kaybı yaşamadan yapmak için vize hizmet merkezleri aracılığı ile müracaat yapılmaktadır.

Etiyopya Vize Merkezi, Şanlıurfa Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp



0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×