Etiyopya Vize Merkezi, İzmir - Schengenvize.net
Etiyopya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Etiyopya Vize Merkezi, İzmir

Etiyopya Vize Merkezi, İzmir Vize Başvurusu

Etiyopya Vize Merkezi, İzmir ilinde ve çevresinde mevcut bulunan komşu illerden yapılacak olan her türlü başvuruyu kabul ederek, eksiksiz ve tutarlı olacak bir şekilde başvuru sahibinin vize onayı alabilmesi için gerekli olan tüm görevi ve desteği sağlamak amacı ile yükümlendirilmiş bir kurumdur.

Etiyopya Vize Başvuru İşlemleri

Etiyopya Vize Başvuru Süreci – İzmir

Etiyopya vize başvurusunda bulunacak olan vize başvuru sahibi, ilk olarak doğru bir şekilde seyahat etme nedenini belirmesi gerekmektedir.

Başvuru sahibi danışmanlık hizmeti ile belirleyecek olduğu seyahat amacı doğrultusunda herhangi bir eksiklik olmadan vize başvurusunda bulunabilmektedir.
Etiyopya Vize Merkezi, İzmir
Etiyopya Vize Merkezi, İzmir

1.    Adım

Başvuru sahibi, Etiyopya vize başvuru için ilk adım olarak muhakkak doğru bir şekilde Etiyopya sınırları içerisine yapacak olduğu seyahatin amacını belirlemesi gerekmektedir. Daha sonra vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile irtibat haline geçerek, seyahat amacına en uygun olan güncel evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.

2.    Adım

Bu adımda vize belge listesi vize başvuru sahibinin güncel ve aktif olarak kullanmış olduğu e-mail adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.  Başvuru sahibi e-mailine gelen güncel evrak listesini doğru ve hatasız bir şekilde hazırlaması en önemli husustur.

Başvuru sahibi güncel vize belge listesi içerisindeki talep edilen evrakları hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi süreç içerisinde oldukça dikkatli olması gerekmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibi güncel Etiyopya vize evraklarını bir başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye veya direkt olan bizzat vize başvuru merkezine gelerek teslim etmesi talep edilmektedir. Başvuru sahibinin yapmış olduğu Etiyopya vize başvurusunun sonucu açıklandıktan daha sonra Etiyopya vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilir ya da başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile vize merkezine gelemez ise belirtmiş olduğu iletişim adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? – İzmir

Etiyopya vizesi, başvuru sahibinin eksiksiz ve doğru yollarla yaptığı vize başvurusu 7 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Ancak vize başvuru sahibi, konsolosluğun yoğunluğunu ve her iki ülke arasındaki resmî tatilleri de göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması gerekir. Böylelikle başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusunun süreci uzamamaktadır.

Ethiopia Vize İstiyor Mu?

Etiyopya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Sadece diplomatik pasaporta sahip vatandaşlar 90 güne kadar vizeden muaf kabul edilir.

Etiyopya Vize Ücreti Ne Kadar?

Etiyopya vize ücreti büyükelçilik tarafından belirlenmekte ve her yıl güncellenmektedir. Vize ücreti seyahatin amacına göre faklılık gösterir.

İzmir Etiyopya Vize Başvurusu

Vize başvurusu yapmak için konsolosluk birimlerine müracaat etmeye gerek yoktur. Ikamet edilen imza başvuru yapmak söz konusudur.

Etiyopya Vize Merkezi, İzmir Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×