Etiyopya Vize Merkezi, Kahramanmaraş - Schengenvize.net
Etiyopya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Etiyopya Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Etiyopya Vize Merkezi, Kahramanmaraş Vize Başvurusu

Etiyopya Vize Merkezi, Kahramanmaraş ilinde ve çevresinde mevcut bulunan komşu illerden yapılacak olan her türlü başvuruyu kabul ederek, eksiksiz ve tutarlı olacak bir şekilde başvuru sahibinin vize onayı alabilmesi için gerekli olan tüm görevi ve desteği sağlamak amacı ile yükümlendirilmiş bir kurumdur.

Etiyopya Vize Başvuru Süreci

Etiyopya vize başvurusunda bulunacak olan şahıs, ilk önce doğru bir şekilde Etiyopya’ya gitme nedenini belirmesi gerekmektedir.

Başvuru sahibi danışmanlık ile belirleyecek olduğu Etiyopya gezi amacı doğrultusunda herhangi bir eksiklik olmadan vize başvurusunda bulunabilmektedir.
Etiyopya Vize Merkezi, Kahramanmaraş
Etiyopya Vize Merkezi, Kahramanmaraş

1.    Adım

Başvuru sahibi, Etiyopya vize başvuru için ilk adım olarak muhakkak doğru bir şekilde Etiyopya topraklarının içerisine planlamış olduğu seyahatin amacını belirlemesi gerekmektedir. Daha sonra vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile irtibat haline geçerek, seyahat amacına en uygun olan güncel evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibinin aktif olarak kullanmış olduğu e-mail adresine evrak listesi vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.  Başvuru sahibi e-mailine gelen güncel evrak listesini doğru ve düzgün bir şekilde hazırlamalıdır.

3.    Adım

Başvuru sahibi güncel evrak listesi içerisindeki Etiyopya dış temsilciliği tarafından istenen evrakları hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi bu süreç içerisinde son derece dikkatli olmalıdır.

4.    Adım

Başvuru sahibi güncel vize belgelerini bir başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye ya da vize başvuru merkezine gelerek teslim etmesi talep edilmektedir.

Vize başvuru sahibi yapmış olduğu Etiyopya vize başvurusunun sonucu açıklandıktan sonra vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilir ya da vize başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile şahsen merkeze gelemez ise belirtmiş olduğu adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? – Kahramanmaraş Vize Merkezi 

Etiyopya vizesi, başvuru sahibinin eksiksiz ve doğru yollar ile yaptığı vize başvurusundan 7 iş günü içerisinde yetkili sadece makamlar tarafından karara bağlanmaktadır.

Ancak başvuru sahibi, konsolosluğun yoğunluğunu ve her iki ülke arasındaki resmî tatilleri de göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Böylece başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusunun süreci uzamamaktadır.

Etiyopya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Etiyopya büyükelçiliği ya da Etiyopya konsolosluğu vize başvurularını 3 ila 8 iş günü arasından sonuçlandırır. Başvuruların seyahatten en az 10 gün önce başlatılması önerilir.

Etiyopya Ya Nasıl Gidilir?

Etiyopya’ya gitmek için en uygun olan havayolu yolculuğudur, Türkiye’de direk seferler vardır bunun yanı sıra aktarmalı uçuşlar daha ekonomiktir.

Etiyopya Nasıl Bir Ülke?

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Orta Afrika’da bulunan bir kara ülkesidir. 1993 yılında erik ve bağımsızlığını ilan ettiğinde toprakları içerisinde kalmıştır.

Etiyopya Vize Merkezi, Kahramanmaraş Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×