Etiyopya Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Etiyopya Vize Merkezi, Kahramanmaraş ilinde ve çevresinde mevcut bulunan komşu illerden yapılacak olan her türlü başvuruyu kabul ederek, eksiksiz ve tutarlı olacak bir şekilde başvuru sahibinin vize onayı alabilmesi için gerekli olan tüm görevi ve desteği sağlamak amacı ile yükümlendirilmiş bir kurumdur.

Etiyopya Vize Başvuru Süreci

Etiyopya vize başvurusunda bulunacak olan kişi, ilk önce doğru bir şekilde seyahat etme nedenini belirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi danışmanlık ile belirleyecek olduğu seyahat amacı doğrultusunda herhangi bir eksiklik olmadan vize başvurusunda bulunabilmektedir.

1.    Adım

Başvuru sahibi, Etiyopya vize başvuru için ilk adım olarak muhakkak doğru bir şekilde Etiyopya topraklarının içerisine planlamış olduğu seyahatin amacını belirlemesi gerekmektedir. Daha sonra vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri ile irtibat haline geçerek, seyahat amacına en uygun olan güncel evrak listesini talep etmesi gerekmektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibinin güncel ve aktif olarak kullanmış olduğu e-mail adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.  Başvuru sahibi e-mailine gelen güncel evrak listesini doğru bir şekilde hazırlaması en önemli husustur.

3.    Adım

Başvuru sahibi güncel evrak listesi içerisindeki talep edilen evrakları hazırladıktan sonra bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi bu süreç içerisinde oldukça dikkatli olması gerekmektedir.

4.    Adım

Başvuru sahibi güncel evrakları bir başvuru dosyası haline getirdikten sonra kargo, kurye ya da direkt olan bizzat vize başvuru merkezine gelerek teslim etmesi talep edilmektedir.

Başvuru sahibinin yapmış olduğu Etiyopya vize başvurusunun sonucu açıklandıktan daha sonra vize başvuru merkezine gelerek pasaportunu teslim alabilir ya da başvuru sahibi yoğunluk nedeni ile şahsen merkeze gelemez ise belirtmiş olduğu adresine vize başvuru merkezi tarafından gönderilmektedir.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? – Kahramanmaraş Vize Merkezi 

Etiyopya vizesi, başvuru sahibinin eksiksiz ve doğru yollar ile yaptığı vize başvurusundan 7 iş günü içerisinde yetkili sadece makamlar tarafından karara bağlanmaktadır.

Ancak başvuru sahibi, konsolosluğun yoğunluğunu ve her iki ülke arasındaki resmî tatilleri de göz önünde bulundurarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Böylece başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusunun süreci uzamamaktadır.

 

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye