Dubai Vize Formu

Dubai Vize Formu

Dubai vize başvuru formu, Dubai Konsolosluğu tarafından hazırlanarak resmi bir belgedir. Dubai vize başvuru sahipleri tarafından bu formun doldurulması gereklidir. Dubai vize başvurusunda ilk aşama bu formun doldurulmasıdır.

Dubai vize başvuru formu doldururken verilen bilgilerin mutlaka doğru bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Dubai Konsolosluğu bu başvuru formu incelerken başvuru sahibi hakkındaki bilgilere bu form aracılığı ile ulaşmaktadır. Bundan dolayı fuarında daima gerçek bilgiler verilmelidir. Başvuru formunda başvuru sahibi kişilerin vermiş olduğu bilgiler ile diğer bilgilerin birbirini desteklemesi gereklidir. Verdiğiniz bilgiler Dubai Konsolosluğu tarafından detaylı bir şekilde incelenecek ve eğer gerçeğe uygun olmayan bir bilgi bulunuyor ise otomatik olarak reddedilecektir.

Dubai vize başvuru formu üzerinde birçok prosedür bulunmaktadır. Doğru bir şekilde dondurulmalı ve sahte bilgiler olmamalıdır. Sahte bilgilerin kullanılması suç durumu doğurmaktadır. Eğer Dubai vize başvuru formunda asılsız ve eksik bilgi bulunur ise hem işlemleriniz iptal edilecek hem de ceza durumu gerçekleşecektir. Bu durumda muhtemel ceza para cezası olacaktır.

Dubai Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai vize başvuru formu, 2 dil seçeneği ile doldurulmaktadır. Bu diller ise Arapça ve İngilizce olmaktadır. Formu doldurma esnasında mutlaka tükenmez kalem kullanmalı ve büyük harfler ile doldurmalısınız. Başvuru evraklarındaki bilgilerin daima doğru olmasına dikkat edin. Dubai Konsolosluğu tarafından verilen formlara biyometrik fotoğraf eklemeli ve vize başvuru formunun en alt kısmına imza atmanız gerekiyor. Böylece başvuru formu tamamlanmış olacaktır. Atmış olduğunuz imzanın pasaport imzası ile aynı olması gerekiyor. Bu durum Dubai Konsolosluğu en çok dikkat ettiği durumlardan birisidir. Buna mutlaka dikkat edin.

Dubai Vizesi Formu Nasıl Alınır?

Dubai vizesi için öncelikle BAE yabancılar ve ikamet Genel müdürlüğü tarafından online başvuru formu güve pasaport bilgileri ele alınarak başlatılmaktadır. Başvuru sahipleri bireysel olarak başvuru yapmazlar. Dubai vize başvuru formları Dubai konsoloslukların internet sitesinde yer almaktadır. Buradan bu formları temin edebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye