Dubai Vize Reddi Sebepleri - Schengenvize.net
Dubai Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Dubai Vize Reddi Sebepleri

Dubai Vize Reddi Nedenleri 2021

Dubai vize reddi, Dubai vize başvurularının olumsuz olarak sonuçlanması durumunda oldukça sık yaşanmaktadır. Dubai göçmen ofisi tarafından yapılan inceleme sonucunda eğer vize başvurusu uygun değilse ret durumu yaşanır.

Dubai Vize İşlemleri

Dubai vizesi alabilmek için online başvuru formunda konsolosluk tarafından istenen evraklar vize türüne göre değişiklik gösteriyor. Vize türü seçildikten sonra ise gerekli evrakların hazırlanarak online yüze formunun doldurulması gerekiyor. Kayıt sonrası ise başvuru sonucu başvuru yapan kişinin e-posta hesabına yollanmaktadır. Dubai başvurusu ve gerekli formlar eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

Dubai Vize Reddi Sebepleri
Dubai Vize Reddi Sebepleri

Dubai vize başvurusu için verilen şartları yerine getirmeyen veya vize başvuru süresini aşan kişiler otomatik olarak kaçak olarak adlandırılır. Ardından ise kişinin Dubai vize başvuru sonucu ret alarak belirtilir.

Türkiye’de ikametgah edip Suriye, Bangladeş ve Afganistan vatandaşlarının genellikle vize sonucu red olarak sonuçlanır. Ancak bu kişilerin Türkiye vatandaşlığı da bulunuyor ise vize başvurusu olumlu sonuçlanabilir.

Türk vatandaşlarının ise Dubai vize başvuruları kabul edilmektedir. Bu başvuruların reddedilmesi oldukça düşük bir ihtimaldir.

Dubai Vize Reddi Nedenleri

 Dubai vizesi alan kişiler aldıkları vizenin türüne göre ülkede kalma hakkı suresi değişiklik göstermektedir. Dubai vizesi konusunda süreye oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Dubai vize türlerinde eğer vize süresi aşılır ise kişilere ceza uygulanmaktadır.

Vize süresini aşan kişiler Dubai’den hem çıkış yapar hem de para cezası almaktadır. Bununla birlikte Dubai’de süresi bitmesine rağmen ikamet etmeye devam eden kişiler rapor edilir ve ardından tekrar vize başvurusunda bulunursa otomatik olarak ret alır.

Bu durumla birlikte Dubai Vize başvurusunu önceden alıp vize kullanımı konusunda dikkat edilmedi ise bu sonuçta vize ret edilmektedir. Dubai vize başvurusu yapan kişi başka bir ülkenin vizesinden ret almış ise ya da herhangi bir suç işlemişse vize sonucu red olacaktır.

Dubai vize başvurusu yaptıktan sonra da henüz vize sonucu almadan başka bir ülkenin vizesine başvurursanız vizeniz ret edilecektir. Son olarak çok fazla turistik vize başvurusu yapıyorsanız başvurunuz olumsuz olarak yanıtlanabilir.

Dubai Vize Veriyor Mu?

Türkiye’den yapılan başvuru işlemlerinde Dubai Türkiye’ye 30 günlük ve 90 günlük vize vermektedir.

Dubai’ye Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım?

Dubai Arap Emirliklerinin en pahalı ülkelerinden biridir. Dubai’ye gitmek için en az hesabınızda 30 bin Türk lirası olması gerekmektedir.

Dubai Erkeklere Vize Veriyor Mu?

Dubai Arap Emirlikleri üzerinden yürütülmekte olan bir prosedüre uymaktadır ve erkeklere vize vermektedir. Vize başvurusu için geçerli nedenleriniz olması şartı vardır.

Dubai Vize Reddi Sebepleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×