Dubai Vatandaşlık İşlemleri

Dubai Vatandaşlık İşlemleri

Dubai vatandaşlık işlemleri, günümüzde oldukça sık talep ediliyor. Dubai’de yaşam sürdüren yabancı uyruğa sahip olan göçmenlerin vatandaşlık alabilmesi için pek çok kolaylık sunuyor. Dubai oturma izni gibi durumlar yabancıların vatandaşlığa geçebilmek için kullanacakları yöntemi belirlemek açısından oldukça önemlidir.

Dubai vatandaşlığına geçmek için öncelikle ülke vatandaşının tamamen özgür bir şekilde karar vermesi gerekiyor. Dubai vatandaşı olması ile birlikte kişiye birçok avantaj sunulacaktır bu avantajlardan bazıları ise seçme seçilme hakkı, Dubai’de memur olabilmek ve bunun gibi birçok imtiyaz hakkı kişiye verilecektir.

Çeşitli amaçlarla Dubai vatandaşlığı almak isteyenlerin Dubai vatandaşlığına geçmeleri için öncelikle vatandaşlık haklarının önemli unsurların bir araya getirilmesi gerekiyor. Dubai’de bir süredir ikamet eden kişilerin gereken koşullara en iyi şekilde yerine etmesi ve bu kuşların eksiksiz bir şekilde tamamlanması Dubai vatandaşlığı almak için oldukça önemli olmaktadır.

Vatandaşlık almanın tek yolu 10 yıllık evliliktir. Fakat şunu da belirtmeliyiz ki bu durumda gayrimüslimler için bir netlik bulunmamaktadır.

Vatandaşlık İçin Gerekli Şartlar

Dubai tarafından mevcut olan konum ve statü korunmak istiyor. Bundan dolayı vatandaşlık işlemleri yapılırken oldukça detaylı bir süreç gerçekleşiyor. Vatandaşlığa geçmenin ulusal yöntemi evlenmektir. Ancak eğer bir kişi uzun yıllar Dubai’de devlete hizmet vermiş ise bu durum kapsamında eğer uygun görürse o kişiye Dubai vatandaşlık hakkı verilebilir. Bunun dışında ise işverenler şirket en büyük katkıda bulunan kişilere için sınırsız bir çalışma ve ikamet izni verebiliyor. Buna ilave olarak Dubai’de Doğan yabancı çocuklara da yerel vatandaşlık hakkı verilmemektedir. Yabancı çocuklara otomatik olarak ailelerin uyrukları verilmektedir. Diğer ülkelerde ülke vatandaşı kabul edilirken Birleşik Arap Emirlikleri bunu kabul etmemektedir. Dubai’de doğum yapıldığı takdirde bunun etkilerini iyi bir şekilde bilmeniz gerekiyor. Doğum sonrası çocuk etkilemez fakat çocuk ve ailesi gibi aynı Vatandaşlık ve ikamet hakkı durumundan yararlanamayabilir.

Vatandaşlık başvurusunda bulunabilmek için gerekli evrakların tamamlanması gerekiyor. Bu Evrakları evraklar ise şu şekilde;

• Pasaport (en az üç veya dört fotokopi olması yararlıdır),

• 6 adet vesikalık fotoğraf,

• Evlilik sertifikası (varsa),

• Tüm aile bireyleri için doğum belgeleri,

• İşçiler için emek / kiracılık sözleşmesinin bir kopyası gerekebilir,

• Sponsorun pasaport kopyası,

• Seyahat sigortası gibi belgeler olmaktadır
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye