Dubai Konsoloslukları - Schengenvize.net
Dubai Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Dubai Konsoloslukları

Dubai Konsolosluk Bilgileri

 

Dubai konsoloslukları, Dubai yani diğer adıyla Birleşik Arap Emirlikleri eyaletlerine seyahat etmek isteyen ülkemiz vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri vizesi alması şarttır. Herhangi bir pasaport türüne sahip olan kişilere 3 aylık bir vize muafiyeti sunuluyor. Bununla birlikte yapılan vize başvurularının sonucu Dubai Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde 2 adet Dubai Konsolosluğu temsilci merkezi bulunuyor.

Dubai Çalışma İzni ve Gerekli Evraklar

Birleşik Arap Emirliklerini temsil eden Arap Emirlikleri Ankara büyükelçiliği ile birlikte, ülkemizde hayatını sürdüren Arap emirliği vatandaşlar için pek çok avantaj sunulmaktadır. Dubai Konsolosluğu bünyesinde Birleşik Arap Emirlikleri ile birlikte ülkemiz arasında çeşitli ekonomik ve ticari hatta kültürel birçok çalışma meydana gelmektedir. Buna ilave olarak Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının yapacağı evlilik ve benzeri durumlar, pasaport yenileme gibi işlemler konsolosluk hizmetleri arasında yer almaktadır.

Diğer 2. Konsolosluk temsilci merkezi ise Dubai İstanbul başkonsolosluğu oluyor. Bu konsolosluk merkezi üzerinden ülkemiz vatandaşları ile birlikte ülkemizde yaşamını sürdüren diğer ülkelerin vatandaşları da Dubai vizesi işlemlerini bu merkez üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Dubai Konsolosluğu Vize İşlemleri Nedir?

Birleşik Arap Emirlikleri eyaletlerine seyahat edecek ülkemiz vatandaşlarının bu seyahati yapabilmek için Dubai vizesi alması gerekiyor. Vizeyi alabilmek için ise çeşitli işlemler yapılması gerekiyor. Bu işlemleri Dubai Konsolosluğu yürütmektedir. Dubai Konsolosluğu’nda herhangi bir randevu sistemi yoktur. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için başvuru yapacak kişilerin öncelikle online başvuru yapması gerekiyor.

Dubai Konsoloslukları
Dubai Konsoloslukları

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi vermeye yetkisi olan tek kurum Dubai Konsolosluğu olmakta. Eğer bordo pasaporta sahip olan vatandaşlar vize başvurusu yapacak ise Dubai Konsolosluğunun ülkemizdeki temsilci merkezlerine başvurması gerekiyor. Dubai vizesi almak için şahsen başvuru yapmaya gerek yoktur.

Online olarak Birleşik Arap Emirlikleri web sitesine girmeniz ve başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Vize başvurusu yapan kişilerden tüm belgelerin doğru ve eksiksiz olarak temin edilmesi istenir. Eğer tüm belgeler temin edilemezse ya da eksik olursa Dubai Konsolosluğu tarafından vize başvurusu iptal edilecektir.

Dubai Ankara Büyükelçiliği

Turan Güneş Bulvarı, Galip Erdem Caddesi ve İlkbahar Mahallesinde Çankaya’da bulunmakta olan Dubai Ankara Büyükelçiliği hafta içi saat 09:00 ile 16.00 arası hizmet sürdürmektedir. Dubai Ankara Büyükelçiliği her şehirden gelen başvuruyu kabul etmez.

Sadece kendi bölgelerini kapsayan şehir başvurularını ele almaktadır. Bu şehirler şu şekildedir; Ankara, Afyon, Amasya, Aksaray, Antalya, Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bartın, Burdur, Bayburt, Çorum, Çankırı, Denizli, Erzurum, Erzincan, Eskişehir, Gümüşhane, Giresun, Isparta, Iğdır, Karabük, İzmir şeklinde olmaktadır.

Dubai İstanbul Büyükelçiliği

Konaklar Mahallesi, Neşeli Sokak ve Levent bölgesinde hizmet veren Dubai İstanbul Büyükelçiliği Pazartesi ve Cuma günleri saat 09.00 ile 16.00 arası hizmet vermektedir. Ülkemizde yaşayan Türk vatandaşları ve diğer ülke vatandaşları çeşitli işlemler için Dubai İstanbul başvurabilir. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki Dubai İstanbul Büyükelçiliği ile Dubai Ankara Büyükelçiliği resmi günlerde tatil olmaktadır.

Dubai Türk Konsolosluğu Telefon Numarası

Türkiye’den irtibat kurulacak numara olarak +971 50 459 82 29 numarası konsolosluk hattı olarak kullanılabilir.

Dubai Konsolosluğu Telefon Numarası

Konsolosluk telefon numarası olarak +971 50 459 82 29 ile +971 4 376 06 00 numarasını kullanabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Türk Konsolosluğu

İstanbul’da ve Ankara’da bulunmaktadır. Fahri konsolosluk ve konsolosluk üzerinden irtibat kurabilirsiniz. Konsolosluk çalışma saatleri Cuma haricinde hafta içidir.

Dubai Konsoloslukları Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×