Dubai Vizesi | Schengen Vize
Dubai Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Dubai Vizesi

Birleşik Arap Emirliklerinden bir tanesi olan Dubai, güçlü ekonomisi ve muhteşem zenginliği ile dikkat çekiyor. Petrol sayesinde gelişen ekonomi zaman içerisinde farklı ticari faaliyetleri de beraberinde getirmiştir. Özellikle de turizm konusunda ön plana çıkmayı başaran Dubai her geçen yıl daha fazla turist çekerek ekonomisini daha güçlendirmektedir. İster tatil ister çalışma isterseniz da ticari faaliyet sürdürmek için Dubai’ye gitmek isterseniz vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Dubai vizesi ile alakalı hızlı sonuç alabileceğiniz yapının olması size kolaylığı da beraberinde getirmektedir. Dubai seyahati için almak istediğiniz vize başvurularını doğrudan konsolosluğa yapmanız mümkün değildir. Dubai vize başvurusu için konsolosluğun yetki verdiği başvuru merkezi ile işlemlerinizi yürütmeniz gerekmektedir. Doğrudan yapılan başvuruların kabul görmediği için mutlaka yetkilendirilen merkezler ile görüşüp başvurunuzu onlar aracılığı ile yapmalısınız. Dubai vize başvurularında herhangi bir randevu almanız söz konusu değildir.

Dubai Vize Evrakları

Dubai seyahatleri için hazırlamanız gereken evraklar kalacağınız süreye ve seyahat amacına göre değişkenlik göstermektedir. Dubai vizesi online başvuru ile alınabilecek yapıya sahip olduğu için evrakların taranmış hali ibraz edilmelidir. Renkli olmasına da dikkat ederek evrakları taratmanız ve başvurunuzu sunmanız yeterli olacaktır. Başvurunuzun onayı konusunda yapılan değerlendirme vizeyi alıp alamayacağınızı da belirleyecektir. Vize türüne göre evraklar değişse de tüm vize başvurularında sunmanız gereken evraklar aynıdır. Ortak olarak sunmanız gereken Dubai vize evrakları listesi ise şu şekildedir;

  • Geçerliliği en az 6 ay olması gereken pasaportun renkli hali taranmalıdır. Pasaportun taramasını yapacağınız sayfa ise kişisel bilgiler ve fotoğrafın olduğu kısımlardır.
  • Nüfus cüzdan fotokopisi arkalı önlü şekilde taranmalı ve mutlaka renkli olmalıdır.
  • T.C. Oturum belgesi renkli şekilde taranmalıdır.
  • Vize türünüze göre yaptığınız ödemenin dekontu taranmalıdır.
  • Online olarak doldurulması gereken başvuru formu eksik bilgi içermemeli ve diğer belgelerle örtüşecek düzeyde olmalıdır. Başvuru formunda yer alan her bir soru ve bölümü hatasız şekilde tamamlamaya özen göstermelisiniz.

Dubai vizesiyle alakalı başvuruların online olarak yapılması zorunlu olduğu için bu hususta gerekenleri eksiksiz şekilde hazırlayıp sunmalısınız. Sizden istenen bilgilere göre karar verileceği için de hatasız evrak sunmaya da ayrıca dikkat etmelisiniz.

Dubai Vize Ücretleri

Dubai’de kalacağınız süreye ve giriş sayısına göre değişen vize harçları doğru şekilde ödenmelidir. Hangi türe göre işlem yapacaksanız ödemeyi bu hususa göre yapmalısınız. Hatalı ödemelerden kaynaklı ret cevaplarında iade alamadığınız için paranız boşa gidebilir. Bu yüzden Dubai vize ücretleri ödemesini titizlikle gerçekleştirmelisiniz. Başvurunun online olarak yapılması söz konusu olduğu için ödemeye dair dekontun mutlaka taranarak yüklenmesi gerekir. Dubai vize harcına ek olarak evrak tasdik işlemine dair ücret ödemesi de söz konusudur. Dubai evrak tasdik işlemi için yeminli tercüman gerekmektedir. İngilizce veya Arapça diline çevrilen evrakların tasdik edilme işlemi ise valilik tarafından yapılmaktadır. 5 – 7 iş günü içerisinde evrak tasdik işlemi sonuçlanır.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai seyahati için başvuracağınız vize türü beraberinde de hazırlanması gereken belgeleri belirlemektedir. Dubai vize başvurusu konusunda evrakları hazır edip vize ücretini ödedikten sonra işlemleri başlatabilirsiniz. Online olarak yapacağınız başvuru çok kısa sürede sonuç verdiği için planlamanızı rahat şekilde halledebilirsiniz. Online başvuruyu yaptıktan sonra vizeniz değerlendirmeye alınacaktır. Vizenin onay makamı ise yalnızca Dubai konsolosluğudur. Başvurular konusunda profesyonel destek almak iş yürütme noktasında oldukça önemlidir. Alacağınız destek sayesinde başvurunuz çok daha kolay ve istediğiniz düzeyde olacaktır. Hatasız işlem yürütmede oldukça etkili sonuç alacağınızı da unutmamalısınız.

Dubai Vizesi Kaç Güne Çıkmaktadır?

Dubai vizesiyle alakalı başvuru işlemleri online olarak yapıldığı için sonuç çok kısa sürede tarafınıza bildirilecektir. Başvurunuzu yaptıktan sonra 1 – 3 iş günü içerisinde nihai karar tarafınıza mail olarak gönderilecektir. Başvuru esnasında aktif olarak kullandığınız mail adresini vermeye özen göstermelisiniz. Size mail yolu ile gönderilecek onay mektubu aynı zamanda vizenizdir. Vizenizin pasaporta işlenmesi gibi bir durum söz konusu olmasa da seyahat esnasında mutlaka yanınızda pasaport olmalıdır. Sınır kontrolünde sıkıntı yaşamamak için de pasaportunuzun deforme olmamasına da ayrıca dikkat etmelisiniz. Değerlendirme ve sonuç süresi en geç 3 gün olarak belirtilse de hiçbir riske girmeden seyahat tarihine 10 gün kala başvuruyu sunmanız daha doğru olacaktır.

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×