Bulgaristan Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi - Schengenvize.net
Bulgaristan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bulgaristan Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Bulgaristan Vize Başvurusu Diyarbakır Vize 2021

Diyarbakır’da Bulgaristan Vizesi Merkezi 

Bulgaristan vizesi Diyarbakır’da nereden alınır sorusu için vize merkezi aracılığıyla başvurularınızı yapabilirsiniz. Evrak listelerini maille almadan önce randevu oluşturabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Diyarbakır’da Bulgaristan Konsolosluğu Var mı?

Bulgaristan konsoloslukları ve görev alanları açısından değişken bir durum görülebiliyor. Diyarbakır şehrinde Bulgaristan konsolosluğu bulunmuyor.

Türkiye sınırı içinde görev yapan konsolosluk açısından doğrudan sonuç alabilmeniz için vize merkezimizi kullanabilirsiniz. Randevu talebi ardından evraklarla süreci beklemeye başlarsınız.
Bulgaristan Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi
Bulgaristan Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi
  • Sadece uzun süreli D tipi vizeleri kabul eden Bulgaristan Ankara Konsolosluğu başvurusu yapabilirsiniz. Gidiş nedeniniz eğer uzun vadeli bir işlemse bu durumda aracı merkezimiz destek olacaktır.
  • Bulgaristan İstanbul ve Bursa konsolosluklar, transit vize olan A tipi vizeler, B tipi ve C tipi gibi kısa süreli vizelerde başvuru alan kurumlardır. 90 gün sınırı olan seyahatlerde alınması gerekir.
  • Edirne Konsolosluğu diğer konsolosluklara göre daha lokal bir alanda hizmet vermektedir. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli  illerinden yapılan başvurularda karar veren kurumdur.

Bulgaristan Kapıda Vize Veriyor Mu? 

Bulgaristan’a giderek seyahat amaçlayanlar için merak edilen bir soru kapıda anlık vize verilmesi durumudur. Bulgaristan sınırında bu gibi bir işlem söz konusu değildir. Türkiye’de yer alan konsolosluk bünyesinden vize alarak Bulgaristan seyahatleri tamamlanabilir.

Bulgaristan Konsolosluğuna Schengen İçin Başvuru Yapılır mı?

Ayrım yapılması gereken bir konu olarak Bulgaristan konsolosluğuna Schengen vizesi için başvuru yapılmadığıdır. Fakat bu vizeden zaten temin edenler, güncel şekilde bu ülkeye vizesiz şekilde giriş yapabilir.

Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan, Schengen anlaşmasını yapmadığı için bu vizeden almak sınırlamaları beraberinde getirmektedir.
  • Romanya ve Hırvatistan’a çok girişli Bulgaristan vizesi kullanarak seyahat ayrıcalığı yaşanabilir.
  • Bulgaristan pasaportu olanlar, AB ülkelerine vize olmadan gidebilir.

Vize Reddi İtiraz Mektubu

Vize merkezimiz bünyesinde yapılan başvurular garantili şekilde vize çıkmasını sunmamaktadır. Merkezimizin temel amacı, vize alırken evraklar ve temel hazırlıkları doğru şekilde yapacağınız bir hizmet oluşturmaktır. Ayrıca uzak mesafe konsoloslukta da iletişim vs. takibini hizmet alarak yapabilirsiniz.

Vizeniz eğer reddedildiyse bu durumda bir itiraz mektubu hazırlayabilirsiniz. Bu mektup açık net şekilde gerekçelere göre ve neden gidişinizin zorunlu olduğunu açıklar şekilde oluşturulur. 

Bulgaristan Vizesi Nerede Geçerli?

Çok girişili, çift girişli ve uzun süreli Bulgaristan vizesi ile Hırvatistan’a ve Romanya’ya geçmek söz konusudur.

Bulgaristan D Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan D vizesi almak için gerekli olan randevu oluşturma işlemi konsolosluk kabul saatinde evraklar ile hazır şekilde şahsen yapılmaktadır. Vize işlemleri randevu almadan konsolosluk ya da başvuru merkezi çalışma saatleri içerisinde gerçekleşir.

Bulgaristan Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan Büyükelçiliği ya da Konsolosluğuna yapılan turistik vize başvurusunda ki harç ücreti başvuru sahibinin vatandaşı olduğu ülkeye göre değişiklik gösterir. Bulgaristan tarafından turistik vize için 0-12 yaş aralığındaki çocuklardan harç bedeli alınmaz.

Bulgaristan Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×