Belçika Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Belçika Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Belçika Vize Merkezi, Şanlıurfa

Şanlıurfa’da Belçika vize merkezi olarak hizmet veren ofisimiz adına sizler için hazırlanan ve Belçika vize başvuru işlemlerinin daha rahat bir şekilde yapılmasını sağlayan bu sayfada, vize başvurusu için gerekli olan her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz.

Sizlerin bilgilendirilmesi için hazırlanan bu sayfanın devamında Belçika tarafından sağlanan vizeye kimlerin başvurabileceğine ve vize başvurusu için gerekli olan evrakların neler olduğu hakkında bilgiler edinebileceksiniz.

Belçika Vizesine Kim ve Kimler Başvurabilir? – Şanlıurfa

Belçika vize başvuru merkezi Şanlıurfa aracılığıyla başvuru işlemi yapılan Belçika vizesi, bir Avrupa Birliği vizesidir. Belçika vizesinin kendine özgü kural ve politikası bulunmaktadır. Belçika’ya seyahat planlaması yapan ülke vatandaşlarının pasaportlarının özelliklerine göre Belçika vize politikası değişkenlik göstermektedir.

Eğer ki sahip olunan Türkiye Cumhuriyeti pasaportları gri, yeşil ve siyah renkliyse yani resmi Türkiye Cumhuriyeti pasaportuysa, o zaman Belçika vizesine başvurulması gerekmemektedir. Bu pasaportlara sahip olanlar, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Belçika vizesinden muaftırlar.

Bordo renkli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise, Belçika vizesine başvuru yapmak zorundadırlar. Ancak hali hazırda geçerli bir pasaportları ve konaklama süresi bulunan bir Belçika vizeleri varsa, o zaman o kişilerde yine Belçika vizesine başvurmadan, Belçika seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Belçika Vizesine Başvuru İşlemleri İçin Gerekli Olan Evraklar – Şanlıurfa

Belçika vize başvuru merkezi Şanlıurfa üzerinden yapacağınız Belçika vizesinin türüne göre hazırlanması gereken evraklar değişkenlik göstermektedir.

Belçika Konsolosluğu tarafından verilen Belçika vizesi türleri şu şekildedir:

  • Belçika Turistik Vizesi
  • Belçika Ticari Vizesi
  • Belçika Aile-Arkadaş Ziyaret Vizesi
  • Belçika Eğitim Vizesi

Yukarıda listelenen 4 farklı vize türü için farklı belgeler hazırlanmaktadır. Ancak her vize türü için ortak olan belgelerde bulunmaktadır. Yapacağınız vize başvurusu esnasında, istediğiniz vize türüne göre evrak listesi, başvuru merkezimiz tarafından sizlerle paylaşılmaktadır.

Her vize türü için ortak olan vize başvuru evrakları şu şekildedir:

Vize bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olan Türkiye Cumhuriyeti pasaportu,

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ve pasaport fotokopisi,

2 adet biyometrik fotoğraf,

Belçika’ya gidiş-dönüş uçak bileti ve Belçika’da yapılacak konaklama rezervasyonları.

Belçika Vize Merkezi Şanlıurfa

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Belçika vizesi için Şanlıurfa veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Belçika vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye