Gaziantep Belçika Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Belçika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Belçika Vize İşlemleri

Gaziantep Belçika Vize Başvuru İşlemi

Gaziantep Belçika Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Belçika Fahri Konsolosluğu tarafından verilen hizmetlerin büyük çoğunluğu yalnızca Belçika vatandaşlarını kapsamaktadır. Bu yüzden de Türkiye vatandaşlarının vize talepleri fahri konsolosluklar tarafından yerine getirilmemektedir. Belçika Büyükelçiliği de bu durum için vize merkezimizi resmi olarak görevlendirmiştir. Gaziantep vize merkezimiz vasıtası ile T.C. vatandaşlarının Belçika vizesi başvuruları yapılmaktadır.

Gaziantep Avusturya Vize İşlemleri

Gaziantep Belçika Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Belçika vize merkezimizde verilen hizmetler kapsamında, başvuru yapan vatandaşlarımızın vize işlemleri yürütülüyor. Online olarak başvuru formunun doldurulmasının neticesinde belge ibrazı ve vize takip süreci de başlatılıyor. Takip sürecinde vize merkezimiz ve başvuruda bulunan kişiler irtibat halinde bulunuyor.

Daha önce Belçika ya da Schengen Vizesi başvurusu yapmamış olan vatandaşlarımızın ise bizzat Belçika Konsolosluk şubelerinden vize başvurusu yapması bekleniyor. Bunun için de gerek Ankara gerekse de İstanbul Konsolosluk şubeleri aktif olarak hizmet vermektedir.

Gaziantep Belçika Vize İşlemleri Hakkında

Gaziantep Belçika vize merkezimiz bünyesinde her türlü vize işleminin uygulanması mümkündür. Online ilk başvurunun yapılmasından sonra belge ibrazı ve takip süreci de merkezimiz bünyesinde yürütülmektedir.

Gaziantep Belçika Vize İşlemleri
Gaziantep Belçika Vize İşlemleri

Vize başvurusu takip sürecinde vize merkezimiz ile irtibat kurup durumdan haberdar olabilirsiniz. Belçika Schengen Vizesi için onay süresi ortalama 1 hafta ila 10 gün sürmektedir. Bu süre bazı sebeplerden ya da problemlerden dolayı 1 ya da 2 ay da sürebilir. Bu yüzden vize başvurusunun seyahat planından yaklaşık 2 ay önce yapılması önerilmektedir.

Belçika vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/belcika-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Belçika Vize Çeşitleri

Gaziantep Belçika vize merkezimiz, Belçika için alınabilen her vize çeşidine uygun hizmet sunmaktadır. Bunun için de ülkeye yapacağınız seyahatlerin genel amacı önem teşkil etmektedir. Vize başvurularında belirtilen seyahat amacı doğrudan vize çeşidini de etkilemektedir.

  • Belçika Schengen Vizesi
  • Belçika Eğitim Vizesi
  • Belçika Ticari Vize
  • Belçika Sağlık Vizesi
  • Belçika Aile Ziyareti Vizesi
  • Belçika Ulusal Vize

Gaziantep Belçika Vizesi için Gerekli Evraklar

Gaziantep Belçika vize merkezimiz bünyesinde verilen hizmetler arasında belge listesi de yer almaktadır. Vize merkezimiz başvuruda bulunacağınız vize çeşidine uygun belge listesini tarafınıza iletmektedir.

Vize başvurusu için talep edilen standart belgelerin yanında bazı özel belgeler de yer alabilir. Özel ya da ek belgelerin talep edilmesi seyahat amacı ile alakalıdır. Örneğin Aile Ziyareti Vizesi talebinde bulunan kişilerin davet mektubu ya da vukuatlı aile nüfus belgesi gibi belgeleri ibraz etmesi beklenir.

Bunların yanı sıra Belçika Ulusal Vizesi için de kapsamlı bir belge talebi bulunmaktadır. Ulusal Vize, gerek oturma gerekse de çalışma iznini içerdiğinden iletilen belge sayısında artış olması mümkündür. Belçika Ulusal Vize başvuruları hakkında daha geniş kapsamlı bilgi sahibi olmak adına çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Belçika Vize Ücretleri:

  • Belçika Schengen Vizesi ücreti 70 euro olarak belirlense de bu meblağ güncellenebilir.
  • Belçika Ulusal Vize için talep edilen ücret ise Belçika Hükümeti tarafından dönemsel olarak belirlenmektedir.

Belçika vize ücretleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücretleri için >> schengenvize.net/belcika-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

Belçika Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Belçika vize merkezimizden randevu talebinde bulunarak vize başvuru işlemlerinizi başlatmanız mümkün olup bunun için çağrı merkezimizden temsilcimize ulaşmanız yeterlidir. Belçika için ilk vize başvuru yapacak olanların ise Belçika Konsolosluğu vize randevusu alınmaktadır.

Belçika Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep Belçika vize merkezimiz üzerinden yapacağınız vize başvurularının olumlu olarak sonuçlanma ihtimali yüksek olsa da bazı sebeplerden dolayı Belçika konsolosluğu vize başvurusunun reddedilmesi yönünde karar alabiliyor. Konsolosluk tarafından verilen kararlarda Gaziantep vize merkezimizin müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır. Bunun dışında Belçika konsolosluğu vize başvurusunun reddedilmesi durumunda ödenen vize ücretini de geri ödememektedir.

Belçika vize reddi alanlar için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/belcika-vize-reddi bağlantısında paylaşmıştır.

Belçika Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Belçika vize işlemleri esnasında hesapta yaklaşık, 10 bin TL ile 12 bin TL olmalı.

Belçika D Tipi Vize Kaç Günde Çıkar?

Belçika D tipi vize, 7-15 gün içerisinde çıkar.

Belçika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belçika Konsolosluğuna ziyaret amacına göre vize talebinde bulunulduğu taktirde, vize başvurusu yapılır.

Gaziantep Belçika Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×