Belçika Vizesi İzmir Vize Merkezi - Schengenvize.net
Belçika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Belçika Vizesi İzmir Vize Merkezi

Belçika Vize Başvurusu İzmir Vize Merkezleri

İzmir’ de Belçika Vizesi Merkezi

İzmir de hizmet veren Belçika vizesi ofisimizi ziyaret ederek vize başvurusu için gerekli belgeler ve diğer duyurular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Belçika Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Belçika vizesi için başvuru yapacak kişiler İzmir de bulunan ofisimizi ziyaret ederek vize başvurusunda bulunabilir. Belçika’ ya seyahat edecek kişilerin ilk önce seyahat amacını netleştirmesi gerekmektedir. Belçika İzmir başvuru formunu sitemiz üzerinden inceleyerek vize işlem takip formu ile yaptığınız başvuruyu takip edebilirsiniz.

Belçika vizesi için başvuru yapmadan önce gerekli belgeleri vize ofisimizden öğrenmelisiniz. Daha sonra gerekli belgeleri dosyalayarak İzmir de bulunan vize ofisimize sunmanız gerekmektedir.

Başvuru belgelerinizin tam ve eksiksiz olması gerekir. Ayrıca Belçika konsolosluğu vize türüne bağlı olarak ek belgeler isteyebilir. Bu belgeleri de ofisimize sunmanız gerekmektedir.

Belçika’ ya Uygun Bir Şekilde Seyahat Başvurusu Yapmalısınız!

Belçika vizesi için başvuru yapacak kişilerin seyahat amacına göre vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Belçika da ailenizi ya da arkadaşınızı ziyaret edecekseniz davet mektubu almanız şarttır. Bu davet mektubu ile vize başvurusu yaparak ülkeye giriş hakkını elde edebilirsiniz.

Seyahat amacınızı belirledikten sonra seyahatinize uygun vize başvurusunda bulunmalısınız. Bu vize türleri;

Belçika Vizesi İzmir Vize Merkezi
Belçika Vizesi İzmir Vize Merkezi
 • Belçika Aile ve Arkadaş Ziyaret Vize Başvurusu,
 • Belçika Şoför Vizesi Başvurusu,
 • Belçika Transit Vize Başvurusu,
 • Belçika Ticari Vize Başvurusu,
 • Belçika Turistik Vize Başvurusu,
 • Belçika Erasmus Vize Başvurusu,
 • Belçika Öğrenci Gezi Vize Başvurusu,

Belçika’ ya Seyahat Tarihlerinizi Netleştirin!

Belçika’ ya seyahat edeceğiniz otel rezervasyonu ve uçak bileti aynı tarihlerde olmalıdır. Aynı zamanda bu durumu belgelemek zorunda olduğunuz için öncesinde uçak biletini ya da otel masraflarını ödememiş olmalısınız. Eğer vize başvurunuzun onaylanmasını beklemeden işlemlerin ücretini öderseniz vize başvurularında hiçbir sorumluluğu kabul etmemekteyiz.

Belçika Vizesi İçin Randevu Oluşturun!

Belçika vizesi hakkında gerekli bilgileri randevu alarak öğrenebilirsiniz. Eğer gün içerisinde ofisimize gelmek için uygun vaktiniz yok ise randevu oluşturarak ofisimizi ziyaret etmelisiniz. Başvuru öncesinde gerekli belgeler, gelişmeler ve ek belgeler hakkında uzman danışmanlarımız sizlere ayrıntılı bilgi verecektir.

Belçika Vize Merkezi, İzmir

İzmir’de bulunan Belçika vize merkezi, hem Belçika için, hem de diğer tüm ülke vizeleri için profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. Vize merkezinde yer alan, alanında uzman ve tecrübeli personel kadrosuyla vize hizmetlerini vermeye devam etmektedir. Belçika vizenizi İzmir üzerinden kolay bir şekilde alabilmeniz için, sizlere özel bir rehber hazırlanmıştır. Bu rehberde belirtilenleri dikkatli ve özenli bir şekilde uygularsanız, o zaman Belçika vizesini almamanız için herhangi bir sebep yoktur.

Vize başvuru rehberini uygularken aklınıza takılan herhangi bir durum olduğunda, başvuru merkezimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Belçika Vizesi İzmir İçin Başvuru Rehberi

Belçika vize başvuru merkezi İzmir için yapılacak vize başvurularında 5 adımdan oluşan bu rehber, sizlere büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Her bir adımı büyük bir titizlikle uygulamanız, olumlu bir vize başvuru süreci geçirmenize olanak sağlayacaktır.

 1. Adım: Belçika vizesi için yapacağınız başvurularda ilk olarak, vize başvuru merkezinin aranarak bilgi alınması gerekmektedir.
 2. Adım: Başvuru merkezi aranarak alınan bilgiler ışığında ve mail adresinize gelen evrak listenizi hazırlamanız, bir sonraki yapacağınız işlemdir.
 3. Adım: Hazırlanma aşaması tamamlanan evrakların İzmir Belçika vize başvuru merkezine teslim edilmesi gerekmektedir. Yapacağınız bu teslim etme işlemini, ister kendiniz, isterseniz de kurye aracılığıyla yapabilirsiniz.
 4. Adım: Belçika vizesi başvuru işlemleri için gerekli olan randevu saatinizi, başvuru merkezi temsilcileriyle, günüyle birlikte onaylamalısınız. Bu onaylama işleminden sonra ise, biyometrik verilerinizle randevu saatinde başvuru merkezine gelmelisiniz.
 5. Adım: Belçika vizesi başvuru işlemleriniz bittikten sonra, artık başvuru sonucunuzu bekleme aşamasına gelinmektedir. Bu bekleme süresince, başvurunuz hakkındaki son bilgileri vize başvuru merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Başvuru süreciniz olumlu sonuçlandıktan sonra ise, merkeze gelerek Belçika vizesine sahip olan pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Belçika Vizesi İzmir İçin Hazırlanacak Evrakların Özellikleri

Belçika vize başvuru merkezi İzmir üzerinden hazırlayacağınız vize başvuru evraklarınızda, hazırlama işlemini hangi meslek grubunda yer alıyorsanız ona göre yapmanız çok önemlidir. Çünkü sizlere verilecek olan Belçika vizesi, sahip olduğunuz mesleğe göre verilecektir.

Başvuru evraklarınızın içerisinde yer alması gereken vize başvuru formunu, büyük bir özenle ve eksik bilgi içermeden doldurmalısınız. Bu vize başvurunuz için çok ama çok önemlidir.

Belçika Vize Merkezi İzmir

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Belçika vizesi için İzmir veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Belçika vize randevusu önceden mutlaka alınmalı ve randevu ile vize başvurusu yapılmalıdır. Bununla beraber vize evraklarının eksiksiz olarak sunulması ve dosya mutlaka Belçika dış temsilciliği ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır.  Geçerli Pasaport resimli ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka renkli fotokopilerinin dosyaya eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli  Belçika vize evrakları için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

Belçika Vize Açık Mı?

Belçika vize başvuru işlemleri konsolosluk tarafından devam etmektedir. Vize almak isteyen Türk vatandaşları seyahat amacına göre vize başvurusunu gerçekleştirebilir.

Belçika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Belçika vize randevusu başvuru merkezlerinden alınmaktadır, vize randevusuna parmak izi ve gerekli olan evrakların iletilmesi için şahsen gidilmelidir.

Izmirde Belçika Konsolosluğu Var Mı?

İzmir’de Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır, ülkeye seyahat etmek isteyenlerin vize işlemleri konusunda Fahri konsolosluk yetkili kurumdur.

Belçika Vizesi İzmir Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×