Belçika Vizesi: Konya Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Belçika Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Belçika Vizesi: Konya Vize İşlemleri

Konya’ da Belçika Vizesi Merkezi

Konya da hizmet veren vize ofisimizi ziyaret ederek Belçika vizesine ihtiyacı olan herkes başvurusunu gerçekleştirebilir.

Belçika vizesi için ofisimizi mesai saatleri içerisinde ziyaret ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Uzman danışmanlarımız vize süreci hakkında tüm gerekli bilgileri verecektir. Belçika’ ya seyahat amacınıza ve vize türüne bağlı olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Belçika vizesi için başvuru yaptıktan sonra iletişim adreslerimizden Konya da bulunan ofisimizi arayarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Ayrıca sitemiz üzerinden vize başvurusu hakkında gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz.

Konya da hizmet veren vize ofisimiz Pazartesi, Cuma ve Cumartesi günleri açıktır. Bugünler de ofisimizi arayarak dilediğiniz zaman gelebilirsiniz. Sizlere Belçika vizesi için detaylı bilgileri ilgili danışmanlarımız vermektedir.

Belçika Vizesi Türleri Nelerdir?

Belçika’ya seyahat edecek kişilerin vize başvuru yapmadan önce ülkeye neden seyahat edeceğini belirlemesi ve bu doğrultuda vize başvurusu yapması gerekmektedir. Aşağıda yer alan vize türlerinden birine başvuru yaparak Belçika vizesine sahip olabilirsiniz.

  • Belçika Öğrenci Gezi Vize Başvurusu,
  • Belçika Şoför Vizesi Başvurusu,
  • Belçika Transit Vize Başvurusu,
  • Belçika Erasmus Vize Başvurusu,
  • Belçika Aile ve Arkadaş Ziyaret Vize Başvurusu,
  • Belçika Turistik Vize Başvurusu,
  • Belçika Ticari Vize Başvurusu,

Belçika Vize Başvuru Süreci Ne Zaman Sonuçlanır?

Belçika vizesi için başvuru yapacak kişilerin vize başvuru süreci merak konusudur. Belçika vize başvuru süreci 7-15 gün arasında sürmektedir. Onaylandığı an sizlere ofisimizde hizmet veren danışmanlarımız bilgilendirme yapacaktır. Ancak bu sürecin uzaması da olası bir durumdur. Çünkü bazen evrakların hatalı ya da eksik sunulması nedeni ile başvuru sürecinin uzaması gözlemlenmiştir. Bu nedenle vize başvurunuzu Belçika’ya seyahat planı yaptığınız an yapmalısınız. Yani seyahat tarihinizden 3 ay öncesinde başvurunuzu yapmalısınız.

Belçika’ya Seyahat Tarihlerinden Emin Olmalısınız!

Belçika’ya seyahat edecek kişilerin seyahat tarihime önem vermesi gerekir. Ofisimize vize için başvuru yapılan belgelerde yer alan tarihler ile rezervasyon yaptırdığınız otel ve uçak biletleriniz de tarihler aynı olmalıdır. Ayrıca seyahatiniz hakkında Belçika konsolosluğunu bilgilendirmeli ve seyahat tarihinizi belirtilen bir dilekçe yazmalısınız. Bu doğrultuda dilekçe de belirttiğiniz tarih seyahat tarihi olarak esas alınacaktır.

Belçika Vizesi Reddedilirse Ne Olur?

Belçika konsolosluğu tarafından ret mektubu alabilirsiniz. Bu mektubun içeriğinde başvurunuzun neden reddedildiğine dair açıklayıcı metin bulunmaktadır. Ayrıca böyle bir durum ile karşı karşıya gelindiğinde vize ücretiniz iade edilemez.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×