Belçika Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Belçika Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Belçika Vize Merkezi, Diyarbakır

Diyarbakır’da bulunan vize merkezi aracılığıyla Belçika vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerin Belçika vizesi hakkında detaylı bilgiler almanız ve başvuru işlemlerinizde hiçbir sıkıntı yaşamamanız için bu sayfa oluşturulmuştur.

Belçika Vizesi Kimler İçin Gereklidir? Diyarbakır

Belçika vize başvuru merkezi Diyarbakır aracılığıyla vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Belçika vizesi, dünya üzerinde önemli sayılabilecek vize çeşitlerinden bir tanesidir. Bu sebeple eğer ki pasaportunuzun rengi siyah yani diplomatik, gri yani hizmet, yeşil yani hususiyse o zaman 6 aylık bir süre içerisinde 3 ayı geçmeyecek şekilde Belçika’ya vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Bordo renkli yani umuma mahsus olarak çıkartılan pasaport sahibiyseniz o zaman, Belçika seyahatleriniz öncesinde güncel ve geçerli olan bir Belçika vizesi almanız gerekmektedir. Önceden alınmış olan bir Belçika vizeniz varsa ve konaklama gün sayısı geçerliyse o zaman Belçika vizesine başvurmanız için bir sebep yoktur.

Belçika Vizesi Başvuru İşlemleri İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Diyarbakır

Belçika vize başvuru merkezi Diyarbakır ile iletişime geçildiğinde vize başvurunuz için gerekli olan tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır. Vize başvuru merkeziyle iletişime geçmeden önce, seyahat gün sayınızı ve seyahat amacınızı belirlemeniz oldukça önemlidir.

Belçika vizesi 8 farklı türde verilmektedir. Bu 8 farklı vize türünden birini seçerek vize başvurunuzdaki ilk adımı tamamlamış olacaksınız.

  • Belçika Turistik Vize
  • Belçika Erasmus Vizesi
  • Belçika Kültürel ve Sportif Faaliyetler Vizesi
  • Belçika Ticari Vize
  • Belçika Eğitim Vizesi
  • Belçika Arkadaş ve Aile Ziyaret Vizesi
  • Belçika Şoför Vizesi
  • Belçika Transit Geçiş Vizesi

Yukarıda verilen 8 farklı vize türü için belli başlı farklı belgeler bulunmaktadır. Ancak, 8 farklı vize türü içinde genel olarak aynı belgeler hazırlanmaktadır. Vize türleri için gerekli olan belgelerin listesine vize başvuru merkezini aradığınızda ulaşabilirsiniz.

Vize başvuru merkeziyle iletişime geçildiğinde sizlere hazırlamanız için verilecek olan belge listesini hazırladıktan sonra, hazırladığınız belgeleri vize başvuru merkezine teslim etmeniz gerekmektedir. Bu teslimat işlemini isterseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak kendiniz teslim etme imkanınız yoksa o zaman, kurye veya kargoya vererek de vize başvuru belgelerinizi teslim edebilirsiniz. Vize başvuru belgelerindeki en önemli detay, başvuru formunun en iyi şekilde hazırlanmasıdır.

Belçika Vize Merkezi Diyarbakır

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Belçika vizesi için Diyarbakır veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Belçika vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye