Yunanistan Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Yunanistan Vize İstiyor Mu?

Yunanistan vize talep adımlarını elektronik ortamda yapmanıza izin verilmemektedir. Türkiye’deki temsilcilikler üzerinden vize başvurusunun yapılması ve ortalama 4 hafta içerisinde yanıtın alınması gerekir. Yunanistan Schengen ortak vize programının bir parçasıdır. Bu nedenle dilerseniz Schengen talep edebilirsiniz dilerseniz de Ulusal Vize talep adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Yunanistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Yunanistan vize istiyor mu; vize ücreti ödemeden vize başvurunuzun dikkate alınması söz konusu değildir. Bireylerin vize başvurularının değerlendirmeye alınması için vize harcını yatırması ve yatırdığına dair dekontu da başvuru aşamasında sunması gerekmektedir. Yunanistan vize ücreti ne kadar; vizenin geçerlilik süresi, vize ile ülkeye giriş çıkış yapabileceğiniz işlem adedi gibi unsurlara göre ödeme yapmanız gereken tutarda değişim söz konusu olabilmektedir.

Sadece vize harç ücreti değil bunun bir adım öncesinde pasaport harcının da ödenmesi istenmektedir. Pasaport alabilmek için hem pasaport harcının ödenmesi hem de pasaport defter bedelinin ödenmesi gerekir. Öğrencilerin sadece pasaport defter bedelini ödemesi yeterli olacaktır.

Yunanistan Tatil İçin Vize Gerekli Mi?

Yunanistan vize istiyor mu; tatil amacı ile turistik giriş yapacak olan kişilerin 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz giriş yapmasına imkan verilmektedir. Bunun için hususi kullanıma açık pasaportunuz olmalıdır. Umuma mahsus olan pasaportlarda ise vize zorunluluğu bulunmaktadır. Yunanistan’da 90 günden az kalacak olan kişilerin Schengen başvurusunda bulunması daha akıllıca olacaktır. Alınan bu Schengen vizesi ile Yunanistan’ın dışında farklı Schengen ortak vize programında bulunan ülkelere de erişim sağlamanız mümkün kılınır.

Yunanistan tatil için vize gerekli mi; vize başvuru adımlarını tamamlarken birden fazla Schengen ülkesini ziyaret etmek gibi bir planınız varsa en uzun hangi ülkede kalacaksanız o ülkeden vize almanız gerekir. Vize koşulları kolay olan ülkeler değil en uzun süre kalacak olan ülke Schengen vizesi için tercih edilmelidir. 180 günlük bir zaman diliminde ortak vizenin en fazla 90 gün kullanılmasına olanak verilir.

Yunanistan Vizesi Almak Kolay Mı?

Yunanistan vize istiyor mu; gerekli olan belgelerin derlenmesi, başvuru adımlarının sorunsuz şekilde kurallara uygun takip edilmesi durumunda herhangi bir sorun yaşamadan olumlu yanıt alabilirsiniz. Bize başvuru adımlarınızı yerine getirirken tüm belgelerin güncel tarihli olmasına ayrıca dikkat edilmelidir.

Yunanistan vizesi almak kolay mı; vize başvurularınızı yaparken hangi değerlendirme safhasında olduğunun anlaşılması için size bir referans numarası da verilecektir. Bu referans numarası ile başvuru adımının ne zaman sonuçlanacağı hakkında da fikir alabilirsiniz. Sabıka kaydı olan kişilerin ve daha öncesinde herhangi bir AB ülkesinden sınır dışı edilmiş kişilerin vize alma aşamasının zorluklar ile karşılaşacağı da belirtilmelidir.

Türkiye’den Yunanistan’a Gitmek İçin Ne Gerekli?

Yunanistan vize istiyor mu; vize talep adımlarını tamamlarken özel bir kültürel aktiviteye katılacaksanız bunu da bildirmelisiniz. Vize başvuru aşamasında kültürel faaliyetlere katılım amacı taşıyan kişilerin başvurularının daha kolay şekilde onay alacağı tahmin edilmektedir. Türkiye’den Yunanistan’a gitmek için ne gerekli; pasaport, biyometrik fotoğraf, seyahat sigortası, sağlık sigortası, kimlik, geçmiş senelerde kullanılan pasaportlar, maddi durumun yeterliliğini yansıtan belgeler sunulmalıdır. Bu noktada maddi yeterlilik ve masrafların karşılanması için bir Yunanistan vatandaşı bir yakınınızın taahhütname sunması da kabul edilmektedir.

Yunanistan Türklere Vize Veriyor Mu?

Yunanistan vize istiyor mu; vize başvuru adımlarını yerine getirirken kişilerin verdikleri belgelerin en güncel haliyle sunulması gerekmektedir. Bu belgelerde herhangi bir sorun olması durumunda ret yanıtı alacaksınız. Bunun dışında kuralların düzgün şekilde uygulanması durumunda Türklere karşı uygulanan herhangi bir yaptırım söz konusu değildir.

Yunanistan Türklere vize veriyor mu; vize başvuru adımları yerine getirilirken sizden maddi durumunuza ilişkin de bilgi vermeniz istenebilir. Özellikle ülkeye giriş yapılmasının sonrasında hangi maddi kaynağın kullanılacağını sunmanız talep edilmektedir. Maddi durumu yetersiz olan ya da sağlık-seyahat sigortası konusunda koşullara uygun bir biçimde belge sunmayan kişilerin başvuruları ret yanıtı ile karşılaşacaktır.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği
Adres
Zia Ur Rahman cad 9-11, Gaziosmanpaşa 06700 Ankara

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mfa.gr/ankara

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği
Adres
Zia Ur Rahman cad 9-11, Gaziosmanpaşa 06700 Ankara

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mfa.gr/ankara

Edirne’deki Yunanistan Büyükelçiliği
Adres
Şükrüpaşa Mah. Sok. 123, No:2-Edirne

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mfa.gr/edirne

İstanbul’daki Yunanistan Büyükelçiliği
Adres
Turnacıbaşı Sokak 22, 34433 Beyoğlu, İstanbul

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mfa.gr/istanbul

Yunanistan Büyükelçiliği İzmir
Adres
Atatürk Caddesi 262, Alsancak-35220 İzmir

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.mfa.gr/izmir

Yunanistan vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Vize başvuru adımınızın sonrasında ortalama 4 haftalık bir zaman diliminde başvurunun sonuçlanması sağlanır.

Vize başvuru adımında harç yatırmak zorunlu mudur?

Vize başvuru adımında harç yatırmak zorunludur, harcı ödediğinize dair dekontu da başvuru adımında sunmalısınız.

Vize başvurunuz reddedilirse ne yapılmalıdır?

Vize talebinizi reddedilirse, konsolosluk aracılığı ile reddi itiraz başvurusunun iletilmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×