Vietnam Vize İstiyor Mu - Schengenvize.net
Schengen Blog

Vietnam Vize İstiyor Mu

Vietnam vize istiyor mu: Vietnam seyahatleri Türk vatandaşları için vizeye tabidir. Bordo renkli pasaportu bulunan Türklerin, gerek konsolosluk gerekse aracı kurum üzerinden vize başvurularını yapmaları mümkündür. Resmi pasaportu olanlar ise maksimum 90 gün olmak üzere vize almak zorunda değillerdir.

Vietnam Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vietnam vize istiyor mu: Vietnam vizesi başvurularının yapılması bir zorunluluk olarak dikkat çeker. İki farklı yol söz konusudur. Bunların içinde konsolosluk üzerinden sürecin hemen başlatılması tercih edilebilir. Bunun yanı sıra ilgili vizeye dair, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan aracı kurumların da süreç içerisinde bulunduğunu görmekteyiz. Dikkat edilecek temel nokta belgelerin tam bir şekilde tamamlanmasıdır.

Vietnam vizesi kaç günde çıkar: Vietnam vizesi yapılmış olan başvurunun ardından 15 gün içerisinde çıkar. Bu noktada dikkat çeken temel şey ise evrakların hem tam hem de eksiksiz bir biçimde hazırlanmasıdır. Bunun öncesinde kesinlikle vize başvuru ücretinin de yatırılmış olması şarttır. Böylelikle Vietnam vizesi alımı konusunda hiçbir sorun kalmamış olur. Ekspres vize fırsatından faydalanarak, aracı kurumlara belli bir miktar ödeyip, süreci daha erkene çekmek de her zaman mümkündür.

Türkiye Vietnam Dan Vize İstiyor Mu?

Türkiye Vietnam dan vize istiyor mu: Vietnam vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları gezilerde vize almaları yasal bir zorunluluk olarak dikkat çeker. Bunun için umuma has bir pasaporta sahip olmak temel kuraldır. Özellikle vize harcının ödenmesi sürecin önemli bir parçası olarak karşımıza çıkar.

2021 yılı için belirlenmiş olan vize ücretlerine baktığımızda tek bir giriş için alınması söz konusu olan vize ücreti 758.90 TL olarak belirlenmiştir. Çok girişli olan vizelerde ise bu tutar 2.542.20 TL’dir. Transit vize ücretleri tek transit için yine 758.90 TL olarak kabul edilir.

Vietnam Hangi Ülkelere Vize Uyguluyor Mu

Vietnam hangi ülkelere vize uyguluyor mu: Vietnam, 23 farklı ülkeye vize olmadan giriş izni vermektedir. Şili vatandaşları için bu süre maksimum 90 gün olarak dikkat çeker. 7 ülkenin vatandaşları ise 30 gün boyunca vize olmadan bu ülkede kalabilirler. Bunların içinde; Laos, Kırgızistan, Endonezya, Kamboçya, Malezya, Singapur, Tayland bulunur. Filipinler vatandaşları ise 21 gün boyunca vizesiz seyahat yapabilirler.

14 günlük gezilerde vize istenmeyen ülkeler, Brunei ve Myanmar ülkeleridir. Japonya, İtalya, Almanya, Fransa, Finlandiya, Danimarka, Belarus, Norveç, Rusya, Güney Kore, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık ülkeleri 15 gün vizesiz seyahat edebilirler.

Vietnam vize istiyor mu: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise ifade edilmiş olan bu ülkelerin içinde yer almazlar. Bu yüzden kesinlikle vize almaları tanımlanmış bir kriter olarak kabul edilir.

Vietnam Nasıl Gidilir?

Vietnam nasıl gidilir: Türk vatandaşları bu ülkeye hava yolu sayesinde çok kolay bir biçimde gidebilirler. Hanoi, Da Nang, Ho Chi Minh gibi şehirlere uçak yoluyla seyahat mümkündür. Türk Hava Yollarının direkt uçuşları söz konusudur. Arada 7582 km olmasından dolayı yolculuk biraz uzundur.

Vietnam vize istiyor mu: Vize ile gidebileceğiniz Vietnam ülkesine yapılacak olan uçuşlar, 10 saat 49 dakikalık bir zaman almaktadır. Uçak bileti fiyatları tek yön olarak 3000 TL’nin üstündedir. Gidiş dönüş ise 7000 dolar şeklinde karşımıza çıkar. Vize başvurusu için kesinlikle ilgili evrakların tamamlanması esastır.

Vietnam Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Vietnam vizesi ücreti ne kadar: Vietnam vizesi almak isteyen kişilerin tek girişli olan izinlerde 80 dolar ödemesi lazım. Çok girişli olduğunda meblağ değişir ve 175 dolar olarak tanımlanır. Her zaman banka havalesi kullanılır.

Vietnam vize istiyor mu: Türk vatandaşları Vietnam vizesi için; C1 davetiyesi, başvuru formu, 6 ay geçerliliği olan pasaport, 2 tane biyometrik resim, nüfus cüzdanı sureti, uçak ve otel rezervasyonu üzerinden başvuru işlemlerini hemen tamamlamak zorundadırlar. Bunun ardından yapılan değerlendirmelerle beraber 15 gün içinde vizenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Eksik belge olmaması şarttır.

Ankara’daki Vietnam Büyükelçiliği
Adres
34 Çayhane Sokak, Gajiosmanpaşa, Ankara, Türkiye

e-posta
[email protected]

Vietnam vizesi kaç günde çıkar?

Vietnam vizesi en erken 15 gün içerisinde çıkar.

Vietnam vize ister mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Vietnam gezisi için vize almaları şarttır.

Vietnam vizesi başvuruları nereden yapılır?

Vietnam vizesi için bu ülke konsoloslukları veya aracı kurumlar üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×