Ukrayna Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Ukrayna Vize İstiyor Mu?

Ukrayna Türk vatandaşları için vizesiz bir biçimde giriş yapılabilecek olan alanların başında gelmektedir. Avantajlı vize işlemleri konusunda örnek ülkelerdendir. Türk vatandaşlarının 180 gün kapsamında 90 günü aşmamak kaydı ile Ukrayna’ya vizesiz giriş yapmasına olanak tanınır.

Ukrayna’ya Pasaportsuz Gidilir Mi?

Ukrayna vize istiyor mu; Ukrayna’ya giriş adımlarında kişilerin vize sunmadan da giriş yapmasına olanak verilir. Giriş sırasında pasaportun sunulması yeterli olacaktır. Fakat uzun süre kalmak isteyen ya da oturum izni talep edecek olan kişiler için vize zorunludur. Turist vizesi, ticari vize gibi seçeneklerden dilediğinizi gibi istifade edebilirsiniz. 90 gün bu konuda sınır olarak belirlenmiştir. Kalacağınız tarihin 90 günü aşması durumunda, vize almanız zorunlu kılınmıştır.

Ukrayna’ya pasaportsuz gidilir mi; 180 günlük zaman aralığında 90 günü aşmamak kaydı ile vize zorunluluğu olmadan giriş yapmanıza imkan verilmektedir. Bu da turistik ziyaret akışını oldukça artıran hususların başında gelir. Uluslar arası taşımacılık alanında faaliyet gösteren kişilerin de vizesiz şekilde giriş yapmasına olanak verilmektedir. Aynı durum Rusya gibi ticaretin yoğun olduğu ülkelerde de geçerliliğini korumaktadır.

Ukrayna Giriş İçin Ne Gerekli?

Ukrayna vize istiyor mu; vize zorunluluğu 90 günden uzun kalmak isteyen kişiler için geçerliliğini korumaktadır. Vize başvuru adımlarında sunacağınız pasaportun güncel tarihli olması gerekir. Pasaportun tarih kontrol adımlarını vize başvuru adımını tamamlamadan önce yerine getirmeniz gerekmektedir. İl ve ilçe merkezlerinde bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü aracılığı ile vizesiz bir biçimde giriş yapılmasına imkan verilmektedir.

Ukrayna giriş için ne gerekli; vize talep adımlarında turist olarak başvuru yapacak olan kişilerin kalacakları otelden uçak biletlerine kadar detayları sunmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra seyahat ve sağlık sigortası hakkında da bilgi vermeniz istenmektedir.

Ukrayna’ya Girişte Ne Kadar Para İle Gidilir?

Ukrayna vize istiyor mu; vize başvuru adımlarında kişilerin uzun süreli kalışlarda maddi ihtiyaçlarını karşılayacak olan maddi birikime sahip olduklarını muhakkak kanıtlamaları gerekmektedir. Maddi birikim konusunda sorun meydana gelmemesi için hesap özeti ya da taşınmaz mallarınıza dair beyanın sunulması istenebilmektedir.

Ukrayna’ya girişte ne kadar para ile gidilir; vize başvuru adımlarında finansal durumunuza dair net bir bilgilendirmenin yapılmaması durumunda vize ret yanıtı alabilir. Vize başvuru adımınızın ret yanıtı alması durumunda konsolosluk üzerinden reddi itiraz aşamasını tamamlayabilirsiniz. Reddi itiraz aşaması ile beraber başvurunuzun yeniden değerlendirilmesini mümkün kılacaksınız.

2021 Ukrayna Vize İstiyor Mu?

Ukrayna vize istiyor mu; vize başvuru adımlarında kişilerin özellikle sabıka kaydı detaylarına dikkat edilmektedir. Özellikle çalışma vizesi alacak olan kişilerin bir sabıka kaydının bulunması durumunda vize onay aşamasının sekteye uğrayacağı da bilinmelidir. Bu aşamada çalışma vizesi almanın diğer vize türlerine göre daha zor olduğunun da ayrıca bildirilmesi gerekir.

2021 Ukrayna vize istiyor mu; vize talep adımları sırasında çalışmak için onay aldığınız firmadan sunulan bir davet mektubu da muhakkak bulunmalıdır. Davet mektubu olmayan kişilerin çalışma onayı almasının oldukça güç olduğu da bildirilmelidir. Bu davet mektubunda hangi pozisyonda işe kabul edildiğiniz, sunulan maaş ve sigorta olanaklarından pozisyon tanımına kadar birçok noktanın bulunması lazımdır.

Hangi Ülkelere Pasaportsuz Gidilir?

Ukrayna vize istiyor mu; vizesiz girişin 90 gün ile sınırlı olduğu Ukrayna’da oturum talep etmek ve çalışma izni almak isteyen kişilerin muhakkak vize alması gerekmektedir. Vize başvuru adımlarında sadece pasaport ve biyometrik fotoğraf gibi unsurlar değil aynı zamanda sabıka kaydı, finansal durumu yansıtır belgelerin de talep edilmesi istenmektedir. Finansal durumunuzun sorunsuz olduğunu yansıtmanızın talep edilmesinin asıl nedeni; ülkeye giriş yapan kişilerin daha sonrasında kamuya yük oluşturmamasıdır. Hangi ülkelere pasaportsuz gidilir; sadece hesap özeti değil aynı zamanda sizin maddi ihtiyaçlarınızı karşılayacağına dair sunulacak olan taahhütnameler ile de işlem akışı düzenlenebilmektedir.

Ankara’daki Ukrayna Büyükelçiliği
Adres
Sancak Mahallesi, 206 S, Sodak N. 17, Yıldızza, Çankaya, 6550

e-posta
[email protected] / [email protected]

Web Sitesi URL’si
https://turkey.mfa.gov.ua/

İstanbul’daki Ukrayna Büyükelçiliği
Adres
Adakale sokak 13, Şenlikköy, Florya-Bakırköy

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
https://istanbul.mfa.gov.ua/

Pasaport sunmak zorunlu mudur?

Vize başvuru adımlarında kişilerin güncel tarihli bir biçimde pasaport sunması gerekir.

Vize başvuru adımlarında kaç adet fotoğraf istenir?

2 adet biyometrik fotoğraf talep edilmektedir. Fotoğrafların son 6 aya ait olması istenmektedir.

Vize başvuru adımlarında neden finansal veriler talep edilir?

Vize başvuru adımlarında hesap dökümünüzün talep edilmesinin asıl nedeni ülkeye giriş sonrasında kamuya yük oluşturulmamasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×