Tunus Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Tunus Vize İstiyor Mu?

Tunus’a turistik seyahat yapmak isteyen Türk vatandaşları 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftır. Çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi amaçlarla gidecek olan ve ülkede uzun süre konaklamak isteyen Türk vatandaşlarının vize alması gerekir.

Tunus’a Gitmek İçin Ne Gerekiyor?

Tunus’a gitmek için vize alınması zorunlu değildir. Pasaport sahibi olan tüm Türk vatandaşları ülkeye vizesiz seyahat edebilir. 180 gün içinde 90 gün kadar ülkede vizesiz konaklayabilirsiniz. Bu süreden daha uzun süre kalmak isteyen kişilerin vize alması gerekir.

Tunus vize istiyor mu: Ülkede 90 günden uzun süre konaklamak için vize almanız gerekir. Çalışma, eğitim, turistik, ticari, aile birleşimi vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurusu Tunus konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine yapılabilir.

Tunus’a gitmek için ne gerekiyor: Tunus’a gitmek için seyahat amacınıza göre vize almanız gerekir. Vize başvurusu yapmak için Tunus konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurabilir ve randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde vize için gerekli belgeleri teslim ederek vize ücretini ödeyebilir ve başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz.

Türkiye’den Tunus’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Tunus’a nasıl gidilir: Türkiye’den Tunus’a direkt gidebilir veya Fransa’dan feribot seferi ile aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Tunus’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının seyahat amacına göre vize alması gerekir. Turistik amaçlı gitmeniz için vize almanız zorunlu değildir.

Tunus vize istiyor mu: Tunus Türk vatandaşlarının 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vize istemez. Ülkede 90 günden uzun süreli konaklamak için vize başvurusu yapmanız gerekir. Vize başvurusunu Tunus konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine yapabilirsiniz.

Tunus’a çalışma amacıyla gitmek isteyen Türk vatandaşlarının çalışma vizesi alması zorunludur. Tunus’ta bir firma ile iş sözleşmesi yapmanız ardından çalışma belgesi almanız gerekir. Bu belge ile birlikte hazırlamanız gereken mesleki belgeler, gelir belgeleri, pasaport gibi belgeleri vize merkezine teslim ederek başvuru yapabilirsiniz.

Tunus’a evlilik amacıyla gidecek kişilerin aile birleşimi vizesine başvuru yapması gerekir. Vize başvurusu için uluslararası evlenme kayıt örneği, nüfus kayıt örneği, pasaport, mesleki belgeler, gelir belgeleri, yabancı dil sertifikası gibi belgeleri hazırlamanız istenir.

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir?

Tük vatandaşlarının vize almadan gidebileceği ülkeler olduğu gibi 67 ülkenin vatandaşları Türkiye’ye vizesiz girme hakkına sahiptir. Bu ülkeler arasında yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için süre sınırı yoktur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen kişiler Türkiye’de süresiz konaklama hakkına sahiptir. Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir: Azerbaycan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Karadağ gibi ülkelerin vatandaşları Türkiye’ye vize almadan girebilir.

Vizesiz yapılan seyahatler sadece turistik amaçlı olmalı ve 90 günü geçmemelidir. Yabancı uyruklu kişiler 180 gün içinde 90 gün kadar Türkiye’de vizesiz konaklama hakkına sahiptir. Türk vatandaşları, vizesiz girebilen ülkeler için vizeden muaf tutulmuştur. Tunus vize istiyor mu: Türkiye ve Tunus arasındaki anlaşmaya göre iki ülkenin vatandaşları turistik seyahatleri için vizeden muaftır.

Tunus Pahalı Mı?

Tunus, Türk vatandaşlarının turistik seyahatleri için vize talep etmeyen ülkeler arasında yer alır. Tunus vize istiyor mu: Eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi amaçlarla ülkeye seyahat edecek kişilerden vize istenir. Tunus’a direkt uçuş ile gidebileceğiniz gibi Fransa ve Malta üzerinden feribot seferleri ile aktarmalı olarak gidebilirsiniz.

Tunus pahalı mı: Tunus Türkiye’ye kıyasla daha ucuz bir ülkedir. Temel ürünlerin fiyatları ortalama olan ülkede konaklama fiyatları da yüksek değildir. Konaklayacağınız konumlara göre değişiklik gösterse de ülkede konaklamak için ödeyeceğiniz ortalama tutar 300 TL civarındadır.

Tunus Türk Vatandaşlarına Vize İstiyor Mu?

Tunus Türk vatandaşlarından vize istiyor mu: Türk vatandaşlarının turistik seyahatleri için Tunus vizesi istenmez. Ancak 90 günden uzun süre ülkede konaklamak isteyen ve oturum izni almak isteyen kişilerin vize alması zorunludur. Tunus vize istiyor mu: Tunus, eğitim, çalışma, aile birleşimi ve ticari amaçlarla ülkesine gelecek olan Türk vatandaşlarından vize ister.

Tunus Ankara Büyükelçiliği

Adres

Diplomatik Site – Ferit Recai Ertuğrul cad. No: 19 – Oran, Ankara, Türkiye

e-posta

[email protected]

Tunus’a Pasaportsuz Gidilir Mi?

Tunus’a gitmek için pasaport sahibi olmanız gerekir.

Tunus Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışma vizesi almak için gerekli belgelerle birlikte Tunus konsolosluğuna müracaat edebilirsiniz.

Tunus’a Vizesiz Gidilir Mi?

Tunus’a 90 günü geçmeyecek seyahatleriniz için vizesiz gidebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×