Stuttgart Gezilecek Yerler Almanya - Schengenvize.net
Schengen Blog

Stuttgart Gezilecek Yerler Almanya

Stuttgart Almanya Gezilecek Yerler Neler?

 

Stuttgart Almanya’da yer almaktadır aynı zamanda da Almanya’nın en yoğun nüfuslu 6. ili olarak bilinen Stuttgart pek çok insanın da yerleştiği ve göç alan bir il olarak bilinmektedir. Stuttgart’ın pek çok çekici unsuru vardır. Bu unsurlar arasından her insan kendisi için en uygununu kolaylıkla bulacaktır. Stuttgart birçok lezzeti deneyebileceğiniz ve dünya mutfağı açısından önemli bir yerleşimdir. Otomobil ve medya sektörlerinin Almanya başkenti demek mümkündür. Bu da nüfusu olumlu olarak etkileyen bir faktördür. Buradaki yerleşim ve hayat oldukça hızlı ilerlemektedir.

Almanya vizesi için >>> schengenvize.net/almanya-vize-basvurusu/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

1. Stutgart’ta Gezilecek Tarihi Yerler

Stuttgart’taki tarihi mekanlar ve gezilebilecek tarihi içerikli yerler oldukça fazladır. Yurt dışına çıkarken o ülkenin tarihi hakkında bilgi edinebilir ve o şekilde gezebilirsiniz. Ancak Almanya söz konusu olduğunda Alman tarihi ve bununla ilgili veriler dışında Alman arkeolojisi de oldukça gelişmiştir. Alman arkeologları birçok ülkeye gitmiş ve buradan topladıkları arkeolojik verileri toparlayıp Almanya’ya getirmişlerdir. Bu nedenle dünyanın pek çok yerindeki arkeolojik önemli parçaları Almanya’da ve Stuttgart’ta görebilmeniz mümkündür. Bu açıdan sanata ve arkeolojiye meraklı herkes Almanya’yı ve Stuttgart’ı gezmelidir.

Stuttgart Gezilecek Yerler Almanya
Stuttgart Gezilecek Yerler Almanya
 • Ludwigsburg Sarayı: Almanya’nın ve beraberinde Avrupa’nın barok tarzına sahip en büyük sarayı olarak bilinir yani metrekaresi en büyük Avrupa içi barok sarayıdır. Toplam 18 binadan oluşmaktadır ve içerisi oldukça zengindir ayrıca müze olarak kullanılmaktadır.
 • Stuttgart Sanat Müzesi: Tamamen cam kaplı mimarisi ile birlikte müze örnekleri arasında bilinen bir örnektir. Öyle ki birçok yerde örnek olarak gösterilen bir yerdir. Almanya’ya giden ve Stuttgart’a yolu düşen herkes buraya muhakkak uğramalıdır.
 • Linden Müzesi: Etnoloji müzesi olarak bilinmektedir ve etnik yaşamı, kültürleri bir arada bulabileceğiniz oldukça bilinen bir müzedir.
 • Hohenzollern Kalesi: Oldukça eski bir tarihe sahip olup 11.yüzyıl orta çağ kalesidir. Burada Almanya hanedanına ait çok kıymetli eşyalar yer almaktadır bu nedenle ziyaret etmeniz tavsiye edilmektedir.

2. Stutgart’ta Gezilecek Modern Mekanlar

Stuttgart’taki modern mekanlar oldukça fazladır çünkü Stuttgart tarihi açıdan ünlü eserlere ev sahipliği yapsa da gerek otomotiv gerekse medya açısından önemli bir yerdir bu nedenle modern mekanların sayısı da oldukça fazladır. Özellikle birkaç meydan bu görevi görmektedir. Stuttgart’ta hem modern mimarinin hem de tarihi eserlerin keyfini çıkarabilirsiniz ve buradan keyifle ayrılacağınıza emin olabilirsiniz.

 • Stuttgart Televizyon Kulesi: Burada artık tüm Stuttgart ayaklarınızın altındadır. 1956 yılından beri birçok insan buraya gelmektedir ve turistler açısından uğrak bir yerdir. 2016 yılında bir dönem yenilenip yeniden kullanıma açılmıştır.
 • Wilhelmsplatz: Burası modern bir amaca hizmet etse de uzun yıllardır kullanılan bir yerdir. Burada pazarlar kurulur, festivaller yapılır. Burası halkın buluşma alanı demek mümkündür. Gün içerisinde burada vakit geçirebilir ve çevre mekanlarda birkaç şey yiyip içebilirsiniz.

3. Stutgart’ta Gezilecek Doğal Güzellikler

Stuttgart üzerinde her şeyi bulabileceğiniz bir yerdir. Stuttgart’ta doğanın keyfini çıkarabilirsiniz ve aynı şekilde modern ve tarihi yerlerin de keyfine varabilirsiniz. Özellikle doğa açısından Stuttgart özel bir yerdir ancak yapılan çalışmalar da bölgenin doğasını korumak ve sergilemek üzere kurulmuştur. Stuttgart’taki doğa harikaları sizleri oldukça memnun edecektir.

 • Wilhelma Hayvanat ve Botanik Bahçesi: 8000’i geçik hayvanı burada bulabilirsiniz. Aynı şekilde 5000’i geçik bitkiyi de burada bulabilirsiniz. Aynı zamanda mimari tasarımı da oldukça etkileyici olarak bilinir ve pek çok turist burada fotoğraf çektirmektedir. Özellikle buraya ilginiz olmasa da aile gezisi açısından oldukça doğru bir tercih olacaktır.
 • Killesberg Park: Oldukça eski bir tarihe sahiptir. 1939 yılından beri kullanılmakta olan bir botanik bahçedir. Ayrıca burası 24 saat ve her gün hizmet verdiği için pek çok insanın da uğrak yeridir.

4. Stuttgart’ın Meşhur Yemekleri

Stuttgart kendine has özel yemeklere sahip bir yer olmasa da restoran çeşitliliği açısından göz doldurmaktadır. Burada normalde de dünyanın her yerinde yiyebileceğiniz yemekleri en iyi şekilde yiyebilirsiniz. Pek çok insan buradaki restoranlar için bile Stuttgart’a gelmektedir. Yemeklerin lezzeti pek çok insanın damağında kalmıştır desek yeridir.

Stuttgart’a geldiğinizde biraz para harcayarak dünya standartlarındaki restoranlarda yiyebilirsiniz. Elbette daha uygun fiyatlara Stuttgart’ı gezmek mümkündür çünkü Stuttgart pahalı bir şehir değildir ve ortalama olarak 50 Euroya birçok yeri gezip sokak yemekleri yiyebilirsiniz ancak özellikle Stuttgart’ın bilinen restoranlarını görmek istiyorsanız biraz daha para harcamanız gerekecektir. Birçok restoran bu grupta yer alsa da en çok beğenilen ve en olumlu yorumlar alan restoranlar oldukça değer görmektedir.

Stuttgart’ın geleneksel yemekleri Almanya yemeklerinden farklı olmasa da zaten Stuttgart modern ve tarihi hayatı bir arada barındırmaktadır.

 • Black House: Steak için en iyi adres demek mümkündür hatta Almanya içerisinde en çok tercih edilen steak restoranıdır. 1968 yılından beri gelişerek bu işi yapmaya devam eden mekân günümüzde Stuttgart’ın en popüler et restoranı desek şaşırtıcı olmaz.
 • Ochs’n Willi: Geleneksel yemekleri merak ediyorsanız buraya muhakkak uğramalısınız. Oldukça kaliteli ve geleneklerden şaşmayan bir konsepte sahiptir. Yemeklerinin de oldukça lezzetli olduğunu belirtmek gerekmektedir.
 • Pier 51: Özellikle deniz ürünleri seviyorsanız gelmeniz gereken ilk adreslerden biridir. Ancak burada steak yemeniz de mümkündür. Genelde lezzetten tam puan alan mekân konseptten de aynı puanı almaktadır.
 • Wielandshoehe: Her ay menüsünü değiştiren restoran, totale bakıldığında Stuttgart’ın en sevilen restoranı olarak bilinmektedir aynı zamanda ürünlerinde asla kimyasal yer almaz ve birçok ünlü şef burada çalışmaktadır. Burada lezzetin doruklarına çıkabilir ve en kaliteli yemekleri yiyebilirsiniz.

5. Stuttgart’a Gidince Mutlaka Yapılacaklar

Stuttgart’ta yapmadan dönmemeniz gerekenler listesi belirlidir yani bir Alman kentinde olduğunuzu düşünürsek çok uç şeyler beklememek gerekmektedir. Ancak bunun dışında hem doğa hem modernite hem de sanat ve tarih ile iç içe olabileceğiniz muazzam bir kompozisyona sahiptir. Stuttgart’taki tatiliniz için uyarılar düşünüldüğünde kesinlikle her bir alandan birkaç yer gezmeniz gerektiği gelmektedir.

 • Otomobil müzelerini gezin: Stuttgart özellikle otomotiv sektörünün öncü ilidir. Bu nedenle burada en büyük iki marka olan Mercedes ve Porsche müzeleri bulunmaktadır. Oldukça modern mimariye sahip binalarda bulunan müzeler sizleri ve özellikle araba tutkunlarına oldukça keyif verecektir.
 • Stuttgart şarabı için: Almanya dendiğinde akla ilk gelen şey bira olsa da Almanya’da bir yerde şarap tadılacak ise burası Stuttgart olmaktadır. En iyi şarapları burada bulabilirsiniz.

6. Stuttgart Gece Hayatı ve Ünlü Barları

Alanının pek çok farklı dergisinde dahi onaylanan pek çok mekan Stuttgart’ta yer almaktadır. Bu mekanları gezerek buradaki tatilinizin keyfini geceleri de çıkarabilirsiniz.

 • Jigger & Spoon: Her çeşit alkolü bulabileceğiniz ve Mixology tarafından en iyisi olarak seçilen popüler bir mekandır. Burada oldukça iyi vakit geçirebilirsiniz. Gece hayatı size göre ise burası bunun tadını çıkarmak için en uygun yerlerden biridir.
 • Schwarz-Weiss-Bar: Burası pek çok insanın tercih ettiği ve sık sık gittiği ünlü bir bardır. Burada alkollerin en iyisini olduğunu bölgedeki veya mekandaki herkesten duyabilirsiniz. Aynı zamanda eğlenceli bir yer olarak da adı duyulmuştur.

Stuttgart Da Nereye Gidilir?

Kral Caddesi, Mercedes Benz Müzesi, Porsche Müzesi, Saray Meydanı, Stuttgart Sanat Müzesi ve Wilhelma Hayvanat Ve Botanik Bahçesi’ne gidilir.

Almanya Stuttgart Neyi Meşhur?

Doğal güzelliği, ormanları, çeşitli müzeleri ve dünyaca bilinen markalara ev sahibi olması ile ünlüdür.

Almanya'da Nereleri Gezmeli?

Orta çağ Kenti Quedlinburg, Alpler, Hamburg, Heidelberg, Münih, Köln ve Berlin gezilmesi gereken şehirlerdir.

Stuttgart Gezilecek Yerler Almanya Video;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×