Sri Lanka Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Sri Lanka Vize İstiyor Mu?

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti vize konusunda Türkiye’ye gerekli kolaylıkları sağlamaktadır. Seyahat belgesi türüne göre vizeden muaf olma gibi bir durum maalesef ki söz konusu değildir. Tüm pasaport türlerinde ülkeye giriş adımı için kesinlikle vize alınması talep edilmektedir. Vize talep adımlarından başlayarak oturum taleplerine kadar her aşamada gerekli olan tüm bilgileri anında vize danışmanlık firmalarından alabilirsiniz. Ayrıca vize danışmanlık firmaları konusunda dikkat çeken bir diğer husus da ilk başvuruda ret yanıtı alan kişilerin başvuru adımlarını daha kolay şekilde sonuçlandırmalarını mümkün kılmalarıdır.

Türkiye’den Sri Lanka’ya Nasıl Gidilir?

Sri Lanka vize istiyor mu; bordo, siyah, gri ve yeşil pasaporta sahip olan kişilerin ülkeye giriş aşamasında kesinlikle vize alması gerekmektedir. Herhangi bir geçerli vizesi olmayan kişilerin Sri Lanka’ya giriş yapmasına izin verilmeyecektir. Kişilerin kalacakları süre 30 günden az ise sınır kapılarında ya da www.eta.gov.lk internet adresi üzerinden vize talep adımını tamamlamanıza olanak verilmektedir. 30 günden uzun kalacak olan kişilerin ise ülkemizde yer alan temsilcilikler üzerinden gerekli vize başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Türkiye’den Sri Lanka’ya nasıl gidilir; vize başvuru adımlarını yerine getirirken kişilerin özellikle pasaport konusunda hassas olmaları gerekmektedir. Başvuru safhasında sunulan pasaportun güncel tarihli olması gerekir. Pasaport güncel tarihli değilse NVİ aracılığı ile güncelleme adımlarını yerine getirme fırsatınız olacaktır.

Sri Lanka Vize Ne Kadar?

Sri Lanka vize istiyor mu; vize başvuru adımlarının evraklarını derlerken aynı zamanda vize başvuru aşamasının harç tutarını ödemeyi de ihmal etmemeniz gerekir. Harç tutarının ödenmesinin hemen sonrasında size bir dekont sunulacaktır. Bu dekontu muhafaza etmelisiniz.

Sri Lanka vize ne kadar; vize harç tutarının ödenmesi akabinde bir sebep ile başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda vize başvuru harcının iadesi söz konusu değildir. Kişilerin ret yanıtı almaları sonrasında yeniden başvuruda bulunurken bir daha vize harcı yatırmaları gerekecektir.

Yeşil Pasaport İngiltere İçin Geçerli Mi?

Sri Lanka vize istiyor mu; yeşil pasaport sahibi olan kişilerin de süre ne olursa olsun vize alması gerekmektedir. Bu aşamada hususi kullanıma açık olan pasaportların herhangi bir avantajı olmayacaktır. Yeşil pasaport İngiltere için geçerli mi; İngiltere için de aynı durum geçerliliğini korumaktadır. Seyahat belgesi türü ne olursa olsun Birleşik Krallık’a giriş yapabilmek için kesinlikle vize almanız gerekmektedir.

Yeşil Pasaport İle Fransa’ya Nasıl Gidilir?

Sri Lanka vize istiyor mu; 30 güne kadar kalmak için talep edeceğiniz vizenizi elektronik ortamda ya da sınır kapılarında alabilirsiniz. Bu aşamada hangi tür seyahat belgesine sahip olduğunuz prosedür üzerinde bir değişim meydana getirmemektedir.

Yeşil pasaport ile Fransa’ya nasıl gidilir; Fransa’ya yeşil pasaport sahiplerinin 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz giriş adımlarını tamamlamasına izin verilir. Bu şekilde en azından kısa süreli seyahatlerinizde yeşil pasaportun avantajlarından Fransa’da yararlanabilirsiniz. Yaşanan son güvenlik sorunları sebebi ile yeşil pasaport sahiplerinin de detaylı güvenlik denetimlerine tabi tutulacağı bildirilmelidir.

Sri Lanka’ya Ne Zaman Gitmeli?

Sri Lanka vize istiyor mu; ilkbahar ve yaz mevsiminde ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Tabi ki içinde bulunacağınız etkinliklere göre hangi mevsimde gitmenin daha tercih edilebilir olduğu değişim arz etmektedir. Bu konuda tur firmalarından da yardım alabilirsiniz. Tur firmaları sayesinde ülkede hangi tür gezinin hangi mevsiminde daha sorunsuz yapılacağına dair fikir sahibi olmanız kolaylaşmaktadır. Tur rezervasyon ayarlamalarını öncesinde yapmanız durumunda oldukça uygun fiyata işlem akışını değerlendirme fırsatınız olacaktır.

Sri Lanka’ya ne zaman gitmeli; vize talep adımlarının öncesinde seyahat planlamanızı yaparken salgın detaylarını da dikkate almalısınız. Salgın konusunda ilerleyen aylarda ülkeye giriş çıkış adımlarında aşı zorunluluğunun getirileceği de bildirilmektedir. Şuanda PCR testi koşulu ve son 6 ayda Covid 19 salgınına yakalanıp atlattığınıza dair bilgi sunmanız yeterli olacaktır.

Vize başvuru adımları nasıl tamamlanır?

Vize başvuru adımlarında pasaport, vize başvuru formu, biyometrik fotoğraf, ikamet belgesi gibi evrakları sunmalısınız.

Vize başvurusu ne kadar sürede tamamlanır?

Uzun süreli oturum gerektiren vize başvurusunun ortalama 4-5 hafta içerisinde tamamlanması sağlanır.

Vize talep adımlarında harç yatırılmalı mıdır?

Vize başvurunuzun dikkate alınması için kesinlikle harç ödemesini eksiksiz bir biçimde yapmanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×