Romanya Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Romanya Vize İstiyor Mu?

Bordo renk yani umuma mahsus olan pasaport sahiplerinin vize alarak ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir. Hizmet, diplomatik ya da hususi pasaport sahibi olan kişilerin ise vize almadan da giriş yapmalarına izin verilir. Vize başvurusu yapmak zorunda olan kişilerin bu işlemleri dilerlerse bireysel olarak dilerlerse de vize danışmanlık firmaları aracılığı ile tamamlamasına olanak sunulur. Vize danışmanlık firmaları size gerekli olan tüm adımlarda iletişim numaraları üzerinden gerekli bilgilendirmeyi sağlar.

Romanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Romanya vize istiyor mu; vize başvuru aşamasında gerekli evrakları derlerken aynı zamanda vize harcını da ödemeniz gerekir. Vize başvurunuzun resmi birimler tarafından dikkate alınması için vize harcını ödemiş olmanız gerekir. Vizenin geçerlilik süresi, ülkeye giriş çıkış yapmak için koyulan sınırlandırma ve yıllık artışlar da dahil olmak üzere birçok unsur ödenmesi gereken tutarı değiştirmektedir.

Romanya vize ücreti ne kadar; vize ücreti ödeme adımlarının yerine getirilmesi akabinde size bir dekont verilir. Bu dekontu başvuru aşamasında sunmanız gerekecektir. Vize başvurunuzun bir sebep ile reddedilmesi durumunda, yatırmış olduğunuz vize harcının tarafınıza iadesi söz konusu olmayacaktır. İade prosedürü sadece Romanya’da değil birçok ülkede aynı şekilde geçerliliğini korur.

Romanya Vizesi Kolay Alınır Mı?

Romanya vize istiyor mu; gerekli belgelerin derlenmesi ve resmi prosedürlere uyulması durumunda vize alma ile lakalı bir sorun yaşanmayacaktır. Romanya vizesi kolay alınır mı; salgın önlemleri de dikkate alınarak vize başvuru adımlarının yerine getirilmesi gerekir. Belirli dönemlerde ülkeye sadece D tipi vize sahibi olan yani oturum hakkı olan kişilerin giriş yapmasına izin verilir. Fakat yapılan son değişiklikler ile turist de kabul edilmeye başlanmıştır. Danışmanlık firmalarının rehberliğinden yararlanmanız durumunda Romanya vizesi almak sizin için artık her zamankinden kolay olacak!

Romanya Vize Kalktı Mı?

Romanya vize istiyor mu; çalışma izni almak isteyen kişilerin daha öncesinde elde ettikleri iş deneyimleri, hangi okuldan mezun oldukları, hangi referanslar ile başvuru yaptıkları gibi hususlarda dikkatli olmaları gerekmektedir. Sunulacak olan belgelerin noter onaylı şekilde ülke diline çevrilmiş olması gerekir. Ayrıca çalışma izni için onay aldığınız firmanın size bir davet mektubu da göndermesi talep edilir.

Romanya vize kalktı mı; vize başvuru adımlarını yerine getirirken size bir referans numarası da verilecektir. Sunulan bu referans numarası üzerinden başvurunuzun hangi değerlendirme safhasında olduğunu öğrenebilirsiniz.

Romanya’ya Nasıl Vize Alınır?

Romanya vize istiyor mu; uzun süreli kalmak isteyen, oturum-çalışma izni talep edecek olan kişilerin kesinlikle vize alması gerekmektedir. Vize başvuru adımlarında C tipi ve D tipi olmak üzere 2 farklı seçenek vardır. 90 günden uzun kalmak isteyen kişilerin D tipi 90 günden kısa kalacak olan kişilerin ise C tipi vize başvurusunda bulunmaları istenmektedir.

Romanya’ya nasıl vize alınır; vize başvuru aşamasında seyahat ve sağlık sigortasına ilişkin de bilgi sunmanız gerekmektedir. Seyahat ve sağlık sigortasının tüm seyahat sürecini içine alacak şekilde geçerli kılınması gerekir. Ayrıca sadece sigortalar değil maddi durumunuza ilişkin de bilgilendirme sunmanız istenmektedir. Ortaya çıkacak olan masraflarınızı karşılayacak maddi birikime sahip olduğunuzu teyit etmeniz istenir.

Romanya Oturum İzni Kaç Günde Çıkar?

Romanya vize istiyor mu; aile birleşimi üzerinden oturum talep eden kişilerin işlem akışının sonuçlanması 90 güne kadar uzayabilmektedir. 90 günlük bekleme adımının sonrasında olumlu olumsuz yanıt tarafınıza bildirilecektir. Oturum izni için talebinizi ilettikten sonra dilediğiniz gibi süreci kontrol edebilmeniz için size bir referans numarası sunulacaktır. Bu referans numarası üzerinden vize başvurusunun ne durumda olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Romanya oturum izni kaç günde çıkar; özel bir etkinliğe katılmanız gerekiyorsa 90 günü bulan bu bekleme sürecini de dikkate almalısınız. Pandemi koşulları beklemeniz gereken zaman aralığını değiştirebilmektedir. Konusunun uzmanı olan danışmanlık firmaları sayesinde bu uzun bekleme süreçleri ile bizzat uğraşmanıza gerek kalmadan süreç tamamlanacaktır.

Ankara’daki Romanya Büyükelçiliği
Adres
Bükres Sokak 4, Çankaya, 06680, Ankara

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
ankara.mae.ro

İstanbul’daki Romanya Büyükelçiliği
Adres
Yanarsu sok., Narin Sitesi, nr. 42, Etiler, Beandktaş

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
istanbul.mae.ro

Romanya Büyükelçiliği İzmir
Adres
1479 Sokak no. 9, 35220, Alsancak

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
izmir.mae.ro

Romanya yeşil pasaport sahiplerinden vize talep eder mi?

Yeşil pasaport sahiplerinin kısa süreli seyahatler için vize olmadan da giriş yapmasına imkan verilir.

Romanya vize başvuru adımlarında ret yanıtı alanlar ne yapmalıdır?

Konsolosluklara reddi itiraz başvurusunda bulunmanız gerekir.

Romanya çalışma vizesi kaç günde çıkar?

4-12 hafta arasında sonuçlanması beklenir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×