Portekiz Ulusal D Vize Başvuru Formu

Portekiz Ulusal D Vize Başvuru Formu

     Schengen ülkelerinden birisi olan Portekiz, yıl içerisinde farklı sebeplerden milyonlarca ziyaretçi almaktadır. Portekiz’e giriş yapılabilmesi için amaç ne olursa olsun alınması gereken bir vize vardır ve alınacak olan vize türü belirlendikten sonra o vizeye başvuru yapılmalıdır. Portekiz’e gidiş amacı ne olursa olsun, alınması gereken bir vize türü vardır. Portekiz vizesi alınabilmesi için Konsolosluk tarafından istenen ve başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler alınabilecek bazı evraklar istenmektedir. İstenen bu evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır ki vize başvurusu için verilecek olan karar doğru bir şekilde verilsin. Schengenvize.net ile iletişime geçerek evrak hazırlama aşamasında profesyonel destek alınabilir ve alınacak olan destek ile de evrak hazırlama işlemleri eksiksiz olarak hazırlanabilir. Portekiz vize sonuçlandırılması Portekiz Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

 

    Portekiz’e gidiş için alınacak olan vizeler kendi içerisinde uzun süreli ve kısa süreli oluşuyla ikiye ayrılmaktadır. 90 günden daha uzun süre kalınacağı zaman alınması gereken vize türü uzun süreli vizedir ve uzun süreli vizeler ulusal D tipi vize olarak da anılabilmektedir. Uzun süreli vize türü alınacak olunursa ve vize başvurusu yapan kişinin mesleği her ne olursa olsun, alınması gereken her vize için istenen evraklardan birisi de Portekiz ulusal D vize başvuru formudur. Portekiz ulusal D vize başvuru formu, tükenmez kalemle ve başvuru yapan kişinin el yazısı ile doldurulmalıdır ve doldurulurken dikkat edilmesi gereken tek husus, form içerisinde verilen bilgilerin her birinin diğer bütün evraklardaki bilgilerle uyuşuyor olması gerektiğidir aksi takdirde vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Portekiz vizesi alabilmek için, Konsolosluk tarafından istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanarak Konsolosluk tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilmektedir.

 

Ulusal D Tipi Vize

 

    Schengen vizeleri, 180 günde bir en fazla 90 gün kalma hakkı tanımaktadır. Ancak kalma süreniz eğer 90 günden daha uzun süreli olacaksa alınması gereken vize türü uzun süreli vizedir ve uzun süreli vize başvurularının sonuçlanması ortalama 2 ayı bulmaktadır. Çalışma izni vizesi, aile birleşimi vizesi ve bazı eğitim vizeleri uzun süreli yani ulusal D tipi vize kategorisi altında incelenmektedir.

 

Portekiz Uzun Dönem  D Formu

Uzun dönem vize başvurularında doldurulması gereken formu D formudur. D formunu sayfamızdan veya Konsoloslukların vize sayfasından indirebilirsiniz. Uzun dönem formları doldurulurken mutlaka Büyük harf kullanmaya ve Türkçe harfleri kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Uzun dönem vize formlarını 2 adet doldurulmalı ve konsolosluk’a sunulan evrakların da bir adet fotokopisinin olması işlemlerini kolaylaştıracaktır.

Vize başvurusundan önce mutlaka form doldurulmalı ve tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Vize formunda hatalı bilgilere yer verilmesi vize sonucunuzu olumsuz olarak etkileyebilir. Vize formları kişilerin kişisel bilgilerini barındırmakta olup gerektiğinde konsoloslukların istediği bilgilere ve başvuru adaylarının iletişim bilgilerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla doldurulmaktadır. Vize formları Kısa dönem ve Uzun dönem olarak 2 ye ayrılmakta olup Aile birleşimi, çalışma izni, erasmus ve Öğrenci vizeleri gibi başvurularda 3 ay üstü seyahatler için D formu doldurulmalıdır. Vize formları daktilo, Bilgisayar ortamında doldurulabileceği gibi Elle’ de doldurulabilmektedir. Ayrıca bazı schengen ülkelerinde online form dönemide başlamıştır.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye