Peru Vize İstiyor Mu - Schengenvize.net
Schengen Blog

Peru Vize İstiyor Mu

Peru vize istiyor mu: Peru Türk vatandaşlarından vize istemeyen bir ülkedir. Umuma mahsus pasaport sahibi olanların, izin başvurusu yapmalarına hiçbir şekilde gerek yoktur. Bunun için tanımlanmış seyahat süresi 90 günü geçemez.

Peru Ya Gitmek İçin Ne Gerekli?

Peru ya gitmek için ne gerekli: Peru seyahatini yapmak isteyen Türk vatandaşlarının vize almasına gerek olmadığından, şunlara dikkat edilmelidir;

  • Ne aracı kurum ne de konsolosluk üzerinden bir vize alınmasına gerek kalmaz.
  • Tanımlanmış olan maksimum kalış süresi ise 90 gündür.
  • Bunun yanı sıra geçerliliği konusunda bir sorunu bulunmayan pasaportun bulunması, temel bir kriterdir.
  • Kimlik kartının yanınızda yer alması, Peru ziyaretleri için mühimdir.
  • Her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak uçak rezervasyonu ve otel konfirm evrakı da sunulmalıdır.

Peru vize istiyor mu: Peru ile karşılıklı tamamlanmış ve imza edilmiş olan anlaşma sayesinde vizeler kaldırılmıştır. Bu ülkede Türk vatandaşları, sadece pasaportları ve kimlik kartlarıyla en fazla 90 gün kalabilme hakkına sonuna kadar sahiptirler.

Peru İçin Vize Gerekli Mi?

Peru için vize gerekli mi: Peru bir Amerika ülkesidir. Vize istemez. Türk vatandaşlarına yönelik olan bu uygulamanın ayrıntıları içinde; pasaport ve kimlik kartının bulunması gerekiyor. Bunun haricinde birtakım uçuş ve otel bilgileri, tüm olasılıklar hesap edilerek yanınızda yer almalıdır.

Peru vize istiyor mu: Vizesiz olarak ziyaret edilebilecek olan ülkelerden birisi olan Peru, bu hakkı 90 güne kadar sağlamasından dolayı ilgili süre boyunca Peru’da kalışlara izin verilmektedir.

Türkiye Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Türkiye pasaportu kaç ülkeye vizesiz: Türk pasaportu ile vize almadan gidebileceğiniz ülkelerin sayısı 64 adettir. 13 ülke, kolaylıkla internet üzerinden Türklere vize vermektedir. 37 ülkede ise kapıda vize uygulaması mevcuttur. Bu sayede bordo pasaport sahipleri, 111 farklı ülkeye vize olmadan veya sınırda verilen izin sayesinde girebilme hakkını kullanabilirler.

Peru vize istiyor mu: Peru’ya gitmeyi düşünen Türk vatandaşlarının vize almasına gerek olmadığından, ilgili prosedürlerle uğraşmak zorunda kalmamış olursunuz.

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir?

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir: Vize olmadan ülkemize giriş yapabilecek devletlerin sayısı 78’dir. Bunun yanı sıra 43 ülkeye e vize verilir. 21 ülke vatandaşı vize alımını Türk temsilciliklerinden yapmak zorundadırlar. 58 ülke ise şartlı e vize kapsamında yer alır.

Vize olmadan ülkemize girebilecek olan devletlerin içinde; Özbekistan, Türkmenistan, Tayland, Tacikistan, Moğolistan, Almanya, Estonya, Fransa, Hırvatistan, Tunus, Peru, Romanya, Arjantin, Çek Cumhuriyeti, KKTC, Azerbaycan, Rusya, Kırgızistan, Libya, Kosova, Bosna Hersek, Brezilya, El Salvador, Sırbistan, Saint Kitts ve Nevis yer alıyor. Hiçbir şekilde bu ülke vatandaşları vize almak zorunda değillerdir.

Türkiyeden Peru Ya Nasıl Gidilir?

Türkiyeden Peru Ya nasıl gidilir: Peru ziyaretleri ve gezileri her zaman vizesiz olarak yapılır. Bunun için kesinlikle hava yolunun tercih edilmesi temel bir kural olarak karşımıza çıkıyor. Opsiyonlar ise şöyledir;

  • İstanbul üzerinden başkent Lima şehrine 1 kez aktarma yaparak gitmek için minimum 10.879 TL ödeme yapmak lazım. 18 saat ve 40 dakika süren bir yolculuk söz konusudur.
  • Chiclayo kentine ise 2 kez aktarma yaparak gitmek mümkündür. Doğal olarak yolculuk süresi uzar ve 1 gün 5 saat sürer. Ücret ise 17.374 TL’dir.
  • Bir diğer Peru kenti olan Juliaca’ya da 2 defa aktarma gerçekleştirerek seyahat edebilirsiniz. En düşük bilet ücreti ise 17.375 TL olarak karşımıza çıkar. 23 saat 35 dakikalık olan bir yolculuk süresi söz konusudur.

Bunların arasından size en uygun olan seçimi yaparak, vize olmadan ilgili ülkeye gitme konusunda hiçbir sorun ya da engelleme söz konusu değildir.

Peru vize istiyor mu: Peru her zaman vize olmadan gidilebilecek bir Amerika ülkesidir. Anlaşmalar uyarınca karşılıklı alınmış bu karara göre, 90 günü geçmeyecek şekilde seyahatler izin olmadan gerçekleştirilir.

Ankara’daki Peru Büyükelçiliği
Adres
Reşit Galip Caddesi, 70/1, 06700, Gaziosmanpaşa, Ankara

e-posta
[email protected]

Peru vize istiyor mu?

Türkler, Peru seyahatleri için hiçbir şekilde vize almadan gidebilirler.

Peru vizesiz seyahat süresi ne kadar?

Maksimum 90 gün olacak şekilde vize olmadan bu ülkede kalabilirsiniz.

Peru hangi kıtada yer alıyor?

Peru Amerika kıtasında yer alan bir ülkedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×