Moskova Vize İstiyor mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Moskova Vize İstiyor mu?

Moskova, Rusya’nın en güzel ve en gelişmiş şehirlerinden biri olmakla birlikte aynı zamanda ülkenin başkentidir. Bu ülkeye yapılacak seyahatler dahilinde en çok Moskova vize istiyor mu sorusunu yanıtı merak edilmektedir. Bu şehir, Rusya’da yer aldığı için buraya seyahat etmek isteyen ve bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşların vize almaları şarttır.

Ancak, bordo pasaport haricinde, siyah, gri ya da yeşil pasaport hamili kişiler için Moskova vize istiyor mu sorusu yöneltildiğinde, bu vatandaşların yapacağı kısa süreli yani 30 günlük seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Bu bağlamda, bu pasaport grupları için vize muafiyeti bulunduğunu söylemek mümkündür.

Moskova Vizesi Ne Kadar?

Moskova şehrine seyahat etmek isteyen kişilerin en sık sorduğu sorulardan birinin Moskova vize istiyor mu olduğunu söylemiştik. Ancak bunun dışında merak edilen bir diğer soru da Moskova yani Rusya vizesi ücretleridir. Bu ülke için alınacak vizelerin fiyatı, vize türüne göre farklılık göstermektedir. Ayrıca neredeyse her sene vize ücretlerinin konsolosluk tarafından güncellendiğini de söyleyebiliriz.

Bu yüzden Moskova vizesi ne kadar sorusu için verilecek cevaplarda; kısa süreli vizeler için ödenmesi gereken genel vize harç tutarının 170 USD olduğunu söyleyebiliriz.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar?

Rusya vize ücreti ne kadar sorusunun yanıtı aslında yukarıdaki başlıkta belirttiğimiz Moskova vize ücreti ile aynı cevaba sahiptir. Çünkü girişte söylediğimiz gibi Moskova, Rusya’da yer alan bir ülkedir ve bu yüzden alınması gereken vize türü aslında Moskova vizesi değil Rusya vizesidir.

Bu yüzden Rusya vize fiyatlarını merak edenler için de fiyatların alınacak vize türüne göre değiştiğin söyleyebiliriz. Ancak kısa süreli turistik vize için konsolosluk tarafından belirlenen Rusya vizesi harç bedeli bu yıl için 170 USD olarak belirlenmişti diyebiliriz.

Türkiye Şimdiye Kadar Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Moskova vize istiyor mu sorusunun cevabından sonra, yurtdışı ülkeleri hakkındaki vize işlemleri konusunda da merak edilen birçok şeyin olduğunu söyleyebiliriz. Bu bağlamda akıllara en çok Türkiye şimdiye kadar kaç ülkeye vizesiz gidebilir sorusunu yanıtı gelmektedir. Aslında; resmi pasaport yani yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları pek çok ülkeye kısa süreli seyahatler dahilinde vizesiz giriş yapabilmektedir. Bu durum özellikle de Avrupa ülkelerinin büyük bir çoğunluğu için geçerlidir diyebiliriz. Ancak bordo pasaport hamili Türk vatandaşları için aynı durumun söz konusu olmadığını vurgulayalım.

Bu bağlamda ülkemizin kaç ülkeye vizesiz seyahat edebileceği sorunun yanıtı olarak; 117 ülkeye vizesiz gidebilir cevabını verebiliriz. Bu ülkeler arasında; Kıbrıs, Azerbaycan, Güney Kore, Bahamalar, Barbados, Arjantin, Arnavutluk gibi devletler yer almaktadır.

Rusya Turist Vizesi Almak Zor mu?

Moskova vize istiyor mu sorusundan sonra Rusya’ya dair en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de ülkenin turist vizesi hakkında uyguladığı vize prosedürüdür. Bu bağlamda da akıllara Rusya turist vizesi almak zor mu sorusu gelmektedir. Schengen vizelerinden farklı bir prosedüre sahip olan bu ülkede vizenin çok zorlayıcı olmadığını söylemek mümkün. Ancak yine de sizlerden istenen vize evraklarını tam ve usule uygun bir şekilde hazırlayıp teslim etmeli ayrıca vize şartlarına da uyumluluk göstermelisiniz. Bunları yaptığınız takdirde Rusya’dan turist vizesi alma konusunda zorluk yaşamayacağınızı belirtebiliriz.

Rusya Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor mu?

İki ülke arasındaki ilişkilerin yakın olması nedeniyle, Rusya ile Türkiye arasında tüm pasaport grupları için vize muafiyeti bulunduğu yönünde yanlış bir algı bulunmaktadır. Eğer yeşil, gri ya da siyah pasaport sahibi iseniz o zaman kısa süreli seyahatleriniz için vize almanıza gerek yoktur diyebiliriz. Ancak Bordo pasaport hamili kişiler dahilinde Rusya Türk vatandaşlarından vize istiyor mu sorusunu yönelttiğimizde bu sorunun yanıtının evet olduğunu belirtebiliriz.

Ankara’daki Rusya Büyükelçiliği
Adres
Andrey Karlov caddesi, No. 5, 06692, Çankaya (PK 35 Kavakdikere), Ankara, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
[email protected]

Antalya’daki Rusya Büyükelçiliği
Adres
07100 Park Sokak 30, Yenikapı, Antalya

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://antalya.mid.ru/

İstanbul’daki Rusya Büyükelçiliği
Adres
İstiklal Caddesi, a 219-225, 34430, Beyoğlu, İstanbul, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://istanbul.mid.ru/

Rusya’nın Trabzon Büyükelçiliği
Adres
Refik Cesur Cad.6, Ortahisar, Trabzon, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://www.trabzon.mid.ru/

Rusya Oturum İzni Nasıl Alınır?

Uzun süreli bir vize sahibi iseniz eğer, ülke sınırları içerisine giriş yaptığınızda ilgili kurumlara başvurarak oturum izni alabilirsiniz.

Rusya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Rusya vizesi için; Rusya vize başvuru merkezlerine ya da konsolosluklar ve büyükelçiliğe müracaat edilmesi gerekmektedir.

Rusya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya Turistik vize için müracaat sonuçları yaklaşık 3- 5 gün içerisinde açıklanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×