Moldova Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Moldova Vize İstiyor Mu?

Moldova, bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istemez. Vize başvurusu yapmadan ülkeye seyahat edebilir, 180 gün içinde 90 gün kadar vizesiz konaklayabilirsiniz. Bu süre içinde oturum izni ve çalışma izni almanıza izin verilmez. Oturum izni almak isteyen kişilerin Moldova vizesi alması zorunludur.

Türkiye Moldova Nasıl Gidilir?

Türkiye Moldova nasıl gidilir: Türkiye’den Moldova’ya gitmek için 6 ay geçerliliği olan güncel pasaport sahibi olmanız gerekir. Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları ülkeye vize almadan seyahat edebilir.

Moldova vize istiyor mu: Moldova, çalışma, eğitim, ticari gibi amaçlarla ülkesine gelecek olan kişilerin vize almasını zorunlu tutmuştur. Vize başvurusu yapmak için seyahat amacınıza göre bir vize türünün başvuru formunu doldurmanız ve vize randevusu almanız gerekir.

Moldova Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

Moldova Türk vatandaşlarından vize istiyor mu: Moldova pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istemez. 6 ay geçerliliği olan pasaport ve kimlik kartınızla ülkeye seyahat edebilir ve 90 gün kadar vizesiz konaklayabilirsiniz.

Moldova vize istiyor mu: Moldova ülkesinde 90 günden uzun süre konaklamak isteyen Türk vatandaşlarından vize ister. Vize türleri; çalışma, eğitim, turistik, ticari ve aile birleşimi olarak farklı sınıflara ayrılmıştır. Vize başvurusunu seyahat amacınıza göre bir vizeye karar vermeniz ardından yapabilirsiniz.

Moldova Türk vatandaşlarının ülkesinde çalışması için çalışma vizesi almasını zorunlu tutmuştur. Vize başvurusu yapmanız için iş sözleşmesi yapmanız ve şirketten çalışma izni almanız gerekir. Çalışma belgesi ve diğer vize evraklarını hazırlayarak çalışma vizesi alabilirsiniz.

Moldova’da eğitim almak isteyen Türk vatandaşlarının eğitim vizesi başvurusunda bulunması gerekir. Vize almak için Moldova konsolosluğu veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine müracaat etmeniz gerekir. Eğitim vizesi için diploma, eğitim belgeleri, pasaport gibi evraklar istenir.

Moldova Ucuz Mu?

Moldova, vizesiz seyahat edebileceğiniz Doğu Avrupa ülkelerinden biridir. Moldova ucuz mu: Moldova diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça ucuzdur. 4 € gibi uygun fiyatlarla yemek yiyebilir, 50 € ödeyerek otelde konaklayabilirsiniz. Oldukça ucuz olan ülkeye seyahat etmek için ödemeniz gereken vize ücreti 40 €’dur.

Moldova vize istiyor mu: Moldova Türk vatandaşlarından vize istemez. Ülkeye gitmek için güncel pasaport sahibi olmanız ve kimlik kartınız olması yeterlidir. 180 gün içinde 90 gün vizesiz konaklama hakkınız vardır. Bu süreden daha uzun süre kalmak için vize başvurusu yapmanız gerekir.

Moldova’ya Pasaportsuz Gidilir Mi?

Moldova, vize başvurusu yapmadan seyahat edebileceğiniz Avrupa ülkelerinden biridir. Moldova’ya pasaportsuz gidilir mi: Moldova’ya gitmeniz için pasaport sahibi olmanız zorunludur. Pasaport sahibi olan tüm Türk vatandaşları ülkeye seyahat etme hakkına sahiptir. Uzun süreli seyahatleriniz için vize almanız istenir.

Moldova vize istiyor mu: Moldova, çalışma, eğitim, ticari gibi uzun süreli konaklamak isteyen Türk vatandaşlarından vize ister. Seyahat amaçlı gidecek olan Türk vatandaşlarının vize alması zorunlu değildir. 90 gün kadar ülkede vizesiz konaklama hakkınız vardır. Uzun süreli seyahatleriniz için vize başvurusunu Moldova konsolosluğuna yapabilirsiniz.

Moldova Vatandaşı Nasıl Olunur?

Moldova ülkesinde uzun süreli konaklayan ve yatırım yapan kişilere vatandaşlık veren ülkeler arasındadır. Moldova vatandaşı nasıl olunur: Moldova vatandaşı olmanız için 18 yaşından büyük olmanız, ekonomik bağımsızlığınız olması, ülkede yasal ikamet izniniz olması gibi şartlar vardır. Bu şartları sağlayan yabancı uyruklu kişiler vatandaşlık başvurusunda bulunabilir.

Moldova vize istiyor mu: Moldova’da 90 günden uzun süre konaklamak için vize almanız zorunludur. Moldova vatandaşı olmanız için vize alarak ülkeye seyahat etmeniz ve vatandaşlık şartlarını sağladıktan sonra başvuru yapmanız gerekir. Vatandaşlık başvurusu yapacak kişilerin yasal oturum izni olması gerekir.

Moldova vatandaşlığı almanız için ülkede geçinmek için yeterli maddi geliriniz olması gerekir. Yeterli düzeyde yabancı dil bilme, ülke kültürüne ve yasalarına uyum sağlama, ülkede suç işlememiş olma gibi şartları vardır. Vatandaşlık şartlarını sağlayan Türk vatandaşları, Moldova vatandaşlık başvurusunda bulunabilir.

Moldova Ankara Büyükelçiliği
Adres
Ankara,06700, str. Kaptan Paşa sok, nr.49

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.turcia.mfa.md

Moldova Büyükelçiliği İstanbul
Adres
İstanbul, Beyoğlu, Gümüşsluyu, str. İnönü nr. 43, Ongan Apt. ile ilgili. 6

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.istanbul.mfa.md

Moldova Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Moldova vizesi 3-4 iş günü içerisinde çıkar.

Moldova Vize Ücreti Ne Kadar?

Moldova vize ücreti 40 €’dur.

Moldova Vizesi Nasıl Alınır?

Moldova vizesi almak için gerekli evraklarla birlikte Moldova konsolosluğuna müracaat edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×