Mısır Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Mısır Vize İstiyor Mu?

Umumi kullanıma açık olan pasaport sahiplerinin vize alması zorunlu kılınmıştır. Diplomatik, hususi ya da hizmet için derlenmiş olan pasaportlarda ise kısa süreli olmak kaidesi ile vizesiz giriş yapılabilmektedir. Vize başvuru adımlarınızı dilerseniz bireysel olarak tamamlayabilirsiniz, bu adımlar ile bireysel olarak tamamlamak istemezseniz, danışmanlık firmalarından da destek alabilirsiniz.

Mısır Vize Ücreti Ne Kadar?

Mısır vize istiyor mu; vize başvuru adımlarının tamamlanması için kişilerin vize harcını da ödemesi gerekmektedir. Vize harcının ödenmemesi durumunda başvuru dikkate alınmayacaktır. Vize harcının ödendiğine dair gerekli olan tüm dekont verilerini de başvuru sürecinde sunmalısınız. Pasaport talep adımlarında da belirli bir harç söz konusudur. Hem pasaport harcı hem de pasaport defter bedeli ödenmelidir.

Mısır vize ücreti ne kadar; vize başvuru adımında yatırmış olduğunuz tutar vizenizin ret yanıtı alması durumunda size iade edilmeyecektir. Vize başvurusunun ret yanıtı alması sonrasında konsolosluk üzerinden reddi itiraz başvurusunu yapabilirsiniz. Reddi itiraz başvurusu ile beraber vize başvurunuzun yeniden dikkate alınması ve değerlendirilmesi sağlanır. Fakat ücret iade prosedürünü değiştirmez.

Mısır İçin Vize Nasıl Alınır?

Mısır vize istiyor mu; Mısır vizesi talep edecek olan kişilerin bilhassa suç kayıtları incelenmektedir. Oturum ve çalışma izni alacak olan kişilerin suç kaydı olması durumunda başvurularının büyük bir olasılıkla ret yanıtı alacağı görülmektedir.

Mısır için vize nasıl alınır; ülkede temel güvenlik sorunları ile alakalı da dikkatli olmalısınız. Dışişleri Bakanlığı’nın bu konuda yaptığı uyarıların takip edilmesi gerekir. Örneğin Şarm El Şeyh bölgesini ziyaret edecek olan kişilerin daha dikkatli olması ve güvenlik konusunda sorunlar yaşanabileceği bildirilmiştir.

Mısır Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Mısır vize istiyor mu; Mısır vize talep adımlarını tamamlarken kişilerin özellikle seyahat sigortası ve sağlık sigortası konusunda dikkatli olması gerekir. Tüm seyahat sürecini içine alacak şekilde bu sigortaların geçerli olması gerekir. Sadece seyahat sigortası ya da sağlık sigortası değil aynı zamanda ülkede meydana gelecek olan masrafların nasıl karşılanacağına ilişkin de bilgi vermelisiniz.

Mısır vizesi nasıl alınır; finansal durumu ile alakalı güven verici şekilde data sunamayan kişiler tespit edildiği anda başvuru askıya alınır. Dileyen kişilerin bir davet mektubu üzerinden bu masrafların farklı bir aile yakını tarafından karşılanacağını taahhüt etmesine de izin verilir.

Mısır Vizesi Almak Kolay Mı?

Mısır vize istiyor mu; Mısır vizesi almak isteyen kişilerin belgeleri belirtilen unsurlara dikkat ederek derlemesi durumunda oldukça kolay şekilde onay alınması mümkündür. Mısır vizesi almak kolay mı; 45 yaşından büyük olan kişilerin ya da 20 yaşından küçük olan bireylerin sınır kapılarında vize almasına da fırsat verilmektedir. Diğer yaş gruplarının bu olanaktan faydalanmasına olanak sunulmayacaktır.

Mısır’da aile birleşimi talep etme hakkınız da vardır. Aile birleşimi talep etmek isteyen kişilerin Mısır vatandaşı ile evli olduklarını resmi belgeler ile kanıtlamaları gerekir. Kişilerin tam tekmil nüfus kayıt örneği de sunmaları istenir. Bu tam tekmil nüfus kayıt örneğinde daha öncesinde herhangi bir evlilik yaptığınız tespit edildiği anda, bu evliliğin boşlanma ile sonuçlandığına dair bilgi sunmanız istenir. Hatta gerek duyulursa daha önce yapılan evlilikten olan çocukların velayet durumlarını yansıtan evrak da talep edilir.

Türkiye’den Mısır’a Gitmek İçin Ne Gerekli?

Mısır vize istiyor mu; vize talep adımları konusunda evrak derlerken oldukça dikkatli olmalısınız. Vize başvuru formunun doldurulması, 2 adet son 6 aya ait biyometrik fotoğrafın sunulması, pasaportun iletilmesi gerekir. Başvuru formunda verilen bilgilerin doğruluğundan ve güncelliğinden kişiler sorumludur.

Türkiye’den Mısır’a girmek için ne gerekli; ülkeye giriş adımında belirtmiş olduğunuz gerekçe ile daha sonrasında içinde bulunduğunuz etkinliklerin uyum içerisinde olması gerekmektedir. Mısır’a gitmek için verdiğiniz gerekçe ile etkinlikle uyuşmuyorsa sınır dışı edilmenize karar verilebilir. Örneğin turist vizesi ile bir işe girmenize izin verilmemektedir.

Ankara’daki Mısır Büyükelçiliği
Adres
ATATÜRK BULVARI NO.126, 06680 KAVAKLIDERE ANKARA

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.egyptturkey.com

İstanbul’daki Mısır Büyükelçiliği
Adres
Cevdet Paşa Caddesi No 12, Bebek, İstanbul

e-posta
[email protected]

Pasaport vize başvurusunda sunulmalı mıdır?

Güncel tarihli pasaportunuzu ve eğer istenirse geçmiş senelerde kullanmış olduğunuz pasaportunuzu sunmanız gerekir.

Kaç yaşlın üzerinde kişiler sınır kapılarından vize alabilir?

45 yaşın üzerinde olan kişilerin sınır kapısından vize almasına izin verilir.

Vize başvuru adımı kaç günde tamamlanır?

Ortalama 4 hafta içerisinde vize başvurusunun gerçekleşmesi sağlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×