Malta Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Malta Vize İstiyor Mu?

Malta Schengen ortak vize programının parçası olan ülkelerdendir. Bu nedenle alınan Schengen vizesi ile kurallar dahilinde Malta’ya giriş yapabilirsiniz. Schengen kısa süreli bir vize programıdır. 180 günlük zaman diliminde bu vizenin 90 gün boyunca aktif kullanılmasına olanak verilmektedir.

Malta Vizesi Almak Zor Mu?

Malta vize istiyor mu; vize almak isteyen kişilerin özellikle pasaport güncelliğine dikkat etmesi gerekir. Bunun yanı sıra kimlik, ikamet belgesi, sigorta unsurları, fotoğraflar da güncel şekilde temin edilmelidir. Daha öncesinde Malta’dan ya da herhangi bir AB Üye ülkesinden ret yanıtı almış olmanız durumunda bu durumun vize talep aşamasını olumsuz yönde etkileyeceğini de bilmeniz gerekir.

Malta vizesi almak zor mu; vize başvurusu yapılırken aynı zamanda size referans numarası da verilecektir. Sunulan referans numarası sayesinde, başvurunuzun hangi değerlendirme durumunda olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Malta Vizesi Kaç TL?

Malta vize istiyor mu; vize başvuru aşamasının bir de finansal boyutu yer almaktadır. Son güncellemeler ile belirlenmiş olan vize harç. Tutarını da ödemenizi gerekmektedir. Vize harcının ödenmesinin hemen akabinde, size verilen dekontu da başvuru aşamasında sunmanız istenmektedir. Vize başvuru sürecinde belirli sebepler ile ret yanıtı almanız durumunda, sizin ödemiş olduğunuz bu vize harcının tarafınıza iade edilmeyeceğini de bilmelisiniz. Malta vizesi kaç TL; vize başvuru sırasında ödenen harcın yanı sıra hesap özetiniz de talep edilebilir. Bu şekilde kamuya yük olmayacak kişilerin ülkeye alınması sağlanır.

Malta’ya Gitmek İçin Ne Gerekli?

Malta vize istiyor mu; Malta vize başvuru adımlarında vize başvuru formunu doldurarak süreci başlatabilirsiniz.

  • Malta’ya gitmek için güncel tarihli bir pasaportun sunulması gerekir. Güncel tarihli pasaportunuzun yeterli boş sayfaya da sahip olması gerekir. Gerekli görülmesi durumunda geçmiş senelerde kullanılan pasaportlarınızı da iletmeniz istenir.
  • Biyometrik olarak çekilmiş 2 adet fotoğraf sunmalısınız. Bu fotoğrafların son 6 aya ait olması gerekmektedir. Kimlik tespiti konusunda son 6 aya ait olması oldukça önemlidir.
  • Seyahat sigortası ve sağlık sigortasının aktif konumda olması gerekir. Bu unsurların talep edilmesinin asıl sebebi ülkede bir sorun yaşamanız durumunda kendi imkanlarınız ile üstesinden gelme kabiliyetinizin olmasıdır.

Malta’ya gitmek için ne gerekli; başvuru adımlarının yerine getirilmesinin hemen sonrasında ortalama 4 haftalık bir bekleme sürecine tabi olacaksınız. Kesin tarihli bir aktiviteye katılmanız gerekiyorsa 4-5 haftalık bekleme sürecini göz önünde bulundurarak başvuru adımının yerine getirilmesi istenir.

Malta Türkiye’den Turist Kabul Ediyor Mu?

Malta vize istiyor mu; salgın sonrası tedbirlerin gevşetilmesi Malta’da da kendini göstermiştir. Geçtiğimiz sene ülkeye sadece oturum izni olan kişilerin girmesine izin verilirken, hali hazırda gerekli olan aşı sertifikasına sahip bireylerin girişlerinde bir sorun meydana gelmeyecektir.

Malta Türkiye’den turist kabul ediyor mu; turist başvuru adımlarına dair sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmış durumdadır. Bu noktada eğer aşınız bulunmuyorsa son 6 ay içerisinde Kovid atlattığınızı kanıtlamanız ve ayrıca PCR testinden negatif sonucu sunmanız gerekmektedir. Vize ile alakalı salgının bir diğer etkisi de normalde sıkıntısız şekilde yürüyecek olan prosedürlerin zaman bağlamında sekteye uğramasıdır.

Malta Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Malta vize istiyor mu; Malta bir Schengen ortak vize programı ülkesi olduğu için alınan Malta vizesi ile Avrupa ülkelerinin çoğuna sorunsuz şekilde giriş yapılmasına izin verilmektedir. Malta vizesi ile hangi ülkelere gidilir; Avrupa ülkelerinin yanı sıra Schengen programına dahil olan tüm ülkelere giriş çıkış yapmanıza izin verilir. Bu ortak vize programında güvenlik sorunu yaşanması durumunda ya da kişilerin işleyişi bozması durumunda bilgilendirme anında iletilecektir. Bir ülkede meydana gelen sorun VISA sistemi üzerinden tüm üye ülkelere iletilir. Genellikle sabıka kaydı olan kişilerin vize başvurularının ret yanıtı aldığı görülür.

Ankara’daki Malta Büyükelçiliği
Adres
4. Kat, Uğur Mumcu Caddesi 88, Kat4 – 06700 Gaziosmanpaşa Akara

e-posta
[email protected]

Antalya’daki Malta Büyükelçiliği
Adres
Şirinyalı Mah. 1506. Sok. No: 17/4 Muratpaşa, Antalya

e-posta
[email protected]; [email protected]

İstanbul’daki Malta Büyükelçiliği
Adres
Aydede Caddesi 16/11, 34437 Taksim, İstanbul

e-posta
[email protected]

Malta Büyükelçiliği İzmir
Adres
Atatürk Caddesi, 378/7, 35200, Alsancak, İzmir

e-posta
[email protected]; www.caliklawoffice.com

Malta Schengen ülkesi midir?

Malta Schengen ortak vize programının parçası olan ülkeler arasında yer almaktadır.

Malta vize başvuru adımlarında hangi belgeler istenir?

Vize başvuru formu, pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, ikamet belgesi, kimlik istenen temel belgeler arasındadır.

Maddi durum hakkında bir belge talep edilir mi?

Kişilerin maddi durumlarını da kanıtlamaları talep edilir ve hesap ekstreleri talep edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×