Maldivler Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Maldivler Vize İstiyor Mu?

Maldivler özellikle yaz tatillerinde en sık tercih edilen alternatiflerin başında gelmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türü ne olursa olsun 30 gün kadar ülkeye vizesiz giriş yapmalarına imkan verilmektedir. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken Maldivler’e dilerseniz turlar ile dilerseniz de bireysel gezi rotanıza dahil ederek katılım sağlayabilirsiniz.

Maldivler Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

Maldivler Türkiye’den vize istiyor mu; umumi, hususi, diplomatik ve hizmete mahsus olan pasaport sahiplerinin 30 günü aşmamak kaydı ile ülkeye vizesiz giriş yapmalarına imkan verilmektedir. Özellikle kısa süreli yaz tatili planlamak isteyen kişilerin bu şekilde vizesiz giriş hakkının olması genel verimliliği artıran unsurlardandır.

Maldivler vize istiyor mu; vize başvuru aşamasının tamamlanma sürecinde kişilerin özellikle vize danışmanlık firmalarından destek alma fırsatlarının olması da verimliliği pekiştirmektedir. Bu noktada evrakların derlenmesinden başvuru detaylarının kontrol edilmesine kadar her aşamada vize danışmanlık firmalarından bilgi alabilirsiniz. Vize harcının yan ısıra bu firmaların komisyonunu ödeme adımını da dikkate alıyorsanız sorunsuz şekilde vize talep adımlarını uzmanların gözetimine devredebilirsiniz.

Türkiye’den Maldivlere Gitmek İçin Ne Gerekli?

Türkiye’den Maldivlere gitmek için ne gerekli; 30 günden uzun kalmak ya da çalışma izni almak isteyen kişilerin vize talep etmeleri gerekmektedir. İlk adım olarak vize başvuru aşamasının yerine getirilmesi ve formun doldurulması gerekir. Bu şekilde formun doldurulması sonrasında 2 adet de biyometrik fotoğraf sunulmalıdır.

Maldivler vize istiyor mu; vize başvuru aşamasında aile birleşimi kategorisi üzerinden işlem akışı tamamlanacak ise sizden tam tekmil nüfus kayıt örneği de istenir. Bu örnek kapsamında sizin daha öncesinde evlilik yaptığınız tespit edilirse; bu evliliğin boşanma ile sonuçlandığını da ispat etmenizi gerekir.

Maldivlere Gitmek Ne Kadara Mal Olur?

Maldivlere gitmek ne kadara mal olur; uçak biletleri, vize masrafları, vize harcı, pasaport defter bedeli, pasaport harcı, otel rezervasyon adımları, sağlık ve seyahat sigortası temel manada dikkate almanız gereken ücretler arasında yer almaktadır.Maldivler vize istiyor mu; vize başvuru adımlarında sürecin yönetimini vize danışmanlık firmalarına bırakmak isterseniz onun için de ayrıca bir komisyon ödemesi yapacağınızı unutmamalısınız. Bu noktada vize başvurusunun danışmanlık firmaları aracılığı ile çok daha az yorucu bir biçimde işlem akışının yerine getirilmesi sağlanır.

Maldivler Vizesi Nasıl Alınır?

Maldivler vizesi nasıl alınır; vize başvuru adımlarında kişilerin öncelikli olarak pasaportlarını sunmaları gerekmektedir. Vize başvuru sürecinden önce pasaportunuzun güncelliğini kontrol etmelisiniz. Güncellik ile alakalı bir sorun meydana gelirse vize başvurusu öncesinde il ya da ilçe merkezlerinde yer alan NVİ aracılığı ile yenileme adımlarını tamamlamanıza fırsat verilmektedir.

Maldivler vize istiyor mu; vize başvuru adımlarını yerine getirirken kişilerin suç kayıtları da incelemeye alınmaktadır. Son senelerde yaşanan güvenlik açıkları sebebi ile suç kaydı olan kişilerin ülkeye kabul edilmemesi de söz konusu olabilmektedir. Tabi ki suç kaydına göre bu değerlendirme değişim gösterebilir.

Maldivler Türkiye Arası Uçakla Kaç Saat?

Maldivler Türkiye arası uçakla kaç saat; 7 saat 50 dakikalık bir uçuş serüveni ile ülkeye gelmeniz sağlanabilmektedir. Eğer aktarmalı uçuş söz konusu ise bu süre 9 saate kadar çıkabilmektedir. Maldivler vize istiyor mu; vize başvuru adımlarını sorunsuz şekilde yerine getirmek için kişilerin uçak biletlerini de sunmaları talep edilebilmektedir. Özellikle 30 günden uzun sürecek olan turistik ziyaretlerde hem uçak biletinizi hem de otel rezervasyon konfirmasyon bilgilerini de iletmeniz gerekmektedir.

Vize başvuru aşamasında uçak biletlerini sunmanızın istenmesinin asıl nedeni ülkeye ne zaman giriş çıkış yapılacağı konusunda bilgi alınmasıdır. Seyahat sürecinin öncesinde uçak bileti arayışına girerseniz özellikle uçak biletlerini kampanyalı fiyatlara satın almanıza da olanak verilmektedir. Vize başvuru sürecini devam ettirirken özellikle turlardan istifade eden kişilerin maddi bakımdan çok daha az külfetli bir biçimde gezi organizasyonlarını tamamlamaları sağlanır.

Maldivler’de vizesiz kaç gün kalınır?

Malkdivlerde vizesiz 30 gün boyunca kalmanıza imkan verilmektedir.

Maldivler hangi pasaport türü sahiplerinin 30 gün vizesiz kalmasına izin verir?

Umumi, hususi, diplomatik ya da hizmete mahsus olan pasaport seçeneklerinden istifade eden kişiler 30 gün vizesiz kalabilir.

Vize başvuru adımlarında pasaport sunulmalı mıdır?

Vize başvuru adımlarında sunmuş olduğunuz pasaportun kesinlikle güncel tarihli olması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×