Makedonya Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Makedonya Vize İstiyor Mu?

Makedonya vize konusunda Türk vatandaşlarına büyük kolaylık sağlayan ülkeler arasındadır. Hizmet, diplomatik ya da hususi kullanıma tahsis edilmiş olan pasaport sahiplerinin ülkeye 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz giriş yapmasına fırsat verilmektedir. Daha öncesinde herhangi bir sebep ile Makedonya’dan sınır dışı edilmiş olan kişilerin bu fırsattan faydalanmasına olanak verilmeyecektir.

Makedonya Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

Makedonya vize istiyor mu; uzun süreli kalmak isteyen, çalışma ya da oturum talep edecek olan kişilerin vize sunması gerekmektedir. Vize talep adımlarında işlemlerinizi dilerseniz bireysel olarak dilerseniz de bir firma atacılığı ile tamamlamanıza olanak tanınmaktadır. Firmalar başvuru adımlarına dair gerekli olan tüm adımlar hakkında size bilgilendirme sunacaktır.

Makedonya Türkiye’den vize istiyor mu; vize başvuru adımlarında kişilerin dikkate alması gereken biri diğer husus da kesinlikle pasaportun güncel tarihli olmasıdır. Sunulan pasaportun geçerliliğinin son bulmuş olması durumunda vize başvurusu reddedilir. Vize başvuru adımlarının öncesinde il ve ilçe merkezlerinde bulunan NVİ aracılığı ile başvurularınızı iletme hakkınız bulunmaktadır. Pasaport yenileme adımları ortalama 5-10 gün arasında tamamlanır.

Makedonya’ya Vizesiz Gidilir Mi?

Makedonya vize istiyor mu; yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip olan kişilerin kısa dönemli olmak koşulu ile ülkeye vizesiz bir biçimde giriş yapmasına izin verilir. Umumi kullanıma açık olan pasaportlarda ise kişilerin vize alması zorunlu kılınmıştır.

  • Vize başvuru sürecinde sunmuş olduğunuz pasaportun geçerlilik süresine dikkat edilmelidir. Pasaportun güncel tarihli olması istenir. Ayrıca yeterince boş sayfanın da yer alması gerekir. gerekli görülmesi durumunda geçmiş senelerde kullandığınız geçerliliği tamamlanmış olan pasaportlar da talep edilebilir.
  • Vize başvuru adımlarının sonrasında ret yanıtı alma olasılığınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Ret yanıtı almanız durumunda, konsolosluk üzerinden reddi itirazda bulunarak başvurunuzun yeniden değerlendirmeye alınmasını sağlayabilirsiniz.

Makedonya’ya vizesiz gidilir mi; vize talep adımlarınızı ortalama 4 hafta içerisinde tamamlamanızın sonrasında umumi kullanıma açık olan pasaportlar ile de giriş yapılabilir. Bu süreç içerisinde sizden maddi kaynaklara ilişkin de bilgi alınacaktır. Ülkeye giriş yapacak olan kişilerin kendi maddi ihtiyaçlarını karşılayacak maddi birikime sahip olup olmadıklarının da analiz edilmesi gerekir.

Bulgaristan İçin Vize Gerekli Mi?

Makedonya vize istiyor mu; turist olarak giriş yapacak olan kişilerin hangi otelde kalacaklarını rezervasyon konfirmasyon detayları üzerinden sunmaları gerekir. ayrıca gidiş dönüş biletlerine dair de bilgi sunulması istenmektedir. Seyahat ve sağlık sigortasının da tüm seyahat sürecini iiçiine alacak şekilde aktif olması istenir.

Bulgaristan için vize gerekli mi; vize talep adımlarının sorunsuz şekilde yerine getirilmesinin sonrasında bir referans numarası sunulur. Bu referans numarası üzerinden kişilerin vize başvuru adımlarını kontrol etmeleri mümkün kılınır.

Makedonya’ya Gidilir Mi?

Makedonya vize istiyor mu; umumi kullanıma mahsus pasaporta sahip olan kişilerin vize ile diğer pasaport türleri ile ise ( kısa süreli olmak koşulu ile ) vizesiz girmesine fırsat verilmektedir. Makedonya’ya gidilir mi; salgın süreci boyunca her ülke gibi Makedonya da gerekli olan tüm önlemleri eksiksiz bir biçimde almıştır. Belirli dönemlerde ülkeye sadece oturum izni olan kişilerin giriş yapmasına izin verilmekteydi. Fakat şu dönemde aşı sertifikası ve PCR testi kapsamında denetimler yapılarak turist de kabul edilmektedir. İlerleyen dönemlerde kişilerin ülkeye girişi için aşı sertifikasının zorunlu olacağı tahmin edilmektedir.

Makedonya Gitmek İçin Ne Gerekli?

Makedonya vize istiyor mu; yeşil pasaport sahiplerinin 90 günü aşmamak kaydı ile ülkede kalmak istemesi durumunda vize talep etmeden de giriş işlemleri akışını tamamlamasına olanak verilmektedir.

Makedonya gitmek için ne gerekli; vize talep işlemleri sırasında dileyen kişilerin alanın uzmanı olan danışmanlık firmalarından destek almasına da olanak tanınır. Özellikle aile birleşimi ya da çalışma vizesi başvurusu gibi aşamalarda firmadan destek almak genel işlem verimliliğini artıracak olan kıstaslar arasındadır.

Ankara’daki Makedonya Büyükelçiliği
Adres
Karaca sokak 24/5-6, Gaziosmanpaşa, Ankara

e-posta
[email protected]

Antalya’daki Makedonya Büyükelçiliği
Adres
ÖZ-AK Tekstil Konfeksiyon San.ve Tic.AS Atatürk Bulv. 13.Cadde, 34 Portall Plaza Kat.2-3, İkitelli OSB Başakşehir – İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.ozaktekstil.com.tr

Aydın’daki Makedonya Büyükelçiliği
Adres
1476/4 Sokak No. 5 Mehmet Yıldırım İş Merkezi, Kat. 2 Daire 3, Alsancak – İzmir Türkiye Cumhuriyeti

e-posta
[email protected]

Edirne’deki Makedonya Büyükelçiliği
Adres
E 5 Karayolu Caddesi, Kırklareli Kavşağı No 1,Merkez Edirne,Türkiye Cumhuriyeti

Makedonya Büyükelçiliği Eskişehir
Adres
Eskişehir Ticaret Odası İki Eylül Caddesi No. 28 Kat.7 Odunpazarı – Eskişehir Türkiye Cumhuriyeti

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.etonet.org.tr

Makedonya Büyükelçiliği Gaziantep
Adres
AK-İPLİK Akrilik İplik San.ve, Tic.AS 3 Organize Sanayi Bölgesi, C.Doğan Bulv. Gaziantep, Türkiye Cumhuriyeti

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.akteks.com

İstanbul’daki Makedonya Büyükelçiliği
Adres
İnönü Cad., Üçler Apt. No: 12 D 4, Gümüşsuyu, Taksim, İstanbul

e-posta
[email protected]

Makedonya Büyükelçiliği İzmir
Adres
ECA BASIN DÖKÜM SANAYİ Cumhuriyet Cad. Kervansaray Apt. No.54 Kat.2 No.12 Harbiye 34367, İstanbul Türkiye Cumhuriyeti

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.eca.com.tr

Makedonya Büyükelçiliği Kocaeli
Adres
İpek Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama A.Ş. Gebze Organize Sanayi Bölgesi İhsan Dede Caddesi, 100 Sokak 41480 Kocaeli, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.isikplastik.com.tr

Makedonya Konsolosluğu Konya
Adres
Bahalık Mah. Metehan Caddesi Yapıcı İş Merkezi B Blok No. 204, Konya Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.gunkar.com

Malatya’daki Makedonya Büyükelçiliği
Adres
Karakavak Mevkii Ankara Asfaltı 7.Km 44100 Malatya Türkiye Cumhuriyeti

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.tanriverdiholding.com.tr

Trabzon’daki Makedonya Büyükelçiliği
Adres
Cumhuriyet Mah, Devlet Sahil Yolu Cad, Köleoğlu İş Merkezi No: 53, Daire: 301 Kaşüstü, Yomra /TRABZON Türkiye

e-posta
[email protected]

Makedonya’ya girişte vize zorunlu mu?

Hususi kullanıma açık, diplomatik ya da hizmete mahsus olan pasaport sahiplerinin vizesi giriş yapmasına izin verilmektedir.

Vize işlemleri ne kadar sürede tamamlanır?

Vize işlemlerinin ortalama 4 haftalık bir zaman diliminde tamamlanacağı ön görülmektedir.

Vize başvurusunda harç yatırılmalı mıdır?

Vize başvurunuzun dikkate alınması için ülkede belirtilen harç tutarını yatırmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×