Lübnan Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Lübnan Vize İstiyor Mu?

Lübnan ve Türkiye arasındaki anlaşmaya göre Türk vatandaşları 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftır. 180 gün içinde 90 gün ülkede vizesiz konaklayabilirsiniz. Çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi amaçlarla ülkeye gidecek olan ve uzun süreli konaklamak isteyen kişilerin vize alması zorunludur.

Türkiye’den Lübnan’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Lübnan’a nasıl gidilir: Türkiye’den Lübnan’a gitmek için seyahat amacınıza göre vize almanız gerekir. Lübnan, Türk vatandaşlarının 90 gün kadar vizesiz konaklamasına izin verir. Kısa süreli seyahatleriniz için en az 6 ay geçerliliği olan pasaport sahibi olmanız gerekir.

Lübnan vize istiyor mu: Lübnan, çalışma, eğitim, ticari gibi amaçlarla ülkesine gelecek olan Türk vatandaşlarından vize talep eder. Vize almak için seyahat amacınıza göre bir vizenin başvuru formunu doldurmanız ve Lübnan konsolosluğundan randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde gerekli evraklarınızı teslim ederek vize işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Lübnan vize istiyor mu: Lübnan’da kısa süreli seyahat etmeniz için vize almanız zorunlu değildir. 180 gün içinde 90 gün kadar vizesiz konaklama hakkınız vardır. Bu süre içerisinde oturum izni ve çalışma izni almanıza izin verilmez. Lübnan’da oturum izni almanız için uzun süreli vize türlerinden birine başvuru yapmanız gerekir.

Lübnan’a Vizesiz Gidilir Mi?

Lübnan’a vizesiz gidilir mi: Lübnan’a güncel pasaport ile vize almadan gidebilirsiniz. Vizesiz gidecek kişilerin 6 ay geçerliliği olan umuma mahsus pasaportunun olması gerekir. Pasaport ve kimlik kartı ile ülkeye giderek 90 gün kadar vizesiz konaklayabilirsiniz. Bu süreden daha uzun süre kalmak isteyen kişilerin seyahat amacına göre vize alması gerekir.

Lübnan vize istiyor mu: Lübnan 90 günü geçmeyecek seyahatler için vize istemez. Çalışma, eğitim, aile birleşimi ve ticari amaçlarla gidecek olan Türk vatandaşlarının seyahat amacına göre vize alması gerekir. Vize başvurusu Lübnan konsolosluğundan randevu alınarak yapılır. Vize için gerekli evraklarınızı hazırlayarak vize merkezine teslim edebilir ve vize başvurusu yapabilirsiniz.

Lubyana Vize İstiyor Mu?

Lubyana vize istiyor mu: Slovenya’ya bağlı olan Lubyana şehrine seyahat etmeniz için Slovenya vizesi almanız zorunludur. Turistik, ticari, aile birleşimi, çalışma ve eğitim vizelerinden birine başvuru yaparak ülkeye gidebilirsiniz. Vize başvurusu Slovenya konsolosluğuna yapılır. Vize almak için vize merkezinden randevu almanız ve randevu tarihinde gerekli evrakları teslim etmeniz gerekir.

Libya İçin Vize Gerekiyor Mu?

Libya için vize gerekiyor mu: Libya’ya seyahat etmek için vize alınması zorunlu değildir. Türk vatandaşları Lübnan’da vizesiz 90 gün konaklama hakkına sahiptir. Bu süre içerisinde ülkede çalışma izni ve oturum izni almanıza izin verilmez. Oturum izni almak ve uzun süre ülkede konaklamak isteyenlerin vize alması zorunludur.

Libya, eğitim, çalışma, aile birleşimi ve ticari gibi vize türleri verir. Vize almak için seyahat amacınıza göre bir vizenin başvuru formunu doldurmanız ve Libya konsolosluğundan randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde teslim etmeniz gereken belirli evraklar vardır.

Libya vizesi almak için; pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, fotoğraf, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi gibi belgeleri hazırlamanız gerekir. Bu belgelerle birlikte vize merkezine müracaat ederek vize başvurusu yapabilirsiniz.

Lübnan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Lübnan vize istiyor mu: Lübnan, Türk vatandaşlarının 180 gün içinde 90 gün kadar ülkede vizesiz konaklamasına izin verir. Vize almadan ülkeye seyahat etmeniz için güncel pasaport sahibi olmanız istenir. Lübnan yeşil pasaporta vize istiyor mu: Yeşil pasaport sahibi olan Türk vatandaşları ülkeye vize almadan seyahat edebilir.

Lübnan vize istiyor mu: Çalışma, eğitim gibi amaçlarla ülkeye gelecek olan kişilerden vize istenir. Vize başvurusu yapmak için seyahat amacınıza göre bir vize türüne başvuru yapmanız istenir. Lübnan vize başvurusu Lübnan konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine yapılır.

Vize için gerekli evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, fotoğraf, gelir belgeleri, otel rezervasyonu, uçak bileti gibi belgelerdir. Bu belgelerle birlikte vize merkezine müracaat ederek vize alabilirsiniz.

Ankara’daki Lübnan Büyükelçiliği
Adres
Uğurmumcu Cadde, Kızkulesi Sokak Nº 44,Gaziosmanpaşa, Ankara

e-posta
[email protected]

İstanbul’daki Lübnan Büyükelçiliği
Adres
Teşvikiye, Hüsrev Geredy Cad,,Sraray Apt. 106 K1, İstanbul

e-posta
[email protected] /[email protected]

Lübnan Çalışma Vizesi İstiyor Mu?

Lübnan’da çalışmak için çalışma vizesi almanız zorunludur.

Lübnan’da Vizesiz Ne Kadar Kalınır?

180 gün içinde 90 gün kadar ülkede vizesiz kalabilirsiniz.

Lübnan Vize Ücreti Ne Kadar?

Lübnan vize ücreti 60 €’dur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×