Letonya Vize Dilekçe - Schengenvize.net
Letonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Letonya Vize Dilekçe

Letonya Vize Başvuru Dilekçesi

Letonya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Letonya`ya birçok sebeple seyahat etmek isteyebilirsiniz. Fakat seyahat öncesinde amacınızı net bir şekilde belirlemelisiniz. Seyahat amacı belirlendikten sonra gerekli evraklar hazırlanmalı ve vize dilekçesi yazılmalıdır.

Litvanya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Letonya`ya turistik amaçlı seyahat edecekseniz turistik vize almalısınız. Aynı zamanda turistik vize dilekçesi yazılmalıdır.

Letonya Vizesi Nasıl Alınır?

Letonya konsolosluğundan almanız gereken vize işlemleri için öncellikle vize randevusu almanız gerekmektedir. Vize randevu işlemlerinden sonra evraklarınızla birlikte randevu günü konsoloslukta olmanız gerekmektedir.

Letonya Vize Veriyor Mu?

Letonya vize işlemlerini Türkiye üzerinden yapmaktadır. Turistik, kültürel gezi, iş, eğitim ve ziyaret vizesi almak için başvuru yapılmalıdır.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Letonya vizesi konsolosluk işlemlerinde, hafta içi yapılmalıdır. Resmi tatiller dışında 7 iş günü ile 14 iş günü arasında verilmektedir.
Letonya vize dilekçesi yazıldıktan sonra Başkonsolosluğa iletilmelidir. Fakat dilekçeyi yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.
  • Letonya seyahati sebebi açıkça belirtilmelidir. (Tur ve diğer detaylar hakkında bilgi verilmelidir)
  • Seyahat edilecek tarihler gidiş ve dönüş olarak yazılmalıdır.
  • Letonya seyahatinde oluşacak masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. (Bu bilgiler evraklar ile desteklenmelidir)
Letonya Vize Dilekçe
Letonya Vize Dilekçe
Bazı durumlarda başvuru sahiplerinden iki dilekçe istenebilir. Bu zaman iki dilekçe takdim etmeniz gerekecektir.

İki vize dilekçesi yazmayı gerektiren durumlar aşağıdaki şekildedir.

  • Turistik vize seyahati eden kişi SGK`lı çalışan olması durumunda
  • Seyahat eden kişi öğrenci veya ev hanımı olması durumunda

Seyahat eden kişi SGK`lı çalışan ise izin belgesi ibraz edilmelidir. Alınan izin belgesi ile birlikte yazılan dilekçe, imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Öğrenci veya ev hanımı seyahat edecekse sponsor tarafından dilekçe yazılmalıdır. Sponsor tarafından yazılan dilekçede masrafların karşılanacağı taahhüt edilmelidir.

Vize dilekçesi yazacağınız zaman ilk kısımda seyahat tarihlerini belirtmelisiniz. Sonrasında seyahat edecek kişilerin isimleri yazılmalıdır. Ardından vize süresi bilgisi verilebilir. Aynı zamanda masrafların nasıl karşılanacağı hakkında detaylı bilgi verilmelidir.

Letonya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/letonya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Letonya Vize Dilekçe Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×