Letonya Çalışma İzni Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Letonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Letonya Çalışma İzni Vize İşlemleri

Letonya Çalışma İzni Vize Başvurusu

Letonya’da çalışabilmeniz için gerekli olan vize türü Letonya çalışma vizesidir. Letonya’da bir şirketle görüşmüş ve onlardan teklif almış olabilirsiniz ya da gidip siz bir ürün ya da hizmet satmak istiyor olabilirsiniz vs. fark etmeksizin, her biri için Letonya çalışma vizesi almanız gerekmektedir. 

Letonya Vatandaşlık Vize İşlemleri

Letonya çalışma vizesi alabilmeniz için Konsolosluk tarafından istenen bazı evraklar vardır ve bu evrakların her birinin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir.

Schengenvize.net ile iletişime geçerek ya da web site üzerinde bulunan online randevu seçeneği ile randevu alarak evrak işlemlerini eksiksiz olarak halledebilir ve süreden de maddiyattan da kazanç sağlayabilirsiniz.

Letonya Vizesi Nasıl Alınır?

Letonya vizesi için konsolosluk üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Randevu işlemlerinden sonra vize başvuru süreci başlayacaktır. Evrak listesi, pasaport ve harç bedeli dekontuyla başvuru yapılır.

Norveç Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Norveç yeşil pasaport istemektedir. Türkiye’den yapılan başvurularda, yeşil pasaport düzenlemesi için vize merkezine danışabilirsiniz.

Letonyada Oturma İzni Nasıl Alınır?

Letonya’da oturma izni için öncelikle vize ile gitmeniz ve daha sonra 6 aylık oturma izni için göçmenler dairesine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Letonya Çalışma İzni Vize İçin Gerekli Evraklar

Uzun süreli vizelerden olan Letonya çalışma izni vize alınabilmesi için gerekli olan evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve Letonya Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına giderek Letonya çalışma izni vize başvurusunun tamamlanması gerekmektedir. İstenilen evraklar kişinin yaşına ve mesleki statüsüne göre de değişebilmektedir.
Letonya Çalışma İzni Vize İşlemleri
Letonya Çalışma İzni Vize İşlemleri

  • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş Letonya çalışma izni vize başvuru formu,
  • Eğer Letonya’da bir şirket ile görüşmeler sağlandıysa o şirket hakkında detaylı bilgiler ve görüşülen kişi hakkında detaylı bilgiler ve firmadaki görevi,
  • Başvuru yapacak olan kişinin firmasındaki görevi ya da alanına dair belge,
  • Letonya çalışma izni vize başvurusu yapan kişinin satacağı ürün ya da hizmetin Letonya’da geçerli olup olmadığını kanıtlayan belge,
  • Letonya ana dillerinden en az bilinin iyi derecede bilindiğini kanıtlayan belge,

Pasaport,nufus cüzdanı fotokopisi ve nufus il müdürlüğünden alınan vukuatlı nufus kayıt örneği

  • Güncel biyometrik fotoğraf
  • 30,000 Euro teminatlı olan seyahat sağlık sigortası,
  • Ulaşım ve konaklama bilgileri veya rezervasyonları
  • Gelirinizi belirtecek evraklar

Letonya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/letonya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan ayrıntılı kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Letonya Çalışma İzni Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×