Gaziantep Letonya Vize İşlemleri

Gaziantep Letonya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Letonya Fahri Konsolosluğu, ülkemizde ikamet etmekte olan Letonya vatandaşlarının resmi işleri ile ilgili çeşitli hizmetler sunmaktadır. Fahri konsolosluk üzerinden vize başvurusu yapmak ise mümkün olmamaktadır. Letonya Konsoloslukları tarafından yetki verilen vize merkezimizde Türkiye vatandaşlarına Letonya vizesi başvuruları hizmeti verilmektedir. Schengen Bölgesi kapsamında yer alan Letonya’ya vize başvurunuzu Gaziantep Letonya vize merkezimiz ile yapabilirsiniz.

Gaziantep Letonya Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Letonya vize merkezimiz tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik vize başvuru işlemleri online olarak yapılabiliyor. Online ilk başvuru işleminin sonrasında Letonya vizesi için gerekli olan evrakların listesi oluşturuluyor. Bu listede yer alan evraklar Letonya Konsolosluğu’na tebliğ ediliyor ve bu süreçte vize işlemleri başlatılmış oluyor.

Daha önce Schengen Vizesi almış olan vatandaşlarımızın biyometrik verileri konsoloslukta yer aldığından işlemin vize merkezimiz aracılığı ile online yapılması mümkündür. Fakat daha önce vize başvurusunda bulunmamış ve biyometrik verileri alınmamış olan kişilerin vize başvuruları bizzat Letonya Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Bunun için de Ankara ilimizde bulunan Letonya Konsolosluğu’ndan vize randevusu alınması gerekmektedir.

Gaziantep Letonya Vize İşlemleri 1 – a8669e88eea993a7a7e66ed4d34b1d36
Gaziantep Letonya Vizesi

Gaziantep Letonya Vize İşlemleri

Gaziantep Letonya vize merkezimiz, vize işlemlerini en uygun şekilde yapabilen aracı kurumların başında gelmektedir. Yapılan online başvuru ve belge ibrazı neticesinde vizenin onay sürecinin beklenmesi aşaması gelmektedir. Letonya için Schengen Vizesi’nin onay aşaması 7 ila 10 gün arasında değişim göstermektedir.

Vize onay aşamasında bazı durumlardan kaynaklı değişiklikler olabilmekte ve onay süresi uzayabilmektedir. Bu yüzden başvuru yapıldıktan sonra vize merkezimiz vasıtası ile vize takip süreci yapılabilmektedir.

Gaziantep Letonya Vize Çeşitleri

Gaziantep Letonya vize merkezimiz, Letonya için başvurulan her vize çeşidine yönelik başvuru ve aracılık hizmetleri sunuyor. Letonya’ya düzenlenen seyahatlerde seyahat edenin amacı doğrultusunda vize talebinde bulunuluyor. Seyahat amacı da vize çeşidini şekillendirebiliyor.

  • Letonya Schengen Vizesi ile 90 gün boyunca Letonya seyahat planı oluşturabilirsiniz.
  • Uzun Süreli Letonya Vizesi ise Letonya’da oturma ve çalışma izni gibi vizeleri barındırmaktadır. Adından da anlaşıldığı üzere kalıcı bir vize konumunda olan bu vizenin bir diğer adı da Ulusal Vize’dir. Ulusal Vize’nin kuralları Letonya Hükümeti tarafından belirlenmekte ve Schengen Vizesi’ ne göre değişiklik göstermektedir.

Gaziantep Letonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Letonya vize merkezimiz tarafından başvuruda bulunan vatandaşlarımıza Letonya vizesi için gerekli olan belgeler liste halinde gönderilmektedir. Vatandaşlarımız sorunsuz bir vize onay süreci için konsolosluklar tarafından talep edilen her bir belgeyi eksiksiz iletmek zorundadırlar. Schengen vizesi için talep edilen standart belgeler pasaport, kimlik fotokopisi, konaklama belgeleri, uçuş biletleri, varsa davet mektubu, 2 adet biyometrik fotoğraf ve vize başvuru harcının yatırıldığına dair banka dekontudur.

Uzun süreli vize taleplerinde ise belgeler daha geniş kapsamlı ve detaylı olmalıdır. Bu tip vize başvuruları için özel olarak talep edilen belgeler Gaziantep vize merkezimiz tarafından size bildirilecektir. Letonya vizesi için seyahat amacınıza yönelik ekstra belge talebinde bulunulması da ihtimaller dahilindedir. Böyle bir durumda Gaziantep Letonya vize merkezimiz ile irtibata geçmeniz faydalı olacaktır.

Letonya Vize Ücretleri:

  • Letonya Schengen Vizesi Ücreti: 60 Euro
  • Uzun Süreli Letonya Vizesi ücretlendirmesi de Letonya Hükümeti kriterlerine göre belirlenmektedir.

Letonya Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Letonya vize merkezimiz vasıtası ile online vize başvuru hizmetleri sunulmaktadır. Bunun için çağrı merkezimizi arayarak size en uygun tarih için randevu talep edebilirsiniz. Letonya Konsolosluğu vasıtası ile vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlarımızın da Letonya Konsolosluğu vize randevusu, Gaziantep vize merkezimiz tarafından alınmaktadır.

Letonya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Vize merkezimiz, vize başvurusunda bulunan vatandaşlarımız ve Letonya Konsolosluğu arasında aracı bir kurumdur. Bazı durumlarda Letonya Schengen Vizesi’ nin olumsuz sonuçlanması da mümkündür. Böyle bir durumda vize merkezimizin herhangi bir yaptırımı olmamakla birlikte merkezimiz başvuru sürecinin olumlu geçmesi adına işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmektedir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye