Letonya Vatandaşlık Vize İşlemleri

  Letonya Vatandaşlık, Letonya Vatandaşlık Vize İşlemleri

      Letonya vatandaşı olmak isteyen kişiler için sağlamları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar sağlandıktan sonra Letonya vatandaşlığı kazanılmış olur ve bu vatandaşlığın sağladığı tüm haklara da sahip olursunuz. Örneğin Letonya vatandaşlık hakkı ile birlikte Avrupa Birliği sınırlarında olan tüm ülkelere direkt geçiş yapabilecek ve rahatlıkla gezebileceksiniz. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da web site üzerinden online randevu imkanı ile profesyonel destek alabilir ve süreci kısaltabilirsiniz.

  • 15 yaş veya üzerinde olmak,
  • Letonya’da süresiz olarak 5 yıl oturma iznine sahip olmak,
  • Letonya’da kalınacak olan bu 5 yılda kesintisiz olarak kalmak, ancak 1 yıl kadar başka ülkede kalma hakkı tanınabilmektedir.
  • Letonca dilinin çok iyi konuşabilmek, milli marşı bilmek ve tarihi ile alakalı bilgilere sahip olmak, kısacası Letonya kültürel bilgilerine sahip olmak gerekir. Bunu da yeterlilik testi ile test ederler.
  • Yasal olarak gelir kaynağı olunmalı ki Letonya’da geçinebilme garantisi sağlansın,

      Letonya süresiz oturma iznine sahip olabilmek için şartlardan yalnızca birini bile yerine getirmeniz yeterlidir. Bu sayede 5 yıllık süresiz oturma izni alma imkanına sahip olursunuz. Bu beş yıllık süreçte de en fazla bir yıl yurtdışında kalınmalıdır. Geçici oturum izni her sene yenilenmelidir ancak 5 yıl süresiz oturma hakkı yenilenmek zorunda değildir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir