Letonya Vatandaşlık Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Letonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Letonya Vatandaşlık Vize İşlemleri

Letonya Vatandaşlık Vize Başvurusu

 Letonya Vatandaşlık Bilgileri

Letonya vatandaşı olmak isteyen kişiler için sağlamları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar sağlandıktan sonra Letonya vatandaşlığı kazanılmış olur ve bu vatandaşlığın sağladığı tüm haklara da sahip olursunuz. Örneğin Letonya vatandaşlık hakkı ile birlikte Avrupa Birliği sınırlarında olan tüm ülkelere direkt geçiş yapabilecek ve rahatlıkla gezebileceksiniz. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da web site üzerinden online randevu imkanı ile profesyonel destek alabilir ve süreci kısaltabilirsiniz.

Litvanya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

  • 15 yaş veya üzerinde olmak,
  • Letonya’da süresiz olarak 5 yıl oturma iznine sahip olmak,
  • Letonya’da kalınacak olan bu 5 yılda kesintisiz olarak kalmak, ancak 1 yıl kadar başka ülkede kalma hakkı tanınabilmektedir.
  • Letonca dilinin çok iyi konuşabilmek, milli marşı bilmek ve tarihi ile alakalı bilgilere sahip olmak, kısacası Letonya kültürel bilgilerine sahip olmak gerekir. Bunu da yeterlilik testi ile test ederler.
  • Yasal olarak gelir kaynağı olunmalı ki Letonya’da geçinebilme garantisi sağlansın,
Letonya süresiz oturma iznine sahip olabilmek için şartlardan yalnızca birini bile yerine getirmeniz yeterlidir. Bu sayede 5 yıllık süresiz oturma izni alma imkanına sahip olursunuz.

Letonyada Oturma İzni Nasıl Alınır?

Letonya’da oturma izni için öncellikle uzun süreli D tipi vizeye sahip olmanız şartı vardır. Oturma izni için ikamet adresiniz, mali durumunuz ve evraklarınızla birlikte göçmenler dairesine başvuru yapabilirsiniz.

Letonya Vizesi Nasıl Alınır?

Letonya vize işlemleri konsolosluk üzerinden yapılmalıdır. Vize başvurusu için evraklarınız, pasaportunuz ve harç bedeli dekontunuzla birlikte konsolosluğa başvuru yapmalısınız.

En Ucuz Vatandaşlık Hangi Ülkede?

En ucuz vatandaşlık alabileceğiniz ülkeler arasında, Portekiz, Kıbrıs ve Dominika ülkeleri bulunmaktadır.
Bu beş yıllık süreçte de en fazla bir yıl yurtdışında kalınmalıdır. Geçici oturum izni her sene yenilenmelidir ancak 5 yıl süresiz oturma hakkı yenilenmek zorunda değildir.

Letonya vizeleri en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/letonya-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Letonya Vatandaşlığı

Letonya’da 90 günden fazla kalacak olan vatandaşlara dair uzun dönem vize türleri paylaşılır. Şöyle ki çalışma ve oturum izni olarak her biri ayrı şartlar üzerine ele alınır. Akabinde Letonya vatandaşlığı gelir ve şartlara uygun olanların almış oldukları izinlere karşı sürekli kalma imkanlarından faydalanmaları sağlanır.

Letonya Vatandaşlık Vize İşlemleri
Letonya Vatandaşlık Vize İşlemleri

Letonya vatandaşlık için gayrimenkul yatırımlarında bulunabilirsiniz. Nitekim oturum iznini yatırımlara karşı veren ülkelerden bir tanesidir. Mülk almak isteyen vatandaşlar bütçelerine göre değerlendirmelerde bulunur. Bunun üzerine 5 yıllık olacak şekilde oturum izninden faydalanmaları esas alınır.

Sadece gayrimenkul yatırım seçeneği ile sınırlı kalınmaz. Letonya oturum izni 2020 yılında işe dair yatırımlarda da değerlendirmeye alınır. Şöyle ki T.C. vatandaşlarının iş yatırımlarına özel finansal kaynaklı ele alınır. Kaynaklara bağlı olarak uzun süreli oturum izninden yararlanmaları sağlanır.

Söz konusu gayrimenkul yatırımları olduğu için Letonya ev fiyatları ele alınıyor. Bu durum ülkenin kentlerine göre farklılık gösterir ve bütçenize göre tercihinizi yapmanız beklenir. Vatandaşlık hakkından yararlanmak isteyenlerin kentlere göre belirlenen gayrimenkul fiyatları dahilinde yatırımlara geçmeleri esas alınmıştır.

Letonya yatırım yoluyla vatandaşlık verdiği için tutarlar dikkate alınıyor. Bunun için en az 300.000 Euro tutarının üzerinde durulduğunu belirtmek gerek. Letonya Bankası üzerinden temin edilen tutara karşı belgelerin alınması gerekir. Nitekim belgeler oturum izni başvurularında değerlendirmeye alınır. Ardından uzun dönem kalmak isteyenlere yanıt verilir.

Gayrimenkul yatırımlarına dair vatandaşlık veren tek ülke Letonya değil. Bunun üzerine en ucuz vatandaşlık veren ülkeler araştırılıyor ve tercihlere karşı T.C. vatandaşlarının başvurularını iletmeleri bekleniyor. Örnek vermek gerekirse Malta ve Hollanda olarak sıralanan listede pek çok ülke bulunur. Yunanistan ya da Kıbrıs olarak sıralanan ülkelere dair yatırımlarınız ele alınır.

Vatandaşlık söz konusu olduğunda sadece yatırımların üzerinde durulmaz. Ardından Letonya vatandaşı ile evlilik ele alınabilir ve bunun üzerine başvurulara geçilebilir. Evlilik ehliyetlerinin hazır olması halinde müracaat edilmesi istenir. Aynı zamanda her iki eş üzerinden özlük belgeleri talep edilir. Belgelerin güncel tarihli olması değerlendirilir ve birkaç ay içerisinde vatandaşlık hakkına dair yanıt verilir.

Letonya Vatandaşlık Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×