Letonya Vatandaşlık Vize İşlemleri - Schengen Vize
Letonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Letonya Vatandaşlık Vize İşlemleri

 Letonya Vatandaşlık Bilgileri

Letonya vatandaşı olmak isteyen kişiler için sağlamları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar sağlandıktan sonra Letonya vatandaşlığı kazanılmış olur ve bu vatandaşlığın sağladığı tüm haklara da sahip olursunuz. Örneğin Letonya vatandaşlık hakkı ile birlikte Avrupa Birliği sınırlarında olan tüm ülkelere direkt geçiş yapabilecek ve rahatlıkla gezebileceksiniz. Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da web site üzerinden online randevu imkanı ile profesyonel destek alabilir ve süreci kısaltabilirsiniz.

  • 15 yaş veya üzerinde olmak,
  • Letonya’da süresiz olarak 5 yıl oturma iznine sahip olmak,
  • Letonya’da kalınacak olan bu 5 yılda kesintisiz olarak kalmak, ancak 1 yıl kadar başka ülkede kalma hakkı tanınabilmektedir.
  • Letonca dilinin çok iyi konuşabilmek, milli marşı bilmek ve tarihi ile alakalı bilgilere sahip olmak, kısacası Letonya kültürel bilgilerine sahip olmak gerekir. Bunu da yeterlilik testi ile test ederler.
  • Yasal olarak gelir kaynağı olunmalı ki Letonya’da geçinebilme garantisi sağlansın,

    Letonya süresiz oturma iznine sahip olabilmek için şartlardan yalnızca birini bile yerine getirmeniz yeterlidir. Bu sayede 5 yıllık süresiz oturma izni alma imkanına sahip olursunuz. Bu beş yıllık süreçte de en fazla bir yıl yurtdışında kalınmalıdır. Geçici oturum izni her sene yenilenmelidir ancak 5 yıl süresiz oturma hakkı yenilenmek zorunda değildir.

Letonya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/letonya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu



0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×