Letonya Ulusal D Vize Başvuru Formu - Schengenvize.net
Letonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Letonya Ulusal D Vize Başvuru Formu

Letonya, Schengen ülkelerinden biridir ve bu ülkeye ne amaçla girilecek olunursa olunsun, giriş yapılabilmesi için Letonya vizesine sahip olmak gerekmektedir. Letonya vizesi alınabilmesi için de gerekli olan ve Konsolosluk tarafından istenen bazı evraklar vardır.

Litvanya Vizesi Adana Vize Merkezi

Bu evrakların hem eksiksiz hem de doğru bilgilerle doldurulması gerekir ve sonrasında da vize başvuru formu ile birlikte Letonya Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevli olan hizmet binalarına gidilerek başvuru tamamlanabilir.

Schengen ülkelerinden biri olan Letonya için alınacak olan vize kendi içinde kategorilere ayrılmaktadır. Letonya, Schengen ülkesi olduğundan dolayı Letonya vizesinin geçerlilik süresi 90 gündür.

Eğer Letonya’da 90 günden daha uzun süre kalınması gerekiyorsa bu vize türü ulusal D vize tipi olacaktır. Bu vize tipiyle Letonya’da 90 günden daha uzun süre kalabileceksiniz. Ulusal D vize alınabilmesi için Konsolosluk tarafından istenen bazı evraklar vardır ve bu evrakların eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir.

D Tipi Ulusal Vize

Letonya ulusal D vize başvurusu için randevu alınmalı ve ardından Letonya Başkonsolosluğu ya da Elçiliği’ne iletilmelidir. İstenen tüm evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve parmak izi ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

Ulusal D vize ile birlikte Letonya’da sınırsız kalma hakkına sahip olursunuz. Aile birleşimi, uzun süreli eğitim vizesi ve çalışma izni vizesi Letonya ulusal D vize tipine örnek olarak verilebilmektedir.

İtalya Vize Merkezi Şanlıurfa

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İtalya vizesi için Şanlıurfa veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  

İtalya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

Letonya Vizesi Nasıl Alınır?

Letonya vizesi almak için Letonya konsolosluğundan online randevu almanız ve istenen belgelerle birlikte konsolosluğa gitmeniz gerekir. Vize formunun eksiksiz doldurulmasıyla vize alabilirsiniz.

D Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

D tipi vize, 180 günlük yurtdışı seyahati vizesidir. Çıkış süresi için vizenizin eksik evrakla teslim edilmemiş olması gerekir. 7 iş günü ile 21 iş günü sürebilir.

D Vizesi Ne Demek?

D tipi vize başvurusu için yapılacak olan vize grup anlaşmaları, turist, gezi, iş, eğitim ve ziyaret amaçlıdır. Uzun süreli 6 aylık vize başvurusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×