Letonya Schengen Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Letonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Letonya Schengen Vize İşlemleri

Letonya Schengen Vize Başvurusu

Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin bulunduğu bölgeye Schengen bölgesi denilmektedir ve bu bölgeye özel olarak Schengen vizesi bulunmaktadır. Schengen vizesine sahip olan kişiler Schengen bölgesinde bulunan ülkeler arasında vizesiz olarak geçiş yapabilme hakkında sahiptirler. Letonya’da Schengen bölgesinde bulunan bir ülkedir ve Letonya Schengen vizesi alarak bütün Schengen ülkeleri arasında sınırsız geçiş yapabilirsiniz. 

Letonya Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Bu geçişler için de bir şart var ki başlangıç noktanız Letonya olmalıdır. Eğer Letonya Schengen vizesine sahipseniz eğer bu kural geçerlidir.

Letonya Schengen vizesi alabilmek için Konsolosluk tarafından istenen ve sizin hakkınızda detaylı bilgilere sahip olunmak amaçlanarak istenen bazı evraklar vardır ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir.

Schengenvize.net ile iletişime geçerek ya da web site üzerinde bulunan online randevu seçeneği ile randevu alarak evrak işlemlerini eksiksiz olarak halledebilir ve süreden de maddiyattan da kazanç sağlayabilirsiniz.

Letonya Vizesi Nasıl Alınır?

Letonya vize başvurusu konsolosluk üzerinden yapılmaktadır. Vize başvuru evresinde evraklarınızın düzenlenmesi ve konsolosluk prosedürüne uygun davranılması vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.

Letonya Vize Veriyor Mu?

Letonya vize prosedürüne uymanız durumunda, vize başvurularınızı incelemeye alacaktır. Türkiye’ye vize vermektedir.

Letonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Letonya vizesi, konsolosluk yoğunluğuna göre 5 iş günü ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Vize işlemlerinizi yaparken evraklarınız eksik olmamalıdır.

Letonya Schengen Vize İçin Gerekli Evraklar

Kısa süreli vizelerden olan Letonya Schengen vize alınabilmesi için gerekli olan evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve Letonya Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına giderek Letonya Schengen vize başvurusunun tamamlanması gerekmektedir. İstenilen evraklar kişinin yaşına ve mesleki statüsüne göre de değişebilmektedir.
Letonya Schengen Vize İşlemleri
Letonya Schengen Vize İşlemleri

  • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş Letonya Schengen vize başvuru formu,
  • Son on sene içinde alınmış olan ve Letonya seyahati tarihinden sonraki üç ayda geçerli olan pasaport ve nüfus cüzdanı-kimlik kartının arkalı önlü fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biometrik fotoğraf,
  • Letonya ziyareti boyunca geçerli olacak olan ve 30,000 Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortası,
  • Konaklama ve de Letonya’ya ulaşım için rezervasyon bilgileri,

Gelirinizi belirtebilmek ve Letonya’da kalınacak süre boyunca masrafların karşılanacağını kanıtlamak için gelir belgeleri veya hizmet dökümleri,

Letonya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/letonya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kapsamlı kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Letonya Schengen Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×