Letonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Letonya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Letonya Vize Başvuru Formu | Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Bir ülkeye seyahat etmek için vize almanız gereklidir. Vize almak için ise Konsolosluk tarafından talep edilen belgeleri hazırlamalısınız. Bu belgelerden biri de vize başvuru formudur.

Letonya vize başvuru formu Başkonsolosluğun kurallarına uygun bir şekilde hazırlanmaktadır. Belgenin içerisinde başvuru sahibi hakkında detaylı bilgiler istenmektedir. Başvuru formuna girilen bilgiler Konsolosluk tarafından değerlendirilmektedir.

Vize başvurusu için birden fazla belge talep edilmektedir. Başvuru formu da hazırlanması gereken önemli belgeler içerisinde yer almaktadır. Vize formu olmadan başvurunun kabul edilmesi mümkün değildir.

Letonya vize formunda belirtilen tüm bilgilerin evraktakiler ile uyuşması gereklidir. Bilgi tutuşmaması durumunda başvurunuz ret cevabı alacaktır. 

Letonya vize başvurusu için ücretsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/letonya-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

Letonya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Letonya vize başvuru formu İngiliz dilinde doldurulmalıdır. Aynı zamanda yazıların her biri büyük harfler kullanılarak yazılmalıdır. Bilgilerin tükenmez kalem ile yazılması da oldukça önemlidir.

Form belgesinde gerekli bölümü biometrik fotoğraf yapıştırmalısınız. Ardından aşağı kısımda yer alan bölüme imza atılmalıdır. Attığınız imanın pasaporttaki imza ile aynı olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde başvuru formunun incelenme sürecinde sorun yaşayacaksanız.

Başvuru formunu Letonya Konsolosluğu`ndan temin edebilirsiniz. Aynı zamanda yetkili vize acentelerinden alabilirsiniz. Formu indirmek için vize şirketlerinin sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Letonya, Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle ülkeye ne amaçlı girdiğiniz net bir şekilde belirtilmelidir. Aynı zamanda ülkeye giriş için Letonya vizesine sahip olmalısınız. Letonya vizesine sahip olmak için birçok evrak hazırlamalısınız. Bu evrakların arasında başvuru formunun olması oldukça önemlidir.

Letonya başvuru formu hazırlayacaksanız vize kategorinizi belirlemiş olmalısınız. Çünkü başvuru formunu vize geçerlilik süresine uygun hazırlamalısınız. Eğer Letonya`ya 3 aydan daha fazla ziyaret planlıyorsanız, D vize tipine sahip olmalısınız. Bu vize tipi ile 90 günden fazla seyahat edebilirsiniz. Ulusal D vize almanız için gerekli evrakları hazırlamalı ve başvuru formu doldurmalısınız.

D Tipi ulusal vize başvurusu için randevu almalısınız. Sonrasında gerekli belgeleri ve başvuru formunu hazırlamalısınız. Son işlem olarak tüm belgelerini Letonya Başkonsolosluğu`na götürmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×