Letonya Ticari Vize Dilekçe

Letonya Ticari Vize Dilekçe

     Letonya’ya çok çeşit sebepten ziyaret gerçekleştirilebilmektedir. Letonya ziyaretinin amacı eğer iş toplantısına katılmak, konferansa katılmak, alan araştırmaları yapmak vs. gibi şeylerse eğer, ziyarette bulunacak olan kişiler tarafından Letonya Başkonsolosluğu’na hitaben yazılması gereken bir vize talep dilekçesi gerekmektedir. Letonya ticari vize dilekçe yazımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  • Letonya ticari vize talep dilekçesi, eğer bir iş yeri yetkilisi tarafından personel gönderilecekse ve o kişi gidecekse eğer, yetkili olan kişi, şirket antetli kağıda yazılmalı ve bu dilekçede kaşe ve imza olmalıdır.
  • Letonya ticari vize, seyahat amacını açıkça içermelidir. Örnek verecek olursak; eğer bir toplantı için Letonya’ya gidilecekse eğer, Letonya’da bulunan firma hakkında detaylı bilgiler vs. açıkça bildirilmelidir.
  • Letonya ticari vize başvurusu yapacak olan kişinin firmasındaki görevi açıkça bildirilmelidir.
  • Letonya’ya ticari amaçla ziyarette bulunacak olan kişinin, Letonya’ya gideceği ve döneceği tarihler net olmalıdır. Eğer ek seferler olacaksa o da bildirilmelidir.
  • Letonya ticari vize başvurusu yapacak olan kişinin, Letonya’daki masraflarının kim tarafından karşılanacağı açıkça bildirilmelidir.

Letonya KONSOLOSLUĞU  TİCARİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

VİZE BÖLÜMÜNE

ŞİRKETİMİZ GENEL MÜDÜRÜ / ÇALIŞANI OLAN SN.HAKAN KARABAY 17.03.2020/20.03.2020 TARİHLERİNDE ÜLKENİZE YAPACAĞI İŞ SEYAHATİNDEN DOLAYI KENDİLERİNE GEREKLİ OLAN SCHENGEN VİZESİNİN  VERİLMESİNİ RİCA EDERİZ.

            Schengen ülkelerinde bulunduğu süre içerisinde vize bitiminden önce dönüleceğini ve  tüm masrafları şirketimiz tarafından karşılanacağını garanti ederiz.

Saygılarımızla

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye