Letonya Aile Ziyareti Vize Dilekçe

Letonya Aile Ziyareti Vize Dilekçe

     Letonya’da yaşayan bir tanıdığınız ya da herhangi bir akrabanız olabilir. Bu kişileri ziyaret etmek istiyor da olabilirsiniz ki bu gayet doğal hakkınızdır. Bu gibi bir amaçla Letonya’ya gidecekseniz eğer başvurmanız gereken vize türü Letonya ziyaret vizesidir. Ziyaret vizesi alabilmek için yapılacak olan başvuruda evrak hazırlama süreci önemlidir; schengenvize.net ile iletişime geçebilir ve Letonya ziyaret vize başvuru hakkında hem profesyonel destek alabilir hem de süreci kısaltabilirsiniz.

 

Letonya Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

     Kısa süreli vizelerden olan Letonya ziyaret vizesi alınabilmesi için gerekli olan evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve Letonya Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevlendirilmiş olan hizmet binalarına giderek Letonya ziyaret vizesi başvurusunun tamamlanması gerekmektedir. İstenilen evraklar kişinin yaşına ve mesleki statüsüne göre de değişebilmektedir.

  • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş Letonya ziyaret vizesi başvuru formu,
  • Letonya ziyaret vizesi için en önemli olan evraklardan birisi davet mektubudur. Letonya’da yaşayan kişi tarafından davet edilme sebebinizin de açıkça belirtildiği davet mektubu el yazısıyla yazılmış ve imzalı olarak iletilmelidir. Davet gönderen kişi hakkında da detaylı bilgiler içermelidir.
  • Son on yıl içerisinde alınmış olan ve seyahat tarihinden sonraki üç ayda da geçerli olan pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biometrik fotoğraf,
  • Letonya ziyareti boyunca geçerli olacak olan ve 30,000 Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortası,
  • Konaklama ve de Letonya’ya ulaşım için rezervasyon bilgileri,
  • Gelirinizi belirtebilmek ve Letonya’da kalınacak süre boyunca masrafların karşılanacağını kanıtlamak için gelir belgeleri veya hizmet dökümleri,

 

Letonya KONSOLOSLUĞU AİLE ZİYARETİ  DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2021-09.04.2021 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte Aile ziyareti amacı nedeniyle  ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye