Kosova Vize İstiyor Mu - Schengenvize.net
Schengen Blog

Kosova Vize İstiyor Mu

Kosova vize istiyor mu: Kosova vize istemeyen ve Türk vatandaşlarının rahatlıkla seyahat edebileceği bir ülke olarak dikkat çekiyor. Balkan coğrafyasında yer alan Kosova’da, bordo pasaport sayesinde maksimum 30 gün boyunca vizesiz şekilde kalmanıza müsaade edilir.

Priştine Ye Vize Var Mı?

Priştine ye vize var mı: Priştine, Kosova’nın başkentidir. Ülke 2008 senesinde bağımsızlığa kavuşmuştur. Bunun ardından şehir ülkenin başkenti haline gelmiştir. Burada hatırı sayılır bir Türk nüfus vardır ve Türkiye ile olan ilişkileri son derece gelişmiş olmasıyla dikkat çeker.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize olmadan Kosova’nın başkenti Priştine’ye gidebilirler. Sizden istenen iki farklı belge vardır. Bunlardan birisi pasaport iken diğeri ise kimlik kartıdır. Bunların olması halinde vizeye gerek kalmadan seyahatinizi çok kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kosova vize istiyor mu: Kosova her zaman vizesiz bir biçimde gidilebilecek olan ülkelerin içinde dikkat çeker. İzin veya vizeye gerek kalmaz. Kimlik kartınızın yanı sıra yanınızda pasaportun olması lazım. En çok tercih edilen gidiş yolu ise hava yolu taşımacılığıdır. Türk hava yollarının yanı sıra bunun haricinde kalmış olan Türk şirketleri üzerinden direkt Priştine uçuşunu yapabilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık olarak 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Kosova Pasaport Gerekli Mi?

Kosova pasaport gerekli mi: Kosova seyahatleri her zaman vize olmadan sadece pasaportla yapılır. Bu noktada kimlik kartının da yanınızda bulunması gerekmektedir. Sizden bunun haricinde herhangi bir evrakın istenmesi söz konusu olmaz. Bu da seyahatlerin kolaylıkla yapılması anlamına gelir.

Kosova vize istiyor mu: Kosova ile Türkiye arasında yapılmış olan anlaşmalara göre vizeler karşılıklı bir biçimde kaldırılmıştır. Bu sayede konsolosluğa gitmeye, başvuru yapmaya gerek kalmaz. Özellikle bir pasaportun ve kimlik kartının bulunması seyahat için kabul edilen yeterli evraklardır. Uçakla gidilebilecek bir ülke olmasının yanı sıra dileyen kişiler karayolunu da tercih edebilme hakkına sahiptirler.

Türkiye Şimdiye Kadar Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Türkiye şimdiye kadar kaç ülkeye vizesiz gidebilir: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tam 64 ülkeye hiçbir vize başvurusu olmadan kolaylıkla seyahat edebilme hakkına sahiptirler. Bunların içinde 13 tanesi internet üzerinden Türklere vize vermektedir. Bunun yanı sıra 37 ülkeye girişlerde ise kapıda vize uygulaması öne çıkar. Toplamda 111 ülkeye giriş böylelikle sağlanmış olur.

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir?

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir: Birçok ülke vatandaşı vize olmadan Türkiye seyahatlerini kolaylıkla yapabilirler. Umuma mahsus pasaportlara ve 90 gün sınırlı olacak şekilde izinsiz ziyaret gerçekleştirebilecek ülkelerin içinde; Yunanistan, Yeni Zelanda, Vatikan, Uruguay, Tunus, Trinidad Tobago, Tacikistan, Şili, Singapur, San Marino, Monako, Bolivya, Bosna Hersek, Arjantin, Almanya, El Salvador, İsrail gibi ülkeler yer alır.

30 günle sınırlı olmak üzere Makau, Kırgızistan, Kosta Rika vatandaşları Türkiye seyahatlerini vize olmadan rahatlıkla yapabilme hakkına sahiptirler. Bazı ülkeler ise 60 gün boyunca vizeye tabi değildir. Bunlar ise Hırvatistan ve Rusya olarak karşımıza çıkar. Bunların bir kısmıyla izin süreci karşılıklı olarak kaldırılmıştır.

Kimlikle ülkemizi ziyaret edebilecek olan devletlerin arasında; Yunanistan, Portekiz, Malta, Lüksemburg, Lihtenştayn, Kuzey Kıbrıs, İtalya, İsviçre, İspanya, Hollanda, Gürcistan, Fransa, Belçika, Almanya bulunur. Bu ülke vatandaşlarının bir pasaport olmasına gerek yoktur.

Bosna Hersek Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

Bosna Hersek Türk vatandaşlarından vize istiyor mu: Bosna Hersek Türk vatandaşlarından vize istemez. Bu konuda yapılmış olan karşılıklı anlaşmalar söz konusudur. Buna göre Türk vatandaşlarının bu ülkeye gidebilmek için pasaportlarının bulunması, form, kalınacak yerin evrak üzerinden gösterilmesi kesinlikle yeterli olacaktır.

Kosova vize istiyor mu: Türkiye ile tarihi bağları bulunan ve birçok Türk’e ev sahipliği yapan Kosova, Türk vatandaşlarından vize istemez. Ülkeye gitmek için bir vize ya da izin başvurusunun yapılmasına hiçbir şekilde gerek kalmaması büyük bir avantaj demektir. Pasaport ve kimlik kartının yanınızda bulunması kesinlikle yeterlidir.

Ankara’daki Kosova Büyükelçiliği
Adres
HİRFANLI SOKAK 14/02 Gaziosmanpaşa Çankaya/Ankara, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://ambasada-ks.net/tr/

İstanbul’daki Kosova Büyükelçiliği
Adres
Vali Konağı Cad. No: 74 D 3/Nişantaşı, İstanbul

e-posta
[email protected] / [email protected]

Web Sitesi URL’si
http://www.ambasada-ks.net/tr

Kosova vize ister mi?

Kosova, Türklerden vize isteyen bir ülke değildir.

Kosova vizesiz seyahat kaç günle sınırlıdır?

Kosova vizesiz seyahat 30 günle sınırlıdır.

Kosova seyahati için hangi tip pasaport alınmalıdır?

Her tür pasaport, Kosova ziyareti için kabul edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×