Kolombiya Vize İstiyor Mu - Schengenvize.net
Schengen Blog

Kolombiya Vize İstiyor Mu

Kolombiya vize istiyor mu: Kolombiya Türklerden vize isteyen bir ülke olmadığından, sadece pasaport ve birtakım rezervasyon evrakları sayesinde buraya gezinizi çok kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Amerika kıtasında yer alan ülkede vize olmadan en fazla 90 gün boyunca kalabilme hakkınız söz konusudur.

Kolombiya Türk Vatandaslarina Vize İstiyor Mu?

Kolombiya Türk vatandaslarina vize istiyor mu: Kolombiya vizesiz gidilebilen bir ülke olmasından dolayı Türklerin yapacakları seyahat öncesinde bu başvuruyu gerçekleştirmelerine hiçbir şekilde gerek kalmaz. 90 gün gibi oldukça uzun bir süre boyunca burada kalabilirsiniz. İlgili zaman dilimi içerisinde sadece turistik olarak bilinen geziler söz konusu olmalıdır.

Kolombiya vize istiyor mu: Kolombiya, Türk vatandaşlarından vize istemez. Bunun yanı sıra vize olmadan gidecek Türklerin yanında pasaport ve kimlik kartlarının bulunması temel bir kural olmasından dolayı bunlara kesinlikle dikkat edilmelidir. Böylelikle sorunsuz bir biçimde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kolombiya Hangi Ülkelerden Vize İstiyor?

Kolombiya hangi ülkelerden vize istiyor:

Kolombiya vize istiyor mu: Vizesiz Kolombiya ziyaretleri söz konusudur. Sadece şu belgelerin olması yeterlidir;

 • 6 aylık geçerliliği bulunan bir pasaport üzerinden işlemler yapılır.
 • Üzerinde kesinlikle fotoğraf olması gerekli bir kimlik kartının bulunması esastır.
 • Bunun yanı sıra Kolombiya sınırları içerisinde kalacağınız otelin rezervasyon bilgilerini mutlaka evrak üzerinden paylaşmak zorundasınız.
 • Son olarak uçuş bilgilerinin de bulunması gerektiğini unutmamak gerekiyor.

Bunların tümü, vize olmadan yapılacak olan seyahatler için yeterli evraklar olarak tanımlanır.

Kolombiya Nasıl Gidilir?

Kolombiya nasıl gidilir: Kolombiya, ülkemize uzak ve aynı zamanda Amerika kıtasında yer almasından dolayı sadece havayolu taşımacılığının kullanılması söz konusudur. İstanbul merkezli olarak yapılan uçuşların ayrıntıları şöyledir;

 • Cartagena kentine minimum 14.738 TL’lik gidiş dönüş bileti sayesinde uçabilirsiniz. Bunun için 2 aktarmanın bulunduğunu hemen ifade etmek lazım. Seyahat 26 saat 26 dakika sürmektedir.
 • Bogota ise 3 aktarma sonrasında gidilebilecek bir Kolombiya kenti olarak dikkat çeker. 10213 TL’lik bir bilet fiyatı mevcuttur. Seyahat süresi ise tam 39 saat 35 dakikadır.
 • Santa Marta seyahatleri ise 35 saat 57 dakika sürmektedir.

Kolombiya vize istiyor mu: Kolombiya vize istememesi sayesinde Türk vatandaşlarının ilgili prosedürü başlatmalarına da gerek kalmaz.

Türkiye Vize İstiyor Mu?

Türkiye vize istiyor mu: Türkiye vize isteyen bir ülke olmasına rağmen bu durum her ülke vatandaşları için geçerli değildir. KKTC vatandaşları vizesiz bir şekilde ve aynı zamanda diledikleri kadar Türkiye’de kalabilirler. Bunun yanı sıra 67 ülke vatandaşları ise 90 gün boyunca vize almadan ülkemize gelebilme hakkına sahiptirler.

Bunların arasında; Vatikan, Uruguay, Ukrayna, Tunus, İsviçre, İsveç, Güney Kore, Slovenya, Singapus, Sırbistan, San Marino, Romanya, Peru, Paraguay, Yeni Zelanda, Fas, Karadağ, Monako, Malezya, Makedonya, Litvanya, Kırgızistan, Ürdün, Japonya, İtalya, İsrail, İzlanda, İran, Hong Kong, Hondura, Yunanistan, Almanya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Bosna Hersek, Bolivya, Arjantin, Andorra, Arnavutluk, Azerbaycan bulunur.

Vizenin gerekli olduğu ülkeler içinde; Bhutan, Kamboçya, Küba, Guyana, Kiribati, Laos, Marshall Adaları, Mikronezya, Myanmar, Nauru, Kuzey Kore, Palau, Papua Yeni Gine, Filipinler, Samoa, Güney Sudan, Sri Lanka, Tonga, Tuvalu, Vanuatu bulunmaktadır. Bazı ülkelere ise e vize verilmektedir.

Kolombiya Turist Kabul Ediyor Mu?

Kolombiya turist kabul ediyor mu: Kolombiya, artan Covid vakalarının ardından yapmış olduğu birtakım düzenlemeleri basına duyurmuştur. Buna göre seyahat edecek olan kişilerin ilgili kriterleri sağlaması halinde ülkeye giriş yapmalarında bir sorun yoktur. Bunlar şöyledir;

 • Kolombiya, seyahat edecek olan yabancı ülke vatandaşlarından test yaptırmasını istemektedir.
 • Bunun kesinlikle PCR adı verilen test olması lazım.
 • Aynı zamanda 96 saatlik bir zaman dilimi içerisinde alınması mühimdir.
 • Yurtdışından Kolombiya girişi yapacak olanlardan hiçbir şekilde karantinada kalmaları istenmemektedir.

Kolombiya vize istiyor mu: Kolombiya vizesiz olarak Türklerin rahatlıkla gidebileceği bir ülkedir.

Ankara’daki Kolombiya Büyükelçiliği
Adres
Abdullah Cevdet Sokak No 4, Çankaya

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://turquia.embajada.gov.co/

Ankara’daki Kolombiya Büyükelçiliği
Adres
Abdullah Cevdet Sokak No 4, Çankaya

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://ankara.consulado.gov.co/

Kolombiya vize istiyor mu?

Kolombiya vize istemeyen bir ülkedir. Türk vatandaşları böylelikle gezilerini sadece pasaportla yapabilirler.

Kolombiya vizesiz seyahat süresi ne kadar?

Kolombiya vizesiz seyahat en çok 90 gündür.

Kolombiya hangi kıtada yer alır?

Kolombiya, Amerika sınırları içinde yer alan bir ülkedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×