Kırgızistan Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Kırgızistan Vize İstiyor Mu?

Kırgızistan hem sahip olduğumuz kültürel bağlar hem de sunulan harika tarihi atmosfer sebebi ile sıklıkla tercih edilen bir durak noktasıdır. Kişilerin sadece turistik amaç ile değil aynı zamanda ticari amaç ile de tercih edildiği görülmektedir. Çalışma vizesi almak isteyen kişiler için de en ideal iş alanlarının sunulduğu merkezlerdendir. Vize başvuru adımlarını dilerseniz bireysel olarak dilerseniz de direkt olarak aracı vize danışma firmaları ile iletişime geçerek tamamlamanıza fırsat verilmektedir.

Bişkek Vize İstiyor Mu?

Bişkek vize istiyor mu; 90 gün ile sınırlı olan ziyaretlerinizde vize almanız gerekmeyecektir. Bordo, gri, siyah ya da yeşil pasaporta sahip olan kişilerin seyahat belgesi farkı olmaksızın vize talep etmeden giriş yapmasına izin verilmektedir. Kırgızistan vize istiyor mu; 90 günden uzun kalmak isteyen kişilerin ise vize alması gerekmektedir. Özellikle oturum ya da çalışma izni isteyen kişilerin kesinlikle ülkemizde yer alan temsilcilikler üzerinden başvuru adımlarını yerine getirmeleri mümkün kılınır.

Kırgızistan Vize Kaç Para?

Kırgızistan vize kaç para; vize başvuru adımlarında evrakları derlerken aynı zamanda kişilerin vize harcını da ödemesi gerekir. Vizenin geçerlilik süresine göre ya da vize başvuru adımları sonrasında ülkeye giriş çıkış adet kısıtlamasına bağlı olarak ödemeniz gereken tutarda değişim meydana gelebilir. Kırgızistan vize istiyor mu; vize başvuru adımlarını yerine getirmenizin akabinde ret yanıtı alırsanız başvurunuz için yatırdığınız tutarın size iade edilmeyeceğini de bilmeniz gerekmektedir. Vize başvurunuzun reddi akabinde konsolosluğun size tanıdığı olanak kapsamında reddi itiraz başvurusunda bulunmanız istenmektedir.

Kırgızistan Turist Kabul Ediyor Mu?

Kırgızistan turist kabul ediyor mu; salgın sebebi ile belirli bir süre turizm faaliyetleri sekteye uğramış olsa da alınan tedbirler kapsamında kısıtlamalar gevşetilmiştir. Turist vizesi talep etmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken temel kıstaslar;

  • Vize talep adımlarında başvuru formunu belirtilen şekilde 2 nüsha haklinde doldurmanız gerekmektedir. Vize başvuru formunda verilen bilgilerin doğruluğu ve güncelliğinden siz sorumlusunuz.
  • Başvuru adımlarını yerine getirirken sunmuş olduğunuz pasaportunuzun güncel olması gerekir. Pasaportun güncelliği ile alakalı sorun varsa öncelikli olarak NVİ aracılığı ile başvuru adımlarınızı yeniden tamamlamalı ve verileri güncellemelisiniz.
  • Başvuru aşamasında kişilerin aile birleşimi kategorisi üzerinden işlemleri tamamlaması durumunda özellikle tam tekmil nüfus kayıt örneği de istenecektir. Tam tekmil nüfus kayıt örneğinde daha önceki senelerde evlilik yaptığınız tespit edilirse bu evliliklerin resmi boşanma ile sonuçlandığını ispat etmeniz gerekir.

Kırgızistan vize istiyor mu; vize başvuru adımınızın yerine getirilmesinin akabinde ortalama 4 haftalık bir zaman dilimi içerisinde başvurunuzun yerine getirilmesi sağlanacaktır.

Türkiye’den Kırgızistan’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Kırgızistan’a nasıl gidilir; çalışma izni alarak da giriş yapabilirsiniz. Bu noktada Kırgızistan’da onay aldığınız kurumsal firmanın davet mektubunu sunmanız istenmektedir. Bu davet mektubu sayesinde ülkeye firmanın güvencesi ile giriş yapmış olursunuz.

Kırgızistan vize istiyor mu; çalışma vizesi almak için kişilerin hem daha önceki iş deneyimleri hem de eğitim bilgilerine ilişkin de veri sunması istenmektedir. Ancak bu şekilde vize değerlendirme aşaması sorunsuz tamamlanır.

Türkiye Şimdiye Kadar Kaç Ülkeye Vizesiz Gidebilir?

Kırgızistan vize istiyor mu; vize başvuru adımlarını yerine getirirken kişilerin finansal durumlarını da ispat etmeleri talep edilebilmektedir. Özellikle kişilerin ülkeye giriş sonrasında meydana gelecek olan masrafları nasıl karşılayacaklarına ilişkin bir garanti sunmaları istenmektedir. Bunun yanı sıra seyahat ve sağlık sigortanızın da aktif olması gerekmektedir. Bu sigortalar aktif değilse, vize başvurunuzun dikkate alınmayacağını bilmelisiniz.

Türkiye şimdiye kadar kaç ülkeye vizesiz gidebilir; Türk vatandaşlarının 111 adet ülkeye vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Vize şartı olan ülkelerde ise kurallara dikkat ederek oldukça kısa sürede resmi yollardan giriş iznini alabilirsiniz.

Ankara’daki Kırgızistan Büyükelçiliği
Adres
Murat Mah. Boyabat Sok. No:11, Eren Apt., Gaziosmanpaşa, 06700 Ankara, Türkiye

e-posta
[email protected]

İstanbul’daki Kırgızistan Büyükelçiliği
Adres
Lamartin Caddesi #7, Taksim, İstanbul, Türkiye

e-posta
[email protected]

Vize talep adımları kaç günde sonuçlanır?

Vize başvuru adımınızın sonrasında ortalama 4 haftalık bir başvuru sürecinin sonrasında yanıt verilecektir.

Turist kabul ediliyor mu?

Son 72 saat içerisinde PCR testi negatif çıkan kişilerin ülkeye giriş yapmalarında herhangi bir sorun olmayacaktır.

Vize başvuru adımlarında hesap özeti sunulmalı mı?

Vize başvuru adımlarında kişilerin hesap özeti sunması istenebilir, bu şekilde maddi masraflarınızı karşılayacak birikiminiz olup olmadığı kontrol edilmiş olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×