Kazakistan Vize İstiyor Mu - Schengenvize.net
Schengen Blog

Kazakistan Vize İstiyor Mu

Kazakistan vize istiyor mu: Türki cumhuriyetlerden birisi olan Kazakistan, Türklerin vize almadan kolaylıkla seyahat edebilecekleri ülkelerin içinde bulunuyor. Başvuru işlemleri söz konusu olmadığından, birkaç farklı evrakın temin edilmesi gidebilmek için yeterlidir. Türk vatandaşlarının buradaki kalış süresi ise 30 günü aşamaz.

Türk Vatandaşı Kazakistan’da Ne Kadar Kalabilir 2020?

Türk Vatandaşı Kazakistan’da ne kadar kalabilir 2020 yılında en çok gündeme gelen sorulardan bir tanesidir. Bunun için belirlenmiş olan süre ise 30 gündür. Karşılıklı bir karar olarak dikkat çeker. Kazakistan Türki Cumhuriyetlerden birisidir ve Asya kıtasında bulunur. Bunun yanı sıra Türk vatandaşlarından vize istemez. Bunu belli bir süre ile sınırlar ve bu da bir aydır.

Kazakistan seyahatini yapmak isteyen Türkler, vize olmadan ve pasaport ile kimliklerini beyan ederek bu ülkeye gidebilirler. Turistik geziler için bordo renge sahip olan umuma mahsus pasaport kullanılır. Bir ayının geçilmesi halinde kesinlikle vize alımı için işlemlerin yapılması mühimdir.

Kazakistan’a Nasil Giderim?

Kazakistan’a nasil giderim: Kazakistan’a gitmek için kullanılabilecek en mantıklı ve en kısa süreli yolculuk türü uçaktır. Şu alternatifler mevcuttur;

  • Aktarmasız olarak yapılan uçuşlar en fazla 5 saat sürmektedir. Başkent Almatı’ya böylelikle gidiş kolaydır. Bilet fiyatı ise hem gidiş hem de dönüş olmak üzere 8079 TL’dir.
  • Bunun yanı sıra aktarmalı olarak bilinen daha farklı uçuş opsiyonları da söz konusudur. 17 saatlik bir yolculuk süresinin bulunduğunu bilmek lazım.

Covid tedbirleri kapsamında alınmış olan güvenlik önlemlerine göre, uçuştan en çok 72 saat önce bir PCR testinin yaptırılması kesinlikle şarttır.

Kazakistan vize istiyor mu: Vize olmadan seyahat edilebilecek olan ülkelerden birisi olan Kazakistan, bu hakkı Türk vatandaşlarına 30 gün boyunca sunmaktadır. Kimlik, pasaport ve rezervasyon evraklarıyla gidiş yapılır.

Kazakistan’da Oturum İzni Nasıl Alınır?

Kazakistan’da oturum izni nasıl alınır: Kazakistan oturum izni alabilmek için takip edilmesi gereken yol şöyledir;

  • 30 günü geçecek olan kalışlar için alınması şart olan bir belgedir.
  • Bu konuda yetkilendirilmiş olan kurum ise Kazakistan Göç polisidir.
  • Almatı başta olmak üzere birçok kentte ofisleri bulunmaktadır.
  • Oturum izninin alınabilmesinin iki farklı yolu söz konusudur. Bunlardan birisi evliliktir. Kazakistan vatandaşıyla evlilik yapmış olmak, oturum izninin önünü açar.
  • Bunun yanı sıra ilgili ülkede kalıcı ve uzun süreli bir işin bulunması da oturum için yeterlidir.
  • Sunulması gereken evrakların arasında duruma göre değişmekle beraber; pasaport, form, dilekçe, kimlik kartı, evlilik halini gösteren dokümanlar, alınmış iş sözleşmesinin aslı ve fotokopisi bulunmalıdır.
  • Bunların tümünün kontrol edilmesinden sonra size belli bir süre içerisinde dönüş yapılmış olacaktır.

Kazakistan vize istiyor mu: Kazakistan, Türklerden vize istemeyen ve Orta Asya’da yer alan bir ülkedir. Buraya gidebilmek için sizden sadece; otel rezervasyonu, uçak bileti, pasaport ve son olarak resmi bir kimlik kartı istenmektedir.

Kazakistan Hangi Ülkelere Vize Uyguluyor?

Kazakistan hangi ülkelere vize uyguluyor: Kazakistan, Afrika ülkelerinin tümüne vize uygular. Bunun yanı sıra Çin, İran, Hindistan, Pakistan, Irak, Suriye, Lübnan vatandaşlarının bu ülkeye gidebilmeleri için kesinlikle kurallara uygun bir biçimde vize başvurularını tamamlamış olmaları şarttır. Türkler ise vizeye tabi değildir.

Kazakistan vize istiyor mu: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yapacakları Kazakistan ziyareti öncesinde hiçbir şekilde vize almaya gerek duymazlar. Çünkü Türklere uygulanan bir vize söz konusu değildir.

Türkiyeden Kazakistan’a Gitmek İçin Ne Gerekli?

Türkiyeden Kazakistan’a gitmek için ne gerekli: Kazakistan seyahatini yapabilmek için kesinlikle bir pasaportunuzun bulunması ve aynı zamanda bunun 6 aylık bir geçerliliğe sahip olması şarttır. Kimlik kartının olması lazım. Hem uçak hem de otel rezervasyonları talep edilebilir.

Kazakistan vize istiyor mu: Kazakistan vize istemeyen ve bunu da 30 gün ile sınırlı tutan bir ülkedir. Türk vatandaşlarının pasaportla seyahat edebilmelerinin önü açılmıştır.

Ankara’daki Kazakistan Büyükelçiliği
Adres
066450 Kilik Ali sokak No6, Or-An Diplomatik Sitesi Çankaya

e-posta
[email protected]

Antalya’daki Kazakistan Büyükelçiliği
Adres
Muratpaşa, Çağlayan bölgesi, 2074 Sok. No:16, C Blok, DublexMesken Villa Antalya,07230

İstanbul’daki Kazakistan Büyükelçiliği
Adres
Başak sokak No. 35, Yeşilyurt, Bakırköy

e-posta
[email protected]

Kazakistan vize istiyor mu?

Türk vatandaşlarının Kazakistan ziyareti için vize almalarına gerek yoktur.

Kazakistan vizesiz seyahat kaç günle sınırlıdır?

Kazakistan vizesiz gezilerde 30 gün sınırı vardır.

Kazakistan hangi kıtada yer alır?

Kazakistan Asya kıtası içinde yer alır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×